Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen okokból lehet valakinek...

Milyen okokból lehet valakinek mindennél fontosabb a munkája, ha nem is szereti?

Figyelt kérdés

Adott egy ember, aki a foglalkozását szereti ugyan, de a konkrét munkahelyét nagyon nem.

Valamiért mégis majdnem minden elé sorolja a munkahelyét a fontossági sorrendben, de néha egészen abszurd módon. Példák: sérülten is megy dolgozni, inkább éhezik egész nap mint hogy szószerint 2 perc alatt kimenjen munkából a szomszéd kisboltba ételt venni, fontos családi programra se megy mert a főnök nem örülne ha aznap menne szabadságra, figyelmen kívül hagy biztonsági előírásokat ha a főnök azt mondja, és hasonlók, elég sok eset volt már. Dióhéjban: semmire nem mond nemet munkában.

Nem arról van szó, hogy ez a munkahely korrekt lenne, jól fizetne kategórián belül, juttatásokat adna, jó légkör lenne, rugalmasságot vagy különösebben jó időbeosztást biztosítana, de arról se, hogy nehéz lenne másikat találni helyette.

Az illető ember egyébiránt nem konfliktuskerülő, nem "nyuszi" az élet más területein, család, barátok, párkapcsolat, sima ügyintézés és egyéb kapcsolatok terén normálisan viselkedik, érvényesíti magát és kiáll magáért ha kell, ha viszont a munkahelyről van szó, akkor mintha nem is önmaga lenne, bármit megtesz a főnökének, nem vitatkozik soha, és persze nem hagyja ott a helyet és keres helyette mást.


Ez a leírás most egy konkrét ismerősömről szólt, de így belegondolva messze nem ő az egyetlen, akire jellemző, sokaknál látok hasonlót.


Mi okozhatja ezt a fajta viselkedést, ha nincs rejtett előnye a helynek, és az illető személyisége se ilyen alapból? Mi miatt lehet munkában valaki teljesen más ember, mint máskor? Miért ragaszkodhat mindenen keresztül egy ennyire rossz dologhoz, ha elmondása szerint utálja?


2020. febr. 18. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Buták,primitívek ,nincs igényük élni. Család csak azért kell,hogy legyen ki mosson,főzzön esetleg a lószar fizetése mellé kell az asszonyé/férjé is hogy mégse az utcán aludjon. Az ilyeneket egyébként lenézik a főnökeik is,akiknek nyalnak csak mindenhova kellenek ezek a balekok,mert a normalis embereket nem lehet ugraltatni.
2020. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam, normális ember. Házimunkából például ugyanúgy kiveszi a részét mint mások abban a háztartásban.

Szóval nem ez az ok.

2020. febr. 19. 07:20
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom igy nevelték fel hogy egy önallo gondolata se lehetett. Amit az anyja/apja mondott annak ugy kellett lennie es pont.


Az ilyen gyerekkorbol felnövök tudattalan is hasonlo kaocsolatokat keresnek azaz megmondo embereket es erdekesen hangzik de ettöl erzik magukat otthonosan biztonsagban meg ez a kielegitö nekik.

2020. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ismét bemásolom akkor: "Az illető ember egyébiránt nem konfliktuskerülő, nem "nyuszi" az élet más területein, család, barátok, párkapcsolat, sima ügyintézés és egyéb kapcsolatok terén normálisan viselkedik, érvényesíti magát és kiáll magáért"


KÉREM CSAK AZ VÁLASZOLJON, AKI EL IS OLVASSA A KÉRDÉST... Köszi.

2020. márc. 12. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Attol még nem ö a dominans a kapcsolataiban. Elolvastam igen.
2020. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pénz miatt.
2020. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam:

"Nem arról van szó, hogy ez a munkahely korrekt lenne, jól fizetne kategórián belül, juttatásokat adna"


Kíváncsi vagyok, hogy fog-e valaha olyan válaszolni, aki elolvasta a szöveget is...

2020. máj. 6. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egy ostoba droid. A tényleg normális dolgozó meg szív miatta, mert a droidhoz lesz igazítva a mérce, mondván, ha ő megcsinálja, csinálja meg más is. Pffff.
2020. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ejha, vannak ám elég "érdekes" válaszok. Úgy tűnik egyeseknek nem kell rosszindulatért a szomszédba menni... Hasonló vagyok a kérdésben leírt személyhez. Én ugyan nem helyezem minden más elé a munkámat, de elég elvetemült dolgokat tettem az elúlt pár évbem. Pl. brutálisan sokat túlóráztam ingyen, ha kellett este 10-ig dolgoztam (müszaki terület), de meg is lett az eredménye: pár év alatt megháromszoroztam a fizetésemet és elő is léptettek. Mi volt a motivációm? Elhívatottság a munkám és a munkahely iránt (értsd: amit csinálok azt 100%-ig komolyan veszem és bármi áron betartom amit ígérek), mások figyelmének és tiszteletének kivívása (nem segnyalással, hanem rengetek munkával és alázattal), anyagi és karrier előrelépés lehetősége. Az előttem szólók véleményétől eltérően ez nem arról szól, hogy aki ilyen az csak egy szolgalelkű, seggnyaló puhap*cs lehet, hanem arról, hogy mennyire vagy képes komolyan venni amit csinálsz ("csak szüksegés rossz"-ként fogod fel a munkádat, vagy szívvel/lélekkel oda teszed magad) és hogy tudsz-e/akarsz-e kijelölni magadnak újabb és újabb célokat amik mentén ki tudsz teljesedni a munkádban és időről időre érezni tudod, hogy sikerült elérned valamit, sikerült előrébb lépned. Egyesek biztosan rajtam is röhögnek, hogy mekkora elvakult idióta vagyok, én pedig a "tedd ki, had hűljön ki", komolytalan, léhűtő emeberek siránkozásain nevetek, amikor panaszkodnak, hogy nem érzik jól magukat a munkahelyen meg csak egyhelyben topognak, nem nő a bérük, holott lófa*zt nem tesznek azért, hogy előrébb jussanak. Az ember azért kapja a fizetését, hogy elvégezze a rábízott munkát, ha csak annyit csinálsz meg belőle amit minimálisan elvárnak tőled nyilvánvaló, hogy nem leszel sem megdícsérve, sem előléptetve, sem kitüntetve. Miért is lennél? Csak az elvárható minimumot tetted le az asztalra. Mégis nagyon sok olyan embert látok magam körül akik a semmire elvárnák a nagyobb fizut meg az előre lépést, de a hátam mögött meg fikáznak és irígykednek mert sokkal gyorsabban és messzebre jutottam. Attitűd kérdése az egész. Pedig, ahogy mondtam: nem segnyalással értem el, hanem rengetek munkával és alázattal, mindezt annak ellenére, hogy magam sem vagyok egy egyszerű eset, kimondom mindig amit gondolok és ha nem értek egyet valamivel/valakivel, akkor meg szoktam védeni a nézőpontomat és elvárom a szilárd érveket, olyasmit sem hagyok soha magamra erőltetni aminek nem látom értelmét/gyakorlati hasznát.

UI: a kedves pontozóknak üzenem (sajnos ma már ezt kb. minden kérdés alá ki lehetne írni) hogy a "hasznos válasz/nem hasznos válasz" szavazó gomb nem összekeverendő a "like/dislike"-al.

2020. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!