Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet a munkáltató arra,...

Kötelezhet a munkáltató arra, hogy ne csak simán legyen össze kötve az ember haja, hanem copfban/kontyban?

Figyelt kérdés

Ez a fajta hajviselés igenis fájdalommal jár. Huzamosabb idő elteltével hajhulláshoz vezethet és kialakulhat migrén is.

A munka folyamán nem balesetveszélyes a "simán" összekötött haj. Viszont a copfban felkötött haj jobban bele tud akadni dolgokba, mivel nagyobb a kilengése a járás, fejfordítás, hajolás miatt.


2020. febr. 27. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Kötelezhet
2020. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

A copf/konty nem okoz sem hajhullást, sem migrént! HA zavar, akkor ne egész szorosra fond és nem lesz kényelmetlen.

És természetesen kötelezhetnek erre

2020. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Milyen brit tudósok találták ki, hogy migrént meg hajhullást okoz?

Ha olyan a munkakör, ahol baleset lehet belőle, ezt is megszabhatják. Vágd le rövidre, akkor semmibe nem akad bele.

2020. febr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

A munkahelyemen, a kórházban például a nőknek össze kell, hogy legyen kötve a haja.

Tehát igen, kötelezhet.

2020. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Kötelezhet. De az tény, hogy ha sokat hordod a hajad szorosan összekötve/kontyban stb, akkor megritkulhat ott elöl a homlokodnál és ezáltal nagyobbnak fog látszani a homlokod is. A balettosokkal is ez szokott lenni.
2020. febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben azzal egyet értek, hogy kötelezhet arra, hogy kössem össze a hajam. Ami nálam aZt jelenti, hogy alul a nyak résznél.

A copf nyilván nem 1 hét után okoz hajhullást. De mivel folyamatosan húzásnak van kitéve...

A frizura okozta hajhullásnak egyébként neve is van!

TRAKCIÓS ALOPÉCIA


Különleges eseteknek számít, ha ún. trakciós alopécia - húzásos kopaszság miatt jelentkezik hajhiány elsősorban hölgyeknél. Ha a paciens huzamos ideig erősen hátrafésült hajat hord, vagy hajhosszabbítás miatt erős húzásnak vannak kitéve a hajszálak, az adott területen erős kopaszság, hajhiány, hajritkulás alakulhat ki.


A folytonos húzás, tupír,copf nem marad észrevétlen,a haj el kezd kihullani,főként elöl és oldalt a hajvonal mentén.


Ismét leírom, a munkahelyen nem okoz balesetet a csak simán a nyaknál alul összekötött haj.

Nem mozog jobbra, balra, nem száll a levegőben. A copfban össze kötött haj viszont igen. Így nagyobb a valószínűsége annak, hogy beleakad valamibe. Amiből lehet baleset.

2020. febr. 27. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Hosszú hajam van, nekem nyak résznél nagyon zavaró, és ott sose marad egybe a hajam, akárhogy kötöm össze, próbáltam, például jóga miatt, ahol vannak fekvő pózok, fogászaton, ahol magas a szék háttámlája, jobb lenne, ha a nyakamnál össze tudnám kötni, de szétesik, lecsúszik a hajgumi, akármilyent használok, de ha magasabban kötöm össze, vagy kontyba kötöm, akkor tart rendesen, nem bomlik szét. Nem hullik a hajam, nem lett magasabb a homlokom, ugyanott van a hajvonalam, mint kamaszkoromban volt, ugyanúgy hülyén nő a babahaj, több évtizede hordom így, már elmúltam 35 is.
2020. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Miért lettem 0-ra pontozva?😂 Annyira fáj felfogni nektek, hogy tényleg okozhatja a hajatok megritkulását? Nem azt mondtam, hogy ne kösse össze, csak leírtam a tényt, miszerint semmi jóra nem vezet, ha folyton húzva van a haj.
2020. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!