Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagymamám elvesztése után jár...

Nagymamám elvesztése után jár a temetési szabadság?

Figyelt kérdés

Munka törvénykönyve 55. § Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól f) hozzátartozója halálakor két munkanapra.


Ennyi van leírva, de egy másik oldalon kifejtette így: "Közeli hozzátartozónak a házastárs, egyenes ágbeli rokon, a házastárs egyenes ágbeli rokona, az örökbe fogadott, mostoha és nevelt gyermek, az örökbefogadó, a mostoha és a nevelőszülő, a testvér valamint az élettárs minősül."


Szóval itt gondolom az "egyes ágbeli rokon" a mérvadó, így a nagymamám után is jár a 2 nap szabadság?


Nyilván ez opcionális, de a temetésére azt az egy napot (ha jár), akkor mindenképpen ki szeretném venni.



2020. febr. 16. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Járnia kell. Meg dedpapa temetésre is járt mikor volt a temetése. Sőt párom anyám temetésére is kapott pedig házasok se vagyunk.
2020. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
2 nap és 30e segély
2020. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is így láttam. Néhány éve volt kint a gyakorikérdéseken, és ott is írták, hogy jár.


Csak sokszor módosítanak rajta, és rákérdezek biztonság kedvére, hogy 2020-ban mi a helyzet ezzel, nem-e módosult, hogy az egyenesági rokon csak a testvér és szülő, a nagyszülők már nem.


De ezek szerint ehhez nem nyúltak.


Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 16. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagymamád is egyenes ágbeli rokonod, szóval igen, jár a törvényben meghatározott 2 nap. Nekem is járt, amikor nagyapám meghalt, viszont arra készülj, hogy halotti anyakönyvi kivonatról másolatot szoktak kérni ilyenkor, nekem vinnem kellett.
2020. febr. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A segély a munkáltatótól függ, azért mert van olyan hely ahol ez belső szabályozás alapján jár, attól ez messze nem mindenhol van így (eleve a nagyszülő temetését valószínűleg nem az unokák fizetik).

A két nap mindenképp jár.

2020. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!