Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen dohányboltban dolgozni?...

Milyen dohányboltban dolgozni? Nehéz munka?

Figyelt kérdés
0 bolti tapasztalattal nehéz betanulni? Főleg h nem ismerem a cigi fajtákat mert nem cigizem..
2020. febr. 26. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A polcokon általában ha végignézel egyszer betanulod hogy mi hol van. Lehet csak pár nap lesz. Vagy mikor első napod van,kicsit nézz körül.Aztán a kasszánál már gondolom nincs nehéz dolgod.
2020. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy ha kollegáddal cseréltek műszakot vagy ő is épp ott van akkor kérd meg hogy kicsit vezessen körbe. (Megint csak a cuccok,mi hol van,erre van a dobozos,erre van a papir,csomagos dohányok..)
2020. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Vonalkódos rendszer van, nem nehéz megtanulni, a program viszonylag egyszerű, csak többnyire egyszemélyes meló, így a bevételezést és a cigisládák fogadását is neked kell csinálni.

Amikor áru jön, át kell ellenőrizni a ládákat a rendeléssel, ha nem stimmel akkor az egészet vissza kell küldeni.

A rendelést többnyire nem bízzák kezdőre, a cigispolcot állandóan igazgatnod kell hogy a különféle forgalmazóknak és márkáknak megfeleljen a polckihelyezésed.

Az árakat minden héten módosítja a dohányelosztó kb ugyanúgy minta benzináraknál a mol, amiket neked foylamatosan minden cigihez ki kell írnod legtöbbször krétával, és ellenőrizni, hogy a jó ár legyen kint, különben hatalmas birságot kaphat a bolt.

A különböző cigk ára 20-50 ft ot emelkedik vagy csökken hetente, ha egy drágább cigi olcsóbb lett akkor nem adhatod el azon az áron ami a zárjegyen van, hanem le kell szedned a polcról és a selejtbe tenni, ha ellenőriznek és találnak oda nem illő árú cigit, büntetnek.

Cigiknek minden esetben épp zárjeggyel kell rendelkeznie, ha sérült zárjegyű cigit adsz el büntetnek.


Ezenfelüla cigin manapság nem sok haszon van, mert jó szivatós módjára van kitalálva a rendszer, azaz minél többet adsz el egy márkából vagy fajtából a dohányelosztó annál kevesebbet hagy belőle rendelni legközelebb, amit ilyen pontrendszerrel értékelnek, a "leszoktatás kampányolása" érdekében.


Namost emiatt az ellentmondásos rendszer miatt a legtöbb dohánybolt a piából él meg, amire zárjegy ügyben ugyanazok érvényesek minta cigire így számítanod kell visszatérő alkoholistákra, és azok mindennapos történeteire, bújára a bajára.


Ha 18 éven alulit véletlenül is kiszolgálsz, vagy beengedsz a boltba. BIRSÁG, ha épp egy ellenőr is ott van.


Személyit ellenőrizni kell, minden esetben.


Legtöbbször egyedül vagy, ha atrocitás, támadás ér, neked kell tudni kezelni, és mindezért a tömény kutyakula munkáért kapsz kb nettó 160 ezret, a legtöbbször a minimálbért adják.


Egy doháynboltról midnenki azt képzeli, hogy mekkora biznisz, hát el kell mondjam, hogy nem az, mert a piákon levő haszon üvegenként és kiszereléstől függően max 30 - és 1000 forint között változik. a Cigiken meg kb 50-100 forint van / doboz.

Nade akik koncessziós jogot nyertek azok legtöbbször nem csinálnak dohányboltot, hanem bérbeadják a hasznosítási jogot, ami pár éve még 250 ezer / bolt volt, de ez is heyl függő egy preferáltabb helyen szerintem a 600 ezer is megvan főleg ha nonstop a bolt (ezt önkormányzat dönti el, hogy milyen nyitvatartásra adja meg a működési engedélyt)


Aztán ebből kell kigazdálkodni a rezsit az összes alkalmazott teljes bérköltségét ami többnyire duplája annak amit fizetésként kapnak, a koncessziós jog bérleti díját, meg az üzlethelyiség bélreti díját is.


Meghatározott termékeket árulhat pl édességekből is csak oylat ai mentolos és a többit is törvényrendelet szab meg.


Dióhéjban ennyi...

2020. febr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos nagyon nehéz és bonyolult, menj inkább sebésznek vagy programozónak, ott könnyebb dolgod lesz! :(
2020. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem éri meg olyan vacak bérért ott ba szni a rezet napi 14-16 órában és akkor még ennyi hülye szabály is.... Ja és veszélyes. Mindenféle barom betévedhet éjszaka esetleg kirabokhatnak. Én nem vállalnám.
2020. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Unalmas ott állni egész nap.

Talán csak a betérő rablók visznek egy kis életet a boltba.

2020. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Helyfüggő. Unalmasnak egyáltalán nem az, mindig van mit csinálni, nyáron akkora forgalmak vannak pisilni nem bírsz kimenni. Nem nagyon ülök le, cigitöltés, hűtőtöltés, kiszolgálás, rendelés, áruátvétel stb.

Én szeretem, de mondom helyfüggő, van ahol nem lennék a vásárlókör miatt, vagy a főnökség gáz. Én pont azért szeretem, mert egyedül vagyok, viszont mégse, mert a vásárlókkal elbeszélgetek.

Megtanulni nem nehéz inkább azt, hogy mi hol van, főleg hogy

már egyencsomagolásúak.

A fizu is helyfüggő, ahol ebből él a góré ott sz.rul fizet, akinek van vagy 10 trafikja rajtad kívül ott jó pénzt adnak.

febr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!