Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A pontatlanság lehet indok a...

A pontatlanság lehet indok a felmondásra?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve dolgozok itt, nagyon jó a légkör, rendesek a főnökeim. Nem lenne semmi gond, viszont iszonyú figyelmetlen és pontatlan vagyok. Egyedül vagyok az irodában, sokszor elfelejtek fontos dolgokat ha nem tudom éppen felírni. De sokszor nem nagy dolgok, lehet pótolni, viszont már engem borzasztóan zavar. Tegnap is és ma is volt egy kisebb hibám ami miatt gyomorgörcsöm van.

Már főiskolán nem, de gimiben is voltak ilyen problémáim. Nem voltam egy matekzseni,de mikor meg is tudtam oldani a feladatot, sokszor elírtam számokat pl. Nem tudom mi az oka ennek a figyelmetlenségnek nálam :( Pedig igyekszem, koncentrálok is, nem direkt csinálom nyilván.


Én ezt így nem bírom már tovább. Szerintetek ilyen indokkal mondjak fel, vagy találjak ki valami mást?

Főnökeim nem szoktak szólni ha rontok majd javítom, de nem mehet ìgy a végtelenségig úgyhogy meg akarom előzni, hogy ők küldjenek el.


2020. febr. 21. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miert mennel el ? Senkit nem zavar a dolog csak teged. A masik meg az, hogy aki a helyedre kerül az szerinted jobb lesz? Lehet, hogy meg rosszabb. Maradj szepen ott es kesz.
2020. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak figyelmetlen pillanatai, de sokan ennel joval nagyobb hibakat okoznak. Mi lesz ha felmondasz? Masik munkahelyen is ilyen lennel. Inkabb kerdezd meg a haziorvosod vagy valakit aki ert hozza, tud-e valami vitamint vagy valamit ajanlani.
2020. febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül se hagyd ott ennyi miatt. Mások is olyan hibákat ejtenek, hogy ihaj. De a hiba csak akkor hiba, ha ki is derül. Ha orvosolni kell, akkor orvoslod.
2020. febr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vigyél rendszert az életedbe, szerezz be egy határidőnaplót, vagy még jobb lehet egy bullet journal, nekem is az oldotta meg a szétszórtságomat.

Biztos nem mondanék fel emiatt, főleg ha a főnök nem panaszkodik. Inkább igyekeznék javítani.

2020. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves kommenteket és a biztatást!

Én már komolyan gondoltam a felmondást, mert nagyon rosszul érzem magam ezek miatt. Persze észreveszem később, vagy ha már elküldtem az e-mailt, hogy hiba van, de kínos mindig javítgatni. Tudom, hogy más munkahelyen is előjönne ez a probléma, de ott legalább tiszta lappal kezdhetnék, vagy jobban figyelnék. Bár hiába fogadom meg... :(

Kínos volt, mikor megkérdezte a héten is a főnök, hogy pl a dokumentumok tetején lecseréltem a fejlécet? Persze kiment a fejemből. Ez se nagy dolog, és kb 2 perc alatt megcsináltam mikor szólt, de kívülről úgy tűnik, mintha szrnék a dolgokra.


Rá fogok kérdezni a háziorvosnál, ez jó ötlet!


Nem szoktak rámszólni ezek miatt, de biztos megjegyzik magukban. Majd meggondolom hogyan tovább.

Mentek a zöldek nektek. Legyen szép napotok!

2020. febr. 21. 10:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanék fel. Én bzom a főnökömben, és mindent meg lehet vele beszélni. Így még tőle is segítséget kérhetnék ebben az esetben. Hiszen eddig nem tett megjegyzést, hogy rosszul csinálom, vagy elégedetlen a munkámmal.
2020. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Túl nagy a felelősség, túl nagy a mentális terhelés.


Gyenge kifogás, de mentálisan is gyenge vagy, szóval belefér.

2020. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Figyelemzavaros gvay?
2020. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8: Az mit takar?

Nem voltak semmilyen problémáim a tanulással, magatartásommal se soha. Csak ez, hogy elírtam számokat pl régen, és fel sem tűnt. Az utóbbi időben meg elfelejtek dolgokat, pontatlan vagyok. Pedig koncentrálok. Ha fontos munka van, sosem nyomkodok telefont, még zenét sem szoktam hallgatni. Bár tény, sokszor annyi munka van, hogy mindenbe egyszerre belekapok.

Gyerekként, tiniként se volt semmi baj velem. Gondolom feltűnt volna az orvosoknak. Már huszonéves vagyok.

Vagy ugye ezt most nem gúnyolódásképpen kérdezted? :( Mert múltkor kiírtam egy kérdést, őszintén válaszoltam az egyik kérdezőnek, majd elkezdett röhőgni rajtam.

2020. febr. 21. 19:06
 10/13 A kérdező kommentje:
*röhögni
2020. febr. 21. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!