Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Számon kérnétek a főnöktől ha...

Számon kérnétek a főnöktől ha a hátatok mögött embert keres a helyetekre? Kis hely.

Figyelt kérdés

Kis hely, a főnök embert keres az én állásomba. Mivel kis hely totálisan kizárt hogy mellém jönne az új ember, az a helyemre jön és nem mellém.

A főnök soha egy szóval se mondta hogy baja lenne velem/munkámmal.

Nyilván az a terv hogy ahogy megvan az új ember engem lapátra tesz. Addig meg jó vagyok én is.

Ezt számon kérnétek a főnökön? Sztem totál evidens ha valami baja van velem álljon elém gerinccel és mondja. Ne a hátam mögött sunnyogjon.


2020. febr. 21. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Mint ember, erkölcstelen. De mivel ő a főnök, nem kérheted számon, hogy kit akar kirúgni és kit akar felvenni.

A viszonyotoktól függ, hogy megemlíted-e neki. De lehet ettől a hozzáállástól akar épp megszabadulni, hogy ezt is számonkéred alkalmazottként, hogy mit képzel a főnök...

2020. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nos azt tervezem adott napon beteget jelentek és amikor elkezdenek sírni (ahogy szoktak) hogy jajj ne hiányozz sokat mert így is kevesen vagyunk akkor csak úgy odavetem: hívják be előbb az új embert akit a helyemre keresnek.

Na ezzel kezdjen a főnök amit akar.

2020. febr. 21. 11:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szépen állást kell keresni és felmondani.


Képes lenne arra,betaníttatja veled az új embert és kirúg.Még ez előtt fel kell mondani, majd tanítsa a főnök úr.

2020. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Képes lenne arra,betaníttatja veled az új embert és kirúg"


Ezt így tervezi erre mérget vehetsz. MIvel kis hely így nem kérdés ki tanítja be az újat csak én tehetem ki más tenné nincs itt más a munkakörben.

Gerinctelen.

2020. febr. 21. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megtenned, ha előbb mész el.
2020. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nah, ugyanez történt velem illetve azzal, akinek a helyére engem vettek fel. Az elődömre ráadták a kabátot, mondva, hogy nincsenek megelégedve a teljesítményével. Felvettek a helyébe engem. Az elődömtöl még elvárták volna, hogy betanítson. Ö két nap után elment táppénzre.

Körülbelül 10 hónap múlva betoppant az irodába egy fiatal asszony. Akkor tudtam meg, hogy ő a szülési szabadságról jelentkezik vissza.


Kérdőre vontam az ügyvezetőt, hogy mégis mit jelentsen ez? Hogyan fogunk dolgozni? Ketten egy asztalnál egy gépen. Mire ő, a mi XY cégünk egy családbarát vállalkozás, nem bocsájt el senkit, majd talál neki munkát. Okay. Annyi munka nincs, sem kapacitása a cégnek, hogy ennyi embert fizetni tudjon. Megírtam a felmondásom leadtam neki. Mire ő, nehogymá' szükségünk van rád, a kolléganő nem beszél idegen nyelveket. Mikor eröltettem, hogy mégis hogyan gondolja, akkor azt mondta, hogy a kolléganőt úgy meg fogják terhelni munkával, hogy saját maga fog felmondani. Hát ez szép! Nah, akkor már ezért is érdemes volt megírni a felmondásom.

Hozzáteszem, nagyon váratlanul ért és akkor még nem volt másik munkahelyem. A váltás megérte, mert amikor interjúkra jártam, akkor világosodott meg bennem, hogy mennyit érek a munkaerőpiacon. Most az alapbérem sokkal magasabb (+ 100 K bruttó), cafeteria és 13. havi fizetés is van, home office lehetőség. Előtte csak alapbér + ingyen kávé.


Kedves Kérdező! Szerintem ugyanúgy fox járni, mint én. Jobb ha már ma nézegeted az álláshírdetéseket.

A felmondás első napjától beteget jelentettem. A felmondás után egyetlen egy napot nem mentem már.


Sok sikert!

2020. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pontosan így jártam, ketten voltunk adminisztrátorok, felvettek egy harmadik embert mondván, hogy több lesz a munka, új programok stb. kell még egy ember. Aztán egy hónappal később, mikor már betanítottam az új embert a főnököm közölte velem, hogy a központ mégsem engedélyezi a létszámbővítést ezért egy embert el kell küldeni és ők úgy döntöttek én leszek az. A felmondási papíromra ráírták, hogy belső átszervezés miatti létszámcsökkentés. Nálunk mondjuk ez azért történt, mert főnökváltás volt és az új főnök szép sorban lecserélte az egész csapatot, később megtudtam, hogy nem sokkal utánam a kolléganőmet is elküldték. Szerintem kérdezz rá, nem számonkérésként, csak mondd neki, hogy hallottad új kollégát keresnek és hogy ez a dolog hogyan érint téged.
2020. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem is így rúgtak ki, gazdasági okot mondott a főnököm, közben felvett egy 20 évest, mert járt utána támogatás (én 26 voltam akkor).
2020. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

", gazdasági okot mondott a főnököm, közben felvett egy 20 évest, mert járt utána támogatás (én 26 voltam akkor)."


De akkor nem hazudott. Akkor téged valóban gazd okok miatt küldtek el, elvégre az új emberre van támogatás, tehát olcsóbb a foglalkoztatása: ott a valós gazd ok. Ez rendben is van.

2020. febr. 21. 16:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor add be a felmondásod,ha egyébként nem kapsz végkielégítést.
2020. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!