Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet ennyire dilettáns...

Hogy lehet ennyire dilettáns a főnök, hogy elküldte a legrégebbi, legtapasztaltabb dolgozóit?

Figyelt kérdés
Két hete jelentették be nálunk a munkahelyen, hogy a cégnél egy új projekt indul, amit a mi csapatunk kapott meg. Sajnos mivel ez a projekt rengeteg kiadásba került a cégnek, csoportos létszámleépítést kellett alkalmazni. Konkrétan megfelezték a csapatunkat. Az igazgatóság teljesen szabad kezet adott a csoportunk vezetőjének. Nem kellett volna. A fönök ma délelőtt közölte a döntést. Konkrétan az elküldött emberek nagy része olyanok, akik évek óta dolgoznak a cégnél, és komoly szakmai tapasztalattal rendelkeznek. Egyik-másik már több mint 10 éve ott van. Erre most közlik velük, hogy "sajnáljuk, de holnaptól már nem kell jönnöd" Ez milyen szakmaiatlan, elbaltázott döntés már? És ez még csak a kisebb baj. A nagyobb az, hogy a csapat nagy része tapasztalatlan fiatalokból áll. Hat (6!!) Olyan ember van, akik januárban diplomáztak, ez az első rendes állásuk, és még a próbaidejüket töltik. Ez a csapatnak majdnem a fele. Mégis hogy képzeli a főnök, hogy ilyen emberekre bíz egy több milliós projektmunkát? A főnök azzal indokolt, hogy neki ehhez a projekthez egy fiatalos, lendületes csapatra van szüksége, de ez egy baromság hisz ezek még az alapfolyamatokat sem képesek átlátni. Én lassan két és fél éve vagyok a cégnél. Mielőtt bárki megkérdezi, engem nem küldtek el, de lehet jobban jártam volna, mert most ezt a sok pisis zöldfülűt kell pesztrálnom és pelenkáznom, miközben mindenkinek kb 3 ember munkáját kell végeznie, mert ehhez a projekthez még az eredeti felállás is kevés lett volna.

2020. márc. 2. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom... a nagy hajtásban nekik kevesebb szabit kell kiadni. Lehet pénzügyileg is meg volt szabva a keze, hogy faragja le a költségeket, és a tapsztaltabbnak ki tudja mennyivel többet fizettek. Csak ezt nem köti az orrodra. De.. nem tudom, erre milyen egyéb hozzászólást vársz.
2020. márc. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
El se kezdem olvasni a leírást, szokásos balázs kamu estimeséje
2020. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De hát pont, hogy a tapasztaltabbaknak kell most fezetni a nagy végkielégítéseket, még a próbaidősöket el lehetett volna küldeni egy csettintésre. Félreértés ne essék, nem azt mondtam, hogy mindet el kellett volna, de nekünk mondjuk evidensnek tűnt, hogy legalábbis lefelezi őket. Erre most a 14 fős csapatból 6 próbaidős. Egyébként olyan válaszokat várok, hogy mégis mi motiválhatta a főnököt ebben a döntésben, mert én semmi logikát, és észérvet nem találok.


Nem kamu, ez teljes pontossággal így történt. Tudom, hogy nehéz elhinni, mi is nehezen fogtuk fel. Még maguk az új emberek is meg voltak lepődve.

2020. márc. 2. 21:07
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Az észszerű magyarázat, hogy zavarólag hatottak a tapasztalt dolgozók, akik szakmailag a főnök felett álltak.
2020. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Óóóh... Ez már egy nagyon régi trükk. Általában akkor csinálnak ilyet ha direkt csődbe akarják vinni a céget. Valaki(k) jól megszedték magukat. Na most az hogy megszüntessék a céget nagyon sok pénz. Gyakorlatilag jobban megéri ha csődöt jelent. Kimentették valamerre a bevételt és szép lassan leépítik a céget. Két opció van:

1. Csőd

2. Megveszik a céget

Régen elég sokan csinálták ezt, bár azok viszonylag friss cégekkel, viszont a ti cégetek 10+ éves. Érdekes...

2020. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Egy fillerb^szó cég.


A tapasztaltabbaknak több a fizetése.Ezért ők kerülnek lapátra.

2020. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A négyes válaszoló megállapítása is érdekes, akár még igaz is lehet. Bár, ha igen akkor még nagyobbat csalódnék ebben az emberben, mert már jó ideje dolgozok vele, és egyáltalán nem ilyennek ismertem meg. Meg azt azért csak felfogja ésszel, hogy ha a projekt bukik, akkor ő is bukik, mert az igazgatók át fogják látni, hogy ez a mai döntése miatt lesz, ha ne adj Isten bekövetkezik, és kivágják mint a macskát szarni.


Ötösnek: Azért van annyira nagy volumenű a cég, hogy nem menne egyből csődbe, ha be is bukja ezt a projektet, de az biztos, hogy jelentős kár lenne neki. Mondjuk nem tudom, hogy a többi részlegen mi folyik, ebben is lehet valami amit te mondasz, de azért remélem nem ennyire szörnyű a helyzet.

2020. márc. 2. 22:38
 8/15 kokakólalájt ***** válasza:
88%
Te komolyan ennyire naív vagy, hogy elhiszed hogy egy szaros kis középvezetőre fogják bízni egy létszámleépítés lebonyolítását? Ezt egy jóval magasabb szinten álló vezető beosztású ember döntötte el. Nem tudom, milyen cég ez de hogy ha multiról van szó az is lehet, hogy egy olyasvalaki döntötte el akit te még életedben nem is láttál. Pusztán számadatok alapján. A csoportvezetődnek meg csak leadták a drótot, hogy kinek milyen sablonszöveget kell mondania. Ő meg, mint bólogató János meg is tette. Ezeket a csoportvezetőket sajnálom a legjobban, mert minden rajtuk csattan mindenki őket hibáztatja, közbe me nincs is semmibe igazi beleszólásuk.
2020. márc. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

Ezt fejtsd ki, és add be a felmondásod.


De segítek. A földön minden cég ilyen húgyagyú. Az összes, amit valaha láttam s valaha hallottam róla. Az összes szint. Néha néha van egy normálisabb,.aki ha vezérigazgató lenne egy éven belül 10-100szorosára növelni a cég hatékonyságát, de minden rétegbwn tobzódnak az üresfejűek. Szóval más helyen se várj jobbat.

2020. márc. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Tippre volt pár 50 pluszos félnyugger, aki már 5 éve mindenkinél mindent jobban tudott és képtelen volt az ikszedik kiosztott vezetővel is együtt dolgozni. Egy tapasztalt ember nem pótolhatatlan. Ez kérem hülyeség. Ja, meg a cégnél töltött évek egyáltalán nem arányosak a tudással, ezt csak azok szokták hangoztatni, aki beragadnak egy pozícióba 5+ évre.
2020. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!