Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A BKV-nál minek sztrájkolnak?...

A BKV-nál minek sztrájkolnak? Nem tudják, hogy veszteségesen működik a vállalat?

Figyelt kérdés
Az ügyfélszolgálaton 100%-ban értelmi fogyatékosok dolgoznak, nem érdemelnek többet. Még ha megemelik a buszvezetők bérét, arra még azt mondom, hogy oké.

2020. febr. 15. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Te is ügyfélszolgálati dolgozó vagy?
2020. febr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Hogy ki mennyit érdemel, azt ne te döntsd már el.
2020. febr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: Már felmondtam, amint találtam jobbat. Mégis ki akar egy ilyen lepra helyen dolgozni?
2020. febr. 15. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

3#

Gondoltam, hogy te is benne vagy abban a 100%-ban

2020. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező!


"A BKV-nál minek sztrájkolnak?" A BKV-nál magasabb bér eléréséért sztrájkolnak.


"Nem tudják, hogy veszteségesen működik a vállalat?" Tudják. De ez nem tartozik rájuk, illetve nem is a sztrájkolók tehetnek róla. Nem a munkavállalók hoztak az egész vállalatot érintő gazd.-i döntéseket, hanem a menedzsment. A vállalat nyereségességétől függetlenül növekednek a munkavállalók megélhetési költségei.


"Az ügyfélszolgálaton 100%-ban értelmi fogyatékosok dolgoznak, nem érdemelnek többet." Ó, az állításod igazságtartalma valószínűtlen, valamint sértő is. A fizetés nem csupán "érdem" függvénye. A bérharc egy fontos munkavállalói eszköz a jobb megélhetés és anyagi megbecsülés érdekében.


"Még ha megemelik a buszvezetők bérét, arra még azt mondom, hogy oké." Én pedig azt mondom, hogy harcoljon mindenki -alkotmányos eszközökkel, és amit az Mt ad a munkavállalók kezébe- az érdekeiért.


Szerencsére a munkavállalói érdekképviselőknek nem veled kell tárgyalniuk, kedves Kérdező. A kompetenciáid igen alacsonyak. Sokat tettél a cégért, amikor kiléptél az állományból. Köszi.

2020. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Indul a pár évvel ezelőtti cicaharc, a sztrájk és az egyre emelkedő bérlet és jegyárakkal. Ez lett az ünnepi ajándékunk :(

Háttérben meg [link]


Szóval hogy minek a sztrájk? Magasabb fizetésért. Ebből magasabb tarifák lesznek, ebből több bliccelő, ebből meg még több veszteség.

2020. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#

Szerinted a dolgozót érdekli, hogy mekkora adóssága van a bkv-nak? Őket csak az érdekli, hogy ne haljanak éhen a fizetésükből. Ha én is annyi pénzt kapnék csak, amiből nem lehetne megélni, akkor én is nagyobb fizetést követelnék és magasról tennék arra, hogy ez a cégnek mekkora terhet jelent. Ha megadják megadják, ha nem akkor megyek máshova, de a saját lólétemet nem áldoznám be egyetlen cégért, varosért, országért sem.

2020. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy ki mennyi béremelést kap, az engem annyira nem foglalkoztat. Én csak a sajátommal foglalkozom,de egyet elárulhatok. Én mint volt Arrivás/BKV-vés buszvezető annyit mondok, hogy mindíg csak a béremelés van előtérben.Az hogy milyenné tették az okosok az első ajtós felszállítással a munkát, például már senkit nem érdekel. Sok helyen a busz végállomásától messze van a wc,két járat között nem tud elmenni. Ha még sincsen messze,akkor is be kell állnia a treffre és első ajtós felszállítást végezni,ez miatt nem tud elmenni. Illetve van mégegy szabály, elmehet abban a 3-4 percben a wc-re,de mikor visszaérkezik a buszhoz, ellenőr módjára végig kell mennie EGYEDŰL a buszon, hogy akik közben felszálltak,azoknak van-e érvényes jegye vagy bérlete. Azért írom, hogy egyedűl,mert az ellenőrök legalább többen vannak,ha konfrontáció alakul ki, vagy más dolog. Aki ezt így kitalálta. Az egy IDIÓTA. Lehet hogy javult a bevételi arány a buszjáratokon, de pontosan ez miatt mennek el a buszvezetők nagyrésze. Régen magára húzta az ajtót,és felügyelte a leszállást,ha valaki elesett, azonnal észlelte,nem a felszállók bérletével jegyével bajlódott,ami ráadásul felesleges konfrontációkat okoz. Általában a buszvezetők testi és lelki bántalmazásoknak ez a fő oka. Csak kussban van mindenki, mert nem merik kimondani. Én már nem a fővárosban buszozok. Sokkal kevesebb a bérem,mint amikor BKV-éztam,mégsem mennék vissza. Nincs az a pénz. Becsüljék meg azokat a járművezetőket,akik még elszállítják a Budapesti utazó közönséget, mert egyre kevesebben lesznek. Vagy visszaállítják a BKK elötti körülményeket, vagy akármennyit fizethetnek nekik, le fognak robbani. A Legtöbbjük csak bólogat,mintha ellenőrinének,nem érdekli úgysem mit mutatnak fel és nekik van igazuk. Ha nem hiszik, próbálják ki. Mutassanak fel egy bérletnek látszó tárgyat és meglátják ,hogy 10-ből 9-szer fel fognak tudni szállni vele. Tisztelt BKK
2020. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!