Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen miért viselkedn...

Új munkahelyen miért viselkednek így a kollégák? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja dolgozom a munkahelyemen. Az irodában ketten ülünk (én és egy másik, pár évvel idősebb nő), más a munkakörünk és csak nagyon ritkán kell összedolgoznunk. Eleinte viszonylag kedves volt velem, igaz akkor sem sokat beszélgettünk. Vannak jobb napjai, akkor néha egymáshoz szólunk, de az esetek nagy részében, ha mondok neki valamit úgy érzem lekezelően válaszol. A nap 60 %-ában átmegy egy másik irodába 3-4 kolléganővel beszélgetnek, nevetgélnek , további 10-15%-ot ebéddel, dohányzással, kávézással tölt. Természetesen ez az ő dolga, de mikor néha bent ül és dolgozik eléggé kellemetleül érzem magam, na meg akkor is mikor a mellettünk lévő irodába átmegy és viháncolnak. Hozzám nem szól, de ott nagyon jól elvan, enni erővel át is ülhetne. Nem tudom, hogy velem van-e baja, ha igen mi lehet az. Mivel ez a viháncolós csapat a leginkább korombeli, próbáltam velük elmenni ebédelni, hogy hátha sikerül hozzájuk közelebb kerülnöm, de nem érzem, hogy sikerült volna. Egymással beszélgettek pl. mi lesz a közös hétvégi programuk vagy az előző esti edzésről. Mikor próbáltam bekapcsolódni, hogy milyen edzésre járnak csak meglepődve néztek és folytatták tovább.

Más a főnökünk is, a főnököm előtt roppant kedves velem.

Mit tudnék tenni ilyen esetben? Alapjáraton nem zavarna a síri csend az irodában, ha mikor hozzá szólok nem bunkón válaszolna, azaz azt érezném, hogy "jóban" vagyunk.


2020. febr. 27. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Ne erőltesd. Bunkók. Csak dolgozz. Nem veled van bajuk. Nem vesztesz semmit a barátsága hiányával.
2020. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
Az a helyzet hogy nem barátkozni jársz be hanem dolgozni. Ha a munkára kihatással van a dolog, akkor jelezd a főnöknek. Máskülönben bemész lehúzod a nyolc órát, nem nyalizol és hazamész.
2020. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 GreatLear válasza:
58%
Dolgozni mesz, nem baratkozni. Szard le
2020. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!