Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Baj az, hogy nem akarok túl...

Baj az, hogy nem akarok túl sok ideig egy munkahelyen dolgozni?

Figyelt kérdés
A szakmámban a legtöbb álláshirdetésnél határozatlan időre keresnek embert. De akármilyen izgalmasnak is tűnne a munka, szívesen váltanék legfeljebb 2-3 év után, addigra megunom az adott területet vagy kiábrándulok belőle (eddig egy helyen dolgoztam, 5 évig voltam ott, de négy különböző irodán/területen). Vagy csak az érez így, aki nem szereti a munkáját? Ezt egy állásinterjún vajon el szabad mondani, ha határozatlan idejű az állás? :) Csak mert nem szeretek zsákbamacskát árulni, akkor inkább tudják meg hogy nem onnan akarok nyugdíjba menni.

2020. febr. 16. 02:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem akinek ennyi esze van mint neked, az nyugodtan mondja el minden állásinterjún, hogy nem akar maradni sokáig..
2020. febr. 16. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

"Csak mert nem szeretek zsákbamacskát árulni"


De, éppen azt csinálod.

2020. febr. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom magyarországon mi a mostani helyzet, régen senkit sem érdekelt, hogy ki mikor váltott. Németeknél meg megkaptam, hogy miért váltottam 2-3 évente, és nem igazán szeretik.
2020. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem van ismerősöm aki ezt csinálta mióta kitanulta a szakmáját.

Most 40 éves, és nem talál munkát, mert az első kérdés az állásinterjún, hogy miért volt ennyi munkahelye már.


Hülyeség amit csinálsz, zsákbamacska ez is.

Ezek szerint a szakma amit kitanultal nem neked való.

2020. febr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

"eddig egy helyen dolgoztam, 5 évig voltam ott, de négy különböző irodán/területen"

Ebből is látszik, hogy az adott munkahelyen belül is van mindig továbblépési lehetőség, tehát nem kell azt hinni, hogy évtizedekig ugyanarra akar majd használni a cég. Ha kell az állás, ne beszélj hülyeségeket.

2020. febr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Én személy szerint nem vennék fel ilyen embert.

A létező legrosszabbak között van. Nagy lendülettel beleugrik mindenbe, aztán ráun, csapong, fegyelmezetlen, megbízhatatlan. Egy csomó energiát belefektet az ember, képezi, oktatja stb. Aztán mikor már érdemben lehet fejleszteni is a munkavállaót, addigra lejtmenetben van és el is megy.

Volt ilyen kollégám, mindenki hálát adott az égnek amikor elment.

2020. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
És mégis hol kevés idő 2-3 év?
2020. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"hol kevés idő 2-3 év?"

Hol nem? Melyik cég, szervezet, intézmény, stb. akar csak 2-3 évig létezni?

2020. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Sokkal szívesebben vennék fel 2-3 évente új embert, akik még lelkesen dolgoznak, mint hogy 20-30 évig ugyanaz ember dolgozzon nálam, de belefásuljon a munkájába és utálja az egészet.
2020. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, zöld kéz ment mindenhova. Tudom hogy az állásinterjún őszintén elmondani ezt hülyeség lenne, ezt még megkérdezni is elég komolytalan volt.

És igaz az, hogy nem szeretem a szakmám túlságosan. De sok más emberen is látom, hogy bele vannak fásulva a munkájukba, és ilyenkor arra gondolok, hogy elég lenne megkeverni kicsit a lapokat hogy ne fulladjanak unalomba a mindennapok.

2020. febr. 16. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!