Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan bírjam ki a felmondási...

Hogyan bírjam ki a felmondási időszakot, ha már 5 éve itt dolgozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A jelenlegi munkahelyemen 5 éve dolgozom, viszont borzasztóan megromlott a légkör, a munka egyre rosszabb, a főnököm borzalmas. Egyszóval elegem lett és fel fogok mondani, amint találok másik munkát. Viszont egy másik kolléganőm már felmondott, így ha nemsokára én is, akkor én leszek az első számú közellenség, mert cserbenhagyom őket miután egy ember már felmondott. Hogy bírjam ezt ki? Nyilvan a felmondási időszakot megvárom majd, gondolom ezt az új munkahelyen is megértik. De ami utálatot kapni fogok, nem tudom hogy viseljem el, már most ideges vagyok. Ez az első munkahelyem, sosem dolgoztam még máshol. De csak azért, hogy ne utáljanak meg, nem szeretnék maradni. Ti hogyan vészeltétek ezt át?



2020. febr. 19. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

A munkavállaló azonnali hatállyal is felmondhat.

Vagy irasd ki magad betegállományba.

2020. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele. Magad miatt élsz és dolgozol nem a munkahelyed miatt. Semmi nem kötelez rá, hogy ott maradj. Ha meg emiatt ugatnak be akkor szólj vissza. Semmi közük hozzá mit csinálsz. Cserbenhagyod őket? Senki nem tart pisztolyt a fejükhöz, hogy ott dolgozzanak. Ennyi.
2020. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha 5 évet kibirtal akk a felmondási időt is kilehet sztem. Vagy ha nagyon nem megy akk menj el tappenzre vagy azonnali hatállyal mondj fel.
2020. febr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%

Miután beadtam a felmondásom, abszolút nem érdekelne, ki hogyan viszonyul hozzám, sőt nagyon rosszul dolgoznék, csak éppen hogy..

Vagy pedig kiíratnám magam táppénzre.Elmondanám a dokinak, hogy rettenetes nagy a feszültség, kivannak az idegeim, hetek óta nem alszom - ez elég ahhoz, hogy kiírjon.

2020. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az elmúlt időszakban többen is felmondtak, és ment a hátuk mögött az ítélkezés, meg az utálkozás, hogy biztos a pénz miatt, meg mennyire szemét, hogy csak így elmegy, mit képzel.

Amúgy nem volt rossz itt az egész 5 év, az elején nagyon jó légkör volt, csak az évek alatt nagyon leromlott, a munka minősége is rosszabb lett mint az elején. A fizetésem nem rossz, de gyomorgörccsel megyek be mindennap annyira utálok már itt dolgozni.


Amúgy a kérdésemben nem írtam le, de vállalkozó vagyok, máshova is számlázok néha, ha 1-2 dolog beesik, de a fő bevételi forrás ez a munkahely... Ha máshova megyek, oda alkalmazottként szeretnék, mert így vállalkozóként táppénz sincs.

2020. febr. 19. 12:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Néztem már 1-2 munkahelyet és ott valószínűleg kevesebbet keresnék, de nem érdekel, ha cserébe jobb helyre kerülnék.
2020. febr. 19. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld valahogy átvészelni. Ha lehet alkudj a felmondási időből hogy csak annyit kelljen amit minimum kérnek mondjuk egy hetet csak például. Ami szabadságod van időarányosan azt vedd ki a felmondási idő alatt, ki is kell venni ami jár időarányosan. Egyébként ha korrekt módon adod be a felmondásodat azt meg kell érteniük vagy őszintén megmondod hogy szarabb lett a helyzet mint volt és ebbe belefáradtál, vagy ha nem akarsz ennyire őszinte lenni akkor mondhatod hogy találtál jobbat, új kihívásokkal, jobb feltételekkel amibe benne van a jobb fizetés, jobb munkaidő, közelebb is van a lakhelyedhez stb... Nyilván nem kell tudniuk az igazat. Ha találsz másik állást és kérdezik hogy mikor tudsz kezdeni, mondd azt hogy amint letudtál számolni a régi helyeden mert megeshet hogy kérnek felmondási időt.

De az sem biztos hogy kérni fognak felmondási időt mert az idő alatt simán benne van az hogy az ember elengedi magát és nem fogja jól végezni a munkáját és ezt nem biztos hogy megkockáztatják veled. Lehet csak 1 hetet kérnek hogy az utódodnak add át a terepet ami 1-2 nap alatt megvan maximum 1 hét és onnantól mehetsz is.


Én is voltam ilyen cipőbe 2 évvel ezelőtt, ugyanúgy 5 évet dolgoztam a cégnél igaz nem az első helyem volt, hanem a második de az első helyemen ahol csak 5 hónapot voltam ahhoz képest nevezhetném első komoly munkahelyemnek is. Én is ugyanolyan indokok miatt számoltam le ahogyan te magad is erre készülsz. A légkör rosszabb lett, a fizetés nem emelkedett kb semmivel, oké hogy a minimálbéren felül kerestünk, de semmit nem akartak emelni, a munka meg persze több volt. Túlórázni sem volt már értelme, mert kevesebbet fizettek rá mint korábban. Ha szombatonként mentünk túlórázni 6-8 órát az ugyan megérte mert arra dupla órabért kaptunk de nem mindig volt erre lehetőség hanem mindig azt kérték hogy hétköznap ne 8 órát dolgozzunk hanem 10-12 órát mondjuk egyik napon a héten, azt meg persze hogy nem fizette meg rendesen mert a plusz órákra ami maximum 4 óra lehetett arra kaptunk 50% pluszt, és ennyi. persze hogy így megérte neki és ritkán engedte hogy szombaton dolgozzunk. régebben ha túlórát kértek csak szombaton volt és akkor duplán megfizették.

Szóval én még ezen kívül sok más dolog miatt akadtam ki és döntöttem úgy hogy leszámolok. egyébként amikor én beadtam a felmondásomat tőlem annyit kértek hogy egy hetet dolgozzak le ameddig átadom az utódomnak a terepet,meg figyeljem hogyan csinálja, de semmi negatív nem volt, elfogadták az indoklásomat, nem örültek, de nem is bánták hogy lelépek. Igaz engem nem is nagyon kedveltek a vezetők mert én az a fajta vagyok aki kimondja a véleményét és elég sokszor nyitottam ki a számat ami miatt egyszer ki is akartak rúgni, de nem találtak rajtam fogást amivel indokolt lehetett volna, közös megegyezéssel meg nem akartak aláíratni velem semmit mert tudták hogy úgysem fogom aláírni mert akkoriban még nem állt szándékomban váltani.

2020. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!