Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha sor kerülne rá, akkor...

Ha sor kerülne rá, akkor szerintetek elfogadjam az előléptetést ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Egy szupermarketben dolgozom, azon belül is a pékosztályon. Az osztály részlegvezetője idén nyáron megy nyugdíjba, és hallottam már olyan füleseket, miszerint engem szánnának majd a helyére. Igazából munkakörileg sokkal több mindent nem kellene csinálnom, vagy ami hozzá jönne inkább apróságok, hogy rendelés, meg leltározás stb., így a betanulási részével nem is lenne gond.

A buktatói a dolognak azok lennének, hogy (ahogy a mostani részlegvezetőm is csinálja) többet kellene túlóráznom, ha sok csomagolt áru jön, mivel én felelnék azért, hogy minden ki legyen pakolva, emellett én kapnám a savat is a nyakamba, ha valami leltárhiány van, vagy bármi nem stimmel az osztályon. Emellett nagyrészt délelőttös műszakba lennék valószínűleg, vagyis szinte mindig hajnali 4 kor kellene kelnem, jelenleg szinte mindig délutános vagyok, így sokkal jobb, mert rendesen ki tudom pihenni magam.

Fizetésbe egyébként nem tudom mennyivel kapnék többet, tippre olyan nettó 20-50k-val többet, de mivel nagyobbrészt délelőttös lennék meg többször szombatos, ezért kevesebb délutános meg vasárnapi pótlékot is kapnék, ami által így már nem biztos hogy olyan nagy lenne a különbség a jelenlegi béremhez képest.

Egyébként fiatal vagyok még, így nem tudom hogy mennyi ideig fogok itt dolgozni, lehet hogy még évekig, de lehet hogy csak egy évig, mert szóba jöhet még a továbbtanulás, vagy vállalkozás indítása is, igazából jelenleg úgy vagyok csak vele hogy pénzt gyűjtök, aztán majd meglátom mihez akarok kezdeni. Az itteni munkakörömmel egyébként bajom nincsen, de azért ez is egy olyan dolog hogy nem itt tervezem az egész életemet ledolgozni.

Ha arra kerülne a sor, hogy az áruházvezető azt mondja, hogy én vagyok a jelölt a pozícióra, akkor elfogadjam szerintetek a fentiek tekintetében?



2020. febr. 21. 03:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig, mindenhol a pénzt nézem. Maximum akkor vállalom el kevesebbért, ha tudom, hogy nem maradok abban a pozícióban sokáig, csak ugródeszkának használnám.

Esetedben 20-30 ezerér nem vállalnám, 50 ezerér már igen. Neked kell mérlegelned, hogy mennyiért éri meg a plusz felelősség, hogy megéri-e ennyiért folyamatosan hajnalban kelni. Ha meg nem lenne akkora különbség a béredben és tudod biztosra, hogy pl 1-2 éven belül lelépsz, nem vállalnám el.


De ezt mindenki másképp látja, mindenkinek más éri meg. Valakinek az a havi 20-30 ezer is nagy pénz...

2020. febr. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Altalaban ilyen posztokra eleve megvan mar az uj ember vmi ismerös, ha nincs is, es dolgozokbol kell valasztani, akkor a stabil, több hosszu evek, vagy evtizedek ota ott dolgozot cèlozzàk meg.

Szerintem nincs mitöl tartanod.

2020. febr. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy 20 vagy 50. Ha kiderül hogy anyagilag nem érné meg nagyon, akkor legfeljebb azért érné meg hogy bekerüljön az önéletrajzodba. De ha saját vállalkozást akarsz akkor pedig gyűjthetnél egy kis tapasztalatot, mivel így jobban belelátnál a dolgokba.

Bárhogy is döntesz ne felejtsd el hogy minden meg megváltozik. Rendelés leadni és leltárt csinálni tényleg nem nagy dolog, de ha tiéd a felelősség akkor mindenért téged fognak elővenni amit úgy kell elviselni hogy minden nap 4-kor kelsz.

2020. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!