Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viszonyultok az olyan...

Hogyan viszonyultok az olyan emberekhez, akik köztudottan azért kerültek adott helyre, mert van ismeretségük, de ezt leszámítva, jól végzik a munkájukat?

Figyelt kérdés
Tehát összességében jól jár vele a cég is, mert jól teljesít. Szívesen barátkoztok ilyen emberekkel? Vagy inkább lenézitek őket?
2020. febr. 19. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

A szakomon végzett emberek legalább 80%-a így talált melót. Részben én is, beajánlottak egy helyre és kaptam egy lehetőséget.

Ez Magyarország. A hr-esek bénák, a főnökök sokszor tojnak az interjúra, szóval ez maradt.

2020. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem is segítettek bejuttatni, pályakezdőként nehéz bejutni bárhova is. Nem elintéztek, csak jelen volt az közvetett ismerősöm is az interjún a vezérigazgató és a HRes mellett és kérdezgetett olyat is, amivel tudtam kicsit fényezni magam. Jól végzem a munkám, mindenki meg van elégedve velem és senki sek tudja, hogy ismerem azt az illetőt
2020. febr. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Eddig egy ilyen emberrel dolgoztam együtt, akik konkrétan tudom, hogy xy valakije és ezért vették fel. Más részlegen vagyunk, de volt már több olyan projekt, amin együtt kellett dolgoznunk. Engem nem érdekel, hogy hogyan került oda, mert eddig vele lehetett a legjobban együtt dolgozni. Már elment egyébként tőlünk, és aki a helyére jött közel nem olyan jó, mint ő.

Szóval nem érdekel, hogy ki hogyan került a helyére, az a lényeg, hogy hogyan végzi a munkáját.

2020. febr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb munkahelyeken eleve úgy kezdődik az új kolléga keresése, hogy "Kollégák, ismer valaki olyan embert, aki idejönne erre a munkakörre?"

Aztán ha senkit nem tudnak ajánlani, csak akkor hirdetnek újságban vagy állásközvetítőnél.

2020. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szinte nincs olyan munkahely, ahol ne lenne olyan dolgozó, akit valaki beprotezsált, aki nem valakinek a valakije. Nálam is protezsáltak be valakit, én is protezsáltam. Ez utóbbira elmesélek egy storyt: Fiatal ismerősöm, akit valóban jól ismertem azt kérdezte, nem tudok-e jó munkahelyet. Megbeszéltem találkozót a főnökséggel a fővárosban és úgy mutattam be őt, hogy a munkája minőségéért ÉN VÁLLALOM a felelősséget. Azon nyomban fel lett véve és egy osztállyal magasabb fizetést kapott, mint gondolta. Még bő 20 évet ott dolgozott, mire megegyezéssel távozhatott.
2020. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg jól végzi a munkáját és jól tudunk együtt dolgozni, addig nem érdekel, hogy került oda, ugyanúgy állok hozzá, mint bárki máshoz. Nekem fontos, hogy önerőből érjek el mindent, csak ezeket a dolgokat tudom értékelni, de ha valakinek segítettek elhelyezkedni, egyáltalán nem sajnálom tőlük.
2020. febr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk volt ilyen. A vezetőnk volt a manager-nek a rokona.


Az minket nem érdekelt, hogy rokonok, ha jól végezte volna a munkáját, akkor elfogadtuk volna.


De nagyon hanyag munkát végzett és emberségből is elégtelen volt.


Manager váltásnál azonnal kirúgták.

2020. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól teljesít, tanulható tőle valami, akkor oké, elfogadom. Más esetben sem nézem le, de nem nagyon barátkozom vele sem.
2020. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól végzi a munkáját akkor semmi bajom vele. De ezeket az embereket általában nem ez jellemzi.
2020. febr. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!