Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért unatkoznak otthon az...

Miért unatkoznak otthon az emberek?

Figyelt kérdés
Most két munkahely között vagyok, ha minden jól alakul 6 hetet leszek itthon összesen. Az ismerőseim rögtön azt a kérdést teszik fel, hogy "nem unatkozol otthon?" Nem értem hogy lehet unatkozni, a nap elejétől a végéig lefoglalom magam, vannak barátaim ismerőseim családtagjaim kutyám macskám könyveim kertem házimunkám sorozatom... stb. Hogy a fenébe lehet unatkozni? :D 31 éves nő vagyok

2020. febr. 27. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nincsenek barátaik, nincs érdeklődési körük/hobbijuk, nincsenek céljaik, nem tudják feltalálni magukat, fáradtak.

Kinek nem inge

2020. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még gyereked is lesz, pláne nem fogsz unatkozni. Én sem értem, aki unatkozik otthon.
2020. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűek. Én csak a géppel is elvagyok, de emellett tudok olvasni, filmezni, rajzolni, fotózni (pl régi tárgyaimat befotózni), régi emlékeket (fotók, bélyegek stb.) válogatni, nézegetni, edzeni, írni...
2020. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

6 hét az gyakorlatilag egy feltöltődős vakáció :D és tudod előre hogy cska ennyi lesz.

A gond akkor van ha nem tudod meddig elszle otthon, és már szép lassan mindent elintéztél, mindent megnéztél, és elolvastál.

2020. febr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nyáron mondtam fel és nem tudtam mennyi ideig leszek otthon, mert nem volt másik munka kilátásban. A kollégáim rögtön azzal álltak elő, hogy halálra fogom unni magam otthon amíg nem találok mást.

Később az ismerőseim is mindig azt kérdezgették, hogy nem-e unatkozom otthon egyedül miközben a párom (és mindenki más) dolgozik (azaz nincs kivel lennem). Ugyanakkor teljesen jól elvoltam egyedül, kutyát sétáltattam, olvastam, filmet néztem, elővettem a nyelvkönyveimet, kertészkedtem, stb. és már el is ment egyik nap a másik után.


Viszont olyan is volt még nyáron, hogy elmentem egy hétre nyaralni, hétfőn jöttem vissza és azt a teljes hetet még kivettem. Ekkor sem unatkoztam, meglátogattam a szüleimet, tesóimat, illetve sétálgattam az erdőben, bicikliztem. A kollégák ekkor is hüledezve értetlenkedtek, hogy ők biztos nem vennének ki csak úgy egy hét szabit hogy nincs konkrét program, mert halálra unnál magukat.

Egyszerűen az ilyen emberekkel nem kelll törődni, nincs semmilyen hobbijuk, képtelenek feltalálni magukat és csak a munkában látják az egyetlen lehetőséget, hogy életük legyen.

2020. febr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez számomra is érthetetlen, hogyan lehet unatkozni, pláne már 2-3 nap alatt.

Az emberek zömének nincs hobbija, érdeklődési köre. Csak a filmek és a sorozatok, de azok se érdeklik őket igazán, mert ugye unják.


Én bő fél évet voltam otthon 2016-ban, sajnos szomorú apropóból, de a legtöbbször csak a jelenlétem kellett, időt tölteni nem annyira, nem mindig.

Futottam, kerékpároztam, süthető gyurmáztam, rajzoltam, kivéletesen rend volt otthon, rendszeresen főztem új dolgokat, olvasgattam az interneten az érdeklődési köreimről, álmodoztam.

2020. febr. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!