Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érjem el hogy ne...

Hogyan érjem el hogy ne kelljen ötször szolnom hogy kérem a fizum munkahelyen meg Mindenért?

Figyelt kérdés

Ràm van bizva egyedül egy iroda.

A fönök kb mint szürke szamàr soha nem làtni csak telon es e-mailen szoktunk kommunikalni.


Viszont amikèrt be kell jönnie:

-Töltenie kell a hàzi pénztàrt mert az irodaszereket abbol fizetjük mert nem kapok céges bankkàrtyàt tehat ilyenekre kell készpènz

-a fizum harmadàt feketén kapom nem kis összeg

-most pl az èves adobevallasi papirjaimat, munkaltatoi igazolàsom ala kellene irnia

-cégnevet vàltott es màs bérezésben vagyok papiron, nem hozza az uj munkaszerzödesem


Alapvetöen bejön es kifizet meg alàir mindent, de, es itt kezdödik a hatalmas bajom,MINDENT hetekig többször ötször tizszer el kell mondanom, a fekete fizum 10-e helyett kb 20-àig kapom meg mindig, "ja!megyek","ja!elfelejtettem" felkiàltàsokkal töle.


Arra gondoltam megkérem arra hogy fizesse ki mindig nekem elöre az évet vagy x honapot, es akkor nem kell havonta behoznia a fizetesem, es igy csak az alairandokert kellene mindig leràgnom a szàm. De olyan idegesitö hogy ma 19-én sem hozza be a fizum AUTOMATIKUSAN, hanem könyörögnöm kèrnem kell meg nyalni!!


2020. febr. 19. 07:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Munkahelyvàltàs nem opcio mert suli mellett örülök egyaltalan hogy talàltam reszmunkaidös rugalmas àllàst akkor jövök megyek amikor csak Akarok, csak szolni kell hogy tudja addig helyettesitenie kell ha van vmi SOS
2020. febr. 19. 07:34
 2/19 A kérdező kommentje:
A munkaszerzödes amugy az kell valahova? Vagy csak a munkavallalonak? Mert akkor azon nem pattognék. Be vagyok jelentve, fizetve a jàrulékok, az a része teljesen rendben van. Szoval akkor ezt lehet el is engedném es nem ràgnàm ezert is a fülét akkor.
2020. febr. 19. 07:44
 3/19 A kérdező kommentje:
A munkakörömben felelösségre vagyok kötelezve. Akarmire hivatkozhatok ha nem tartok pl hataridöt en szivnàm meg.
2020. febr. 19. 08:01
 4/19 A kérdező kommentje:

Amugy is sztàjkra is törvenyi keretek vonatkoznak. Minimum be kell jelenteni elötte.

Csak epp rugalmas a munkaidöm eleve irtam is akkor jövök megyek amikor akarok. Otthonrol is vegezhetö mellesleg ha van vmi fontos.


Es ez sem garantalja hogy köv.honapban szaladni fog a béremmel. Söt. A bizalma ingana csak meg.

2020. febr. 19. 08:06
 5/19 anonim ***** válasza:

Itt valaki írta, hogy ne menj be dolgozni, és te ezen kiakadtál.


Mit vársz mit mondjunk, vagy csak sajnáljunk?

A fönököd azt tesz meg veled amit csak akar, mert te hagyod. Èn tuti nem dolgoznék olyan cégnek ahol könyörögni kell a kifizetésért. Dolgoztam ilyennek, de már nem tenném meg.


Eleve nem mennék bele abba, hogy feketén kapjak fizut. Téged zavar, hogy a fönököd csal és nem fizeti ki a fizudat idöbe(vagy soha egyszer majd), de ezzel te is bünrészes vagy. Vagy is ha a szerzödésben lévö fizut kifizeti akkor az az feletti feket pénzzel azt csinál amit akar. Vagy kifizeti vagy nem.

2020. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha ide kellett kérdést kiírni erről, akkor eleve nem lehetsz elég talpraesett és határozott. Én voltam hasonló helyzetben, megmondtam, hogy addig nem megyek be, amíg nincs meg a fizum. Érdekes, másnap reggelre megkaptam. 2x játszotta el velem, a 2.alkalom után (miután kifizetett) elmentem betegszabira és kerestem magamnak másik munkát.


Jelenleg is home office-ban dolgozom, de érdekes módon rendesen bejelentenek és mindig a hónap első 2 napjában megkapom a fizut. Szerintem keresgélj, mert megbízhatatlan sz.r ember.


Arról nem is beszélve, hogy az ilyenek szokták benyögni, hogy "bocs, most csak annyit kapsz, amennyire be vagy jelentve." Onnan meg nem tudsz hova fordulni.

2020. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen munkahelyen és kb 1 hónapot voltam ott miután 10 napot késett a fizetéssel és a többit "okosba akarta megoldani". Nettó 120-at kaptam volna és feketén akart 40-et még fizetni tulorakkal együtt amire én próbaidő alatt fel is mondtam.
2020. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

De pont ezt hasznàlja ki hogy ugy sen talàlnék màsik ilyen részmunkaidöset mert voltam amugy is interjukon es nem adnak többet sehol annàl mint is a bejelentett bérem!


9.vàlaszadonak meg üzenem akkor vegye magàra azt hogy k.ss ha szerinte ez helyén valo cukin lereagàlni. Lehet te hozza vagy szokva ehhez a stilushoz, en nem. Nem vagyunk egyformàk. Te tartozol azok közé akikröl irtal. Ahol ez alap beszelgetesi formularitas.

2020. febr. 19. 08:40
 9/19 A kérdező kommentje:
*Mint itt
2020. febr. 19. 08:41
 10/19 A kérdező kommentje:

Ötleteleseket vàrtan volna. En azt talaltam ki fizessen ki elöre x honapot es akkor nincs ez.

Hasonlo megolasokat vàrok.

2020. febr. 19. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!