Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire igazságos hogy a nőt...

Mennyire igazságos hogy a nőt vették fel erre a pozícióra?

Figyelt kérdés

Adott egy 24 éves férfi és egy 24 éves nő. Egy multinacionális vállalat hirdet felvétel könyvelő pozícióra. A srácnak pénzügyi ügyintéző OKJ-ja van és mérlegképese. A lánynak gazd.men. diplomája alapszakon + felsőfokú német nyelvvizsga + jogsi. A srácnak se nyelvvizsga, se jogsi. A srác bérigénye 330 000 bruttó, a lányé 450 000 bruttó. A srácnak minimálisan van is ismeretsége, a lánynak nincs.


Na most a szitu a következő volt: a srácot BE SEM HÍVJÁK interjúra, a csajt egy többkörös állásinterjún AZONNAL felveszik. Magasabb bérigénnyel és kb. 8 hónap tapasztalata van, míg a srácnak már 3 év.


Most ez igazságos így???


2020. márc. 2. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igazságos. A diploma + nyelvvizsga tarol. Az OKJ-s meg képezze magát tovább, mert multinál nehezen fog könyvelni diploma nélkül.
2020. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

#1 vagyok.


Ja és nyelvvizsga nélkül labdába se rúg.

2020. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen jól döntött a cég, a nő magasan verte a férfit ebben a versenyben. Igen, ennyit számít az alapszak vs. OKJ és a nyelvtudás.
2020. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A 3 év tapasztalat jó. De akkor is a diploma túlszárnyalja messziről. És a 450 bruttó is reális.


Inkább fizetnek többet egy KÉPZETT embernek, mint egy keveset egy kevésbé képzettnek.

2020. márc. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Sokszor szempont, hogy vegyes legyen a csapat, mert ez általában segíti a munkát. Emiatt oda, ahol sok nő dolgozik, igyekeznek férfiakat is felvenni és fordítva. Én IT területen dolgozom, interjún szóba szokott jönni, hogy nagyon jó lenne egy lány a sok fiú közé... Hogy ezért vettek fel vagy a két diplomám és a szakmai hátterem miatt, azt nem tudom, valószínűleg inkább az utóbbi.


Másrészt nálad szerintem sem az döntött, hogy az illető nő, hanem hogy képzettebb. És arra bizony sok cég kap kvótát. És nem mellesleg akinek sok a papírja, arról feltételezhető, hogy elég kitartó és elég masszívan képes dolgozni.

2020. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

OKJ vs. diploma

semmi vs. nyelvvizsga

semmi vs. jogsi


Nem is értem, mi a kérdés... :D

2020. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen jó döntés volt es igazságos is.


Cégvezetőként vagy HR-esként én is a diplomás, nyelvvizsgás embert vettem volna fel. Az okj csak egy papír amit szinte mindenki megkap (nagyon ritka ha valaki megbukik egy okj-s vizsgán. A diplomához valamit tudni is kell. Nem utolsó szempont, a némettudás. Egy multinál tudni kell kommunikálni az anyavállalattal.


A 21.században a munkaerőpiacon egy okj-s papír nem sokat ér. Javaslom, hogy levelzőn csinálj egy alapszakos diplomát (az okj-t és a mérlegépes papírodat valamilyan szinten beszámítják), valamint nyelvvizsgázz le.

2020. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

A nőnek van jogsija, diplomája, meg német nyelvtudása, feltehetőleg.

(Nem tudom, hogy egy ilyen diplomával mit tanulnak, ugyanazt veszik-e amit a mérlegképes. De ha nem, akkor a képbe bejön a dekoratív jelleg is.)

Ha Németországhoz köze van a multicégnek, akkor a lány előnyösebb választás.

2020. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Audi, szóval német cég.
2020. márc. 2. 16:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazságos, igen. A cég nem köteles mindenkit behívni, akkor sem, ha az egyik jelentkezőnek protekciója van. Voltam interjúztató csapatba meghívva olyan jelentkezőnél, akit csak az anyukája miatt hívott be a cég, de teljesen alkalmatlan volt a munkakörre, nem lett felvéve.
2020. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!