Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismerősöm kerhet nekem igazola...

Ismerősöm kerhet nekem igazolast az orvostol ha en epp nem tudok bemenni oda?

Figyelt kérdés
Dolgozok holnap,es mara az az vasarnapra kellene igazolas,hogy oldhato ez meg ha igy nem lehetseges?

2020. febr. 23. 04:47
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Persze.

A doki megvizsgálja ismerősode - és killítja nevedre az igazolást...

Biztos megállapít mindkettőtöknak valani nehezen gyógyítható bajt.

2020. febr. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Eleve törvényileg nem is dolgozhatnál addig, míg keresőképessé nem nyílvánít az orvos. Vagyis amíg az orvosi igazolásodat be nem mutatod a felettesednek. Más dolog, hogy a legtöbb munkáltató ezt nem veszi figyelembe.

Hogyan old meg? Szépen elbattyogsz az orvoshoz te magad, és mára meg holnap kérsz táppénzes papírt vagy elmondod a felettesednek, hogy ment a hasad/fájt a fejed... nem tudtál dolgozni, szeretnél szabit kérni vasárnapra.

2020. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
az én házidokim csomószor írt úgy ki betegállományra hogy nem látott. telefonáltam hogy kéne 3 nap kiírt a papírt meg bedobta a postaládámba. És ezért a rugalmasságért évente 1x karácsonykor kapott egy szép ajándékcsomagot. Nekem bőven megérte-.
2020. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. Gyakorlatban az orvostól függ. Az én háziorvosomnál mindent csak személyesen lehet. Úgy tudom évi 3 napot amúgy hiányozhatsz igazolás nélkül is. Persze be kell telefonálni hogy nem tudsz bemenni.
2020. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már régen nem lehet igazolatlanul hiányozni. Illetve lehet csak kirúgnak miatta. Ne terjesszünk valótlant, mert aztán valaki csúnyán koppan. Igen lehetett hiányozni régen igazolatlanul, de meg se tudom saccolni hány éve hatályon kívük helyezték a törvényt.
2020. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért írtam azt hogy úgy tudom. Nem mondtam hogy biztos így van. Amúgy igen, már tényleg nem lehet most utánanéztem. Csak azért hittem azt, mert az én munkahelyemen lehet abban az esetben ha betelefonálok (tehát nem úgy hogy egyszerűen nem szólok).

De vasárnap egyértelműen nincs orvos, tehát hétfőn kell menni. Az én dokim még beutalót se ír (úgy hogy a családtagom lehozza nekem) csak ha személyesen én megyek. Megmondod hogy ez meg az volt a bajod és kész.

2020. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!