Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor csapatmunkánál egy személynek tekintik az egész brigádot, és így gyakran nem a megfelelő embert szidják le egy hiba miatt?

Figyelt kérdés

NEM TROLLKÉRDÉS!

Én vendéglátóiparban, mosogatóként dolgozva tapasztalom ezt néha, és meg kell mondjam, elég irritáló. A legutóbbi példa: Ketten dolgoztunk egy mosogatógépnél, én a berakó oldalon áltam, ott az a dolgom, hogy az érkező mosatlanról eltávolítom az ételmaradékot, némileg benedvesítem, és a gépbe rakom. Az elszedő oldalon álló meg értelemszerűen kiszedi a dolgokat, megszárítja, és lerakja a megfelelő helyre, ha a gép nem mosta tisztára, visszahozza nekem. Másnap én kapom a lecseszést, hogy egy csomó dolog nedves volt, nem lettek rendesen megszárítva. Én mondom, hogy nem az én hibám, én előző nap a berakó oldalon álltam. Erre az a válasz: "Nem érdekes, melyik oldalon álltál. Ti ketten együtt dolgoztok, egy csapat vagytok!". Én erre ismét mondanám, hogy nem az én hibám, erre a reakció megint "Csapat vagytok, és kész!", majd elviharzik, meg se hallgat.

Régebben egy kínai étteremben dolgozva is tapasztaltam ezt, bár ott durvábban. Ott a másik oldalon álló lassú munkája miatt felgyűlt a mosatlan, és a főnök velem üvöltözött, hogy miért van ennyi megmaradva, meg a másik oldal (ahol nem én dolgoztam) miért lett koszosan hagyva munka vége után. Ha magyarázkodtam, a reakció ott is az volt: "Ti egy csapat vagytok!"

Mert oké, csapat vagyunk! De nekem mégis mit kellene tennem? Megverni a velem dolgozókat, hogy szedjék össze magukat? Ez tipikusan annak az esete, hogy elmondják, mi a bajuk, de azt már nem, hogy tőlem mit várnak.

Ti hogy kezeletik az ilyet?


2020. febr. 28. 06:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A legdurvább végkifejlet pedig az, amikor valaki csinál egy baklövést, aminek következtében elromlik a gép, és a főnök ezt úgy veszi, hogy az ott dolgozók együtt rontották el. Én még szerencsére nem tapasztaltam, de hallottam már ilyenről.
2020. febr. 28. 06:25
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondom hogy nem vagyunk egy csapat, és beszélje meg a kollégával. Ha meg kér felügyelném a másik ember munkáját is, de ezt csak de ezt csak úgy ha mindenki számára egyértelmü hogy ő kérte. Mosogatóként nem az én feladatom mások felügyelete.
2020. febr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2: Én ilyen felügyeletet csak extra fizuért vállalnék, az hótziher.
2020. febr. 28. 06:44
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor a csapat kapott lecseszést vagy te?
2020. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4: Én se tudom megállapítani. Mindazonáltal, ha a csapattal van gond, akkor a leglogikusabb együtt leülni, és megvitatni a dolgokat. A kínaiban javasoltam ezt a főnöknek, erre azt felelte, hogy erre neki nincs ideje, csapat vagyunk, dolgozzunk össze.
2020. febr. 28. 15:48
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ennek több oka és nézete lehet.

Persze főnök függő is.


Az általánosításnàl 2 ok lehet:


A főnököt nem érdekli ki volt, szimplán mindenkit lebasz.


A főnök nem akar egy embert leszidni, de finoman többes számba utal arra, hogy az illető figyeljen oda, netán önként vállalja fel (persze sokaknak nincs ehhez képük).


"Egy csapat vagytok"

Nos... Naaaaaagyon nem mindegy, hogy szedett vetett más mentalitású,személyiségű emberek VAGY pl már a felvételkor megválogatott emberek.


A szedett vetett szituációkból sokszor gond van. Ellentétek, egyik szarik bele akkor másiknis, vagy az egyik hibázik tojik rá vagy nincs képe vállalni...stb.


Ha úgy vesszük te is tojsz bele, mert más nézeteket képviseltek az illetővel.


3 opció van:


Megbeszéled vele és együtt működtök munkában.


Megbeszéled, de továbbra se változik, go főnökhöz.


Mész egyenesen főnökhöz.


Az pedig más kérdés megint, milyen ember a feletesed.



A személyiségek s szedett-vetett társaságokat sok helyen tapasztaltam vállalkozás előtt, kifejezetten nagy felesleges stresszel is járt nem egyszer, az helyett, hogy az emberek rendesen oda álltak volna s a munkát és magánüg,eket félre tették volna, ha már mások "vagyunk".



A vállalkozásnak nem csak az volt a célja, hogy leváljak a vulgáris társadalomtól, érvényesülhessek azokon ágakon, mikhez van érzékem, tehetségem,

+Megszabaduljak a korlátoktól, főnököktől.


A kreativitást, alkotót kifejezetten megfolyt a monotonítás, korlátok.


Alkotó csapatom 4 főből áll jelenleg, a célom pedig az (volt) továbbra is, hogy szabad kezet adjak az alkotóknak, eszköz, alapanyagtól kezdve, rugalmas időbeosztásig.


Minden hétfőn munka kezdés: kávézó/cukrászda, ahol megbeszélünk,egyeztetünk mindent.

Legyen az az adott projekt vagy szimplán nézetek, vélemények.


Ez pedig nem működne, ha felvételkor átlagos interjú/eljárások lettek volna.


Nálam személyiség teszt kitöltésétől kezdve az illető precizitásáig mindent megfigyeltem.

(Arc- és jellem diagnosztika + nonverbális jelek megfigyelése is része volt.)


Van aki felháborodott s támadott.

Mi ez?

Én ezt nem csinálom. - akkor köszönjük a jelenlétét.


"Nekem sokkal több papírom van, mint annak a 8álltalánossal rendelkezőnek." (Persze nem megfelelő hangnem kísérte)


A munkája hanyag, nem igazán volt aprólékos... Viselkedés...no comment.


Majd elküldtem: a papír az csak egy dolog, vannak kiknek a wc-re pont megfelel.


Pl egészségügybe SENKIt nem engednék át 4-es átlag alatt.

Hiszen emberekkel foglalkoznak.


Mi lehet nem dolgozunk emberekkel, de a precizítás alap.

Ha csak 0.2mm-t eltér pl egy illesztés akkor szívás.


A vacak minőség pedig minket minősít.


Egyetlen rossz hír/pletyi gyorsabban terjed, mint a jó, ezért kell sok jót felmutatni, megalapozni.


Ha valami eszköz eltűnik, bekrepál nálunk nincs ujjal mutogatás, az illető/k vállalták magukra, akármi is volt.


Az oda figyelés fontos és a nagyobb gondokat is megelőzi.


Pl 3D nyomtatónak lehetett volna nagyobb baja, ha az illető tojik bele.

Kisebb gond adódott, vállalta, megköszöntem, hogy elmondta s figyelmeztettem ne legyen ilyen többet figyeljen erre, megcsináltuk.

Max kevesebb jutalmat kap pár ezerrel, ami ellen sose volt dörmögés, mert elismerte.


Váltanod kellene munkát, ha annyira gáz és szavad semmit se ér, nincsen meg az alap kölcsönös tisztelet se.


Ha tudod azt, hogy nem tudsz igazán semmin se javítani ott, csak sanyargatod önmagad.


TE életed, rendezd s alakítsad úgy ahogy számodra jó/megfelel(megfelelne).


Én is voltam mosogató, gyárban is dolgoztam, amikor suli után nem tudtam elhelyezkedni, amibe szerettem volna, mert éves tapasztalt embereket kerestek, újoncokat sehol se akartak felvenni.


Elmentem, dolgoztam, tapasztaltam, megfigyeltem másokat, szituációkat, kerestem igaz önmagamat majd megtettem a lépéseket Önmagamért és Jövőmért.


Lépj ki apránként, mert bele fogsz fásulni.


Volt mikor hajszál híján feladtam, de nem.


A kínaiak zömének munka az élete, szerintük nincs is megélés nyugis körülmények közt...

A 7éves gyerek is be volt állítva mosogatásra, de gondolom nem kell bemutatnom hány kilós konyhai felszerelések vannak...

Az apja pedig egy játékon globális bajnok volt e-sportban... De le kellett mondania hobbijáról a családi üzlet miatt, amit megörökölt + házasságba volt kényszerítve.


Nekik kevesebb lehetőségük volt a boldogságra és kiteljesülésre.


NEKED viszont senki nem tart pisztolyt a fejedhez, saját akaratod és döntésed van!


Ezt ne feledd!


Sok sikert!


Ne azon ragadj le, amin nem tudsz javítani, hanem keresd azt, ahol önmagad lehetsz és javíthatsz dolgokon.

Még ha nem is egyből, de fokozatosan megoldható.


Üdv!

2020. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%

6

a megfojt -ot nem ly-nal írjuk

2020. márc. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

De inkább az a kérdés, h miért érdekel téged, h mit mond, meg mit gondol az étteremnek a főnöke.


Ha főszakács lennél, vagy főpincér, és úgy szólogatna be, akkor esetleg érdemes belemenni ebbe. De én mosogatóként pont leszrnék mindent úgy ahogy van. Én is voltam mosogató diákként, és egyáltalán nem érdekelt ha valakinek nem tetszett a munkám. Érdekes módon mégsem rúgtak ki soha, hanem én jöttem el.

2020. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: Mert irritál, hogy másvalaki által elkövetett hiba miatt csesznek le, és evve legyütt láthatólag úgy kezelnek, mintha egy robotmasina része lennék. Plusz még az (ahogy írtam is), hogy azt már nem mondják meg, hogy pontosan mit várnak tőlem. Mellesleg a kínaiban fenyegetőztek, hogy ha így megy tovább, valakinek mennie kell. Később amúgy tényleg kirúgtak, de az más miatt volt.
2020. júl. 4. 13:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Idővel egyszerűbb lesz. Ma már hasonló helyzetben csak arra ügyelek, hogy ne röhögjek a pofájukba, ha nincs külön okom rá. Persze ehhez kell az is, hogy van terv kirúgásra, van ténylegesen hova menned, meg jó ha építgetsz online jövedelemforrásokat is, csak mert jó érzés és hoz is kicsit, amikor fut már. Akkor azért nyugodtan rávágod az ilyennek, hogy bepakolás közben nem látsz rá, hogy száraz-e a másik kezében a cucc.
2020. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!