Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet abbol bajom ha közlöm a...

Lehet abbol bajom ha közlöm a vezetönek hogy azert nem tartottam be az utasitàsàt mert az helytelen?

Figyelt kérdés

Szoval kaptam egy utasitast.

Irjam meg xy ügyfélnek ezt meg azt.

Viszont a levél téves informaciokat tartalmazott.


En nem mertem erre rakerdezni a vezetesen ill azt sugallni hogy téveseket ir..ki vagyok en ugye hogy felülbiraljam.


Viszont nem akartam magàt a cégünket az ügyfelek elött olyan szinben felrüntetni hogy téves leveleket küldünk (nem kisstilü dologrol van szo hanem millios szamlakrol)

Igy szoval megküldtem a doksikat ugy hogy megindokoltam helyesen a részükre 2 sorban.


Erre jön fentröl hogy miert nem kérdezett akkor ha informaciohianya van vagy barmi miert irta felül a kiserö levelet amit utasitast adtam?


Most en ugyan megfogalmaztam erre egy szerény valaszt hogy nem tartom magam annak ugyan aki vezetöi utasitasokat csak ugy felülirhatna, de a cèget kepviselem és ha tévesnek gondolok vmit most azt mégis hogy tàrjam a vezets elè?


Magyaran hogy vilagitsak en arra ra egy vezetönek hogy hibazik?? Ezt teljesen szerenyen adatokkal stb alatamasztva irtam meg csak epp nem merem elküldeni..


Vagy nyeljem le hogy le vagyok cseszve miközben jot akartam?


2020. márc. 2. 12:52
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
*vezetövel
2020. márc. 2. 12:56
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Te arra kaptál utasítást, nem bírálhatod felül a vezető döntését. Azt megteheted, hogy megmondod neki, hogy szerinted ez meg az helytelen, így meg úgy kéne inkább, aztán vagy rábólint, vagy nem. Ha rábólint, mehet úgy ahogy javasoltad, ha pedig nem, az az ő sara, ha rossz döntést hoz azután is, hogy erre felhívták a figyelmét.
2020. márc. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellett volna kérdezned, mielőtt kiküldöd, hogy rendben van -e így! Valószínűleg, direkt akart téves információt adni; vagy te nem tudsz valamiről.

Most tényszerűen leírhatod, hogy milyen adatokkal dolgoztál, de nem kell ilyeneket leírnod, hogy felülbíráltad semmilyen kontextusban, mert szarul jössz ki belőle.

2020. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Na ilyenkor kell visszakérdezni, hogy biztosan ez-e a döntés. Mert lehet, hogy te nem ismersz bizonyos részleteket az üggyel kapcsolatban. Vezetői utasítást SOHA ne bírálj felül. Főleg ne olyat ami kimegy a cégtől. Ha valamit nem tartasz helyesnek kérdezz. Max azt mondják, hogy csináld amit mondanak. Még mindig sokkal jobb mint ha azért csesznek le mert jóváhagyás nélkül ment ki valami a cégtől.

Igen, akkor is ha igazad van. Azért fizetnek, hogy csináld amivel megbíznak. Ha hibát vagy tévedést látsz akkor jelezd, ne hozz döntést önhatalmúlag mert akkor így jársz.

2020. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Nyeld le. Mikor szembesültél vele, hogy szerinted téves infókat tartalmaz a levél, rá kellett volna kérdezni, hogy elnézést, nem korrigálni akarok, de ez és ez a pont biztos így legyen a levélben? Erre}őmond egy igent vagy egy nemet. Az, hogy te máshogy küldted el, mint ahogy azt a vezetőség akarta, nagy hiba volt, na ahhoz tleg semmi jogod nem volt, örulhetsz ha egy sima leb.szassal megúsztad.
2020. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit tévesnek találsz, szólni kell, nem önhatalmúlag mást csinálni, mint amire utasítottak.
2020. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Latom többen is hasonlot kerdeznek:

". Azt megteheted, hogy megmondod neki, hogy szerinted ez meg az helytelen, így meg úgy kéne inkább, aztán vagy rábólint, vagy nem. "



De ez megint felülbiràlàs lett volna. Most hogy tàrjam a vezetes elé hogy biztos vagy abban hogy ezt küldjük el mert ez meg az nem stimmel es téves az egesz?

Mindezt megelözve megirtam a közvetlen fönökömnek ezt öszinten hogy téves utasitast is vegrehajtsunk vagy mit csinaljak? Es hetek ota nem reagàl. Kivonta ebböl magàt màr elöre.

Igy szimplan tovabbitottam az utasitast végrehajtàsra. Ugy ahogy volt. Viszont akiknek el kellett volna küldeni ök is lattak hogy téves igy visszadobtàk nekem hogy ilyenkor hogyan jàrjanak el. Ugye ök sem a vezetönek intézték a kerdest inkabb..

Maradtam volna en aki felvilagositja a vezetest a tévedéséröl. Olyan esetben amikor mindenki eltünik inkabb azaz ram lett terhelve az egesz.

Hat ehhez nem volt merszem.

De hülyeseget sem kiküldetni!

Igy atbeszeltük hogy helyesen küldjük ki.



Mivel most engem fentröl szamonkernek ugye, megis elküldtem a szereny levelem es a vegere odairtam hogy legközelebb ha nem tartom helytàllonak a vezetöi utasitast veszem a bàtorsàgot erröl szolni, elnezest hogy ezt nem tettem.


Szoval vagy korabban kerem szàmon a vezetest teved utasitas miatt vagy most jelzem utolag, mindegy, mert igy is ugy is arra vilagitok ra hogy téved, azaz gözöm sincs most mennyire leszek leorditva..

2020. márc. 2. 13:54
 8/30 anonim ***** válasza:
Egyeztetned kellett volna a kiküldés előtt.
2020. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Miért, szerinted melyik a kisebb baj, ha belül rákérdezel valamire, vagy ha az ügyfél előtt hülyét csinálsz a cégből?

Egyébként az égvilágon nincs abban semmi rossz, ha nem vagy bólogatójános és megkérdőjelezel dolgokat, akkor is, ha nincs igazad. Az viszont gáz, ha öntörvényűen jársz el az ügyfél előtt a management kérése ellenére, mert ezzel súlyos károkat is okozhatsz a cégnek.

Ha írásban rákérdeztél volna, hogy biztosan jó-e ez így, legalább lett volna írásos bizonyítékod, hogy amit küldtél az ügyfélnek, még ha nem is helyes, a feletteseid kérésére ment ki.

2020. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Ez is felülbírálás volt, csak durvább. Te ezt tényleg nem érzed?

Én ezért lehet, hogy kirúgnálak, függően attól, mennyire komoly dologról van szó.

2020. márc. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!