Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az provokatív kérdés egy...

Az provokatív kérdés egy munkahelyen hogy mennyi emelést akarnak adni idén?

Figyelt kérdés

Nekem dolgozóként nincs jogom arra rákérdezni, azt tudni, hogy mennyi emelést akar adni a cég nekem a 20as évben? Evidens miért akarom tudni, keveslem a bért váltani akarok, de ha lesz egy érdemi emelés maradok.

Választ nem kaptam (persze ez is egy válasz) és felháborodtak a kérdésen, hogy eleve hogy jövök én ahhoz hogy erre rákérdezzek.

nem értem ez annyira felháborító kérdés? Mondhatnák simán azt röviden és semleges hangon hogy nem lesz emelés.


2020. febr. 28. 11:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze ezzel el is dőlt a maradásom kérdése. Nem állok fel holnap, de akkor ez a hely felejtős.
2020. febr. 28. 11:05
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Február van, nincs értelme amúgy sem egy évet azért maradni, mert talán emelnek.

Szerintem semmi gáz nincs abban, hogy rá mertél kérdezni. Pénzből élünk nem hobbiból jársz dolgozni

2020. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen céget kerülni kell, az őszinteség semmibe nem kerülne nekik.
2020. febr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én se értem miért kell átlátszó módon hőbörögni miért nem lehet azt mondani simán hogy nincs emelés.

Úgyis fekete fehér a szitu , tudok olvasni a "sorok között"

mibe kerülne nekik egyenesnek lenni?

2020. febr. 28. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha egyáltalán az illetékest kérdezted és felháborodtak akkor mégis mire számítasz?


Kevés a fizetés, plusz még felháborodnak, szerinted ez a megbecsültség jele?


Jóhogynem még örüljél ha beteheted oda a lábad azért a kevés pénzért.


Válts, egyértelmű!

2020. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ha lebxszom a főnököt, hogy idén még nem volt órabér emelés, akkor behúzza a nyakát, és elmondja, hogy a legközelebbi bértárgyaláson megpróbál kifocizni egy újabb 100-150 ft órabér emelést, mert szerinte is gáz ez. Többnyire szokott is lenni eredménye, és eddig sosem háborodott fel!
2020. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem ér nekik többet a munkád, hogy egy forinttal is többet adjanak.
2020. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tipik magyar cégeknél ez provokatív kérdés. Normális cégeknél nem. Állj ki magadért és ennyi. Ha úgy is hisztiznek, válts munkahelyet.
2020. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsónak: egy nemzetközi multinál dolgozom, és itt is csak sunnyognak. Nem mondanak semmit sem, volt aki közös meetingen rákérdezett az emelésre (a cégem és egy partnercégünk között elég nagy a bérfeszültség).

Csak hebegtek hogy még nem tudják mi lesz, nem mondhatnak semmit.

2020. febr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Multiknál eddig csak pozitív tapasztalatom volt. Persze, ott sem mindig 100 wattos vigyorral bólogattak, de legalább valami normális sablonszöveget mondtak el és nem kezdték a dolgozót támadni.

Persze, kivételek mindig vannak.

2020. febr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!