Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanácsot kérnek munkahelyi...

Tanácsot kérnek munkahelyi problémával kapcsolatban. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

6 hónapja kezdtem a munkahelyemen egy ösztöndíjprogramnak köszönhetoen rögtön a diploma után.

Elsőre beraktak egy munkakörbe, amihez nem értettem ( nem is abból van diplomám ) és nem túl profin sikerültek a dolgok. Majd lassan leépítettek és mára konkrétan facebook-ozni járok be, de ez se nagyon zavar senkit. Mondtam már a főnöknek hogy többet is elbirnek és szeretnék dolgozni. De minden alkalommal azt mondja, hogy persze tudja és nem is csak ennyiben szeretne kiaknázni a képességeim. Mégsem történik változás november óta. (Előtte is csak rosszabb irányba fordult.)

Ti mit tennétek? Térítsem a lapjaim és mondjak fel vagy maradjak, ahol vagyok. (Mert a családból mindenki azt mondja h örüljek neki hogy nem kell semmit csinálni de kapok fizetést)



2020. márc. 6. 06:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Kap utànad támogatást es azèrt vett fel?mert a támogatással addig mig jár jo m.helyre esèlyesebb lennél
2020. márc. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így csak az idődet vesztegeted, mert konkrét szakmai tapasztalatot (amire aztán később a nagyobb fizetés járna) nem szerzel.


Ha törtető lennél, akkor ez egy olyan helyzet lenne, amiben nagyon rossz lenne benne maradni. Ha nem vagy az, akkor igazából maradj nyugodtan, főleg ha amúgy jól érzed magadat ott.

2020. márc. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg hasznot hozol (/támogatást), addig a munkáltató ott fog tartani. Aztán ha a pénzcsapot elzárják, megköszönik a munkádat. Ő mindenképpen jól jár.

Minden más csak hitegetés, hogy te is ott maradj. A családtagjaid meg nem voltak hasonló cipőben (sajnos én igen...).

Annyiban mindenképpen előnyöd van, hogy rengeteg időd van munkát keresni, CV-t, motivációs levelet írni, jelentkezéseket küldeni. A facebookot is használhatod munkakeresésre. Interjúkra is gond nélkül elmehetsz. Sőt, én még CV-fotózásra is elmentem a "munkaidőmben", mert nem keresett senki, hol lehetek. :D

2020. márc. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Munkahelyenaz idöt is kihasznalhatod

Pl kereshetsz a cegnek uj ügyfeleket akik csak a tiéid azaz te viszed a dolgaikat szoval csinalj magadnak munkàt ha nem adnak


Vagy dolgozz be màs cégeknek pl webfejlesztes vagy barmi amiben latsz raciot, vagy kereskedj addig neten, csinalj plusz pénzt a munkahelyen magadnak

2020. márc. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy olyan helyet, ahol tudsz fejlődni, tapasztalatot szerezni, mert a telefon nyomkodása nem fog előre vinni az életben csak múlik az értékes idő, amit később bánhatsz.
2020. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy most "laza" a munka, de amikor majd új állás után kell nézned, és rákérdeznek az eddigi munkatapasztalatodra, mit fogsz mondani? " Fészbúkból kiváló vagyok!" ??

Keress új munkát a jelenlegi mellett, ahol a felvételin elmondhatod, hogy a motiválatlanság oka a váltás... Aztán ha már van fixen új munkahelyed, akkor mondj fel. Addig is lehet még beszélgetni a főnököddel, hogy csinálj is valamit.

2020. márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdj el nézelődni, mert előbb utóbb kirúgják és fel vesz a helyedre egy másik pályakezdőt, akire támogatást kap. Általában 6 hónap+4-6 hónap utánfoglalkoztatás az előírás.

Amúgy ha a munkatársak nem csesztetnek, hogy nem csinálsz semmit, akkor tényleg aranyélet van. Esetleg tanulj nyelvet, vagy a meglévő csiszold. De a legjobb mégis az lenne, ha fű alatt a végzettségednek megfelelő munkát keresel.

2020. márc. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk akkor ne fészbukozással hanem munkakereséssel töltsd az idődet... Vagy hogy akarod? Felmondasz és utána kezdesz el kapirgálni melóhely után?
2020. márc. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
nemhogy örülnél. más gebed meg a fizetésért , te meg kb semmire kapod a pénzt.
2020. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

#9-nek

Elsőre sokaknak vonzónak hangzik a „facebookozásért fizetnek” munkakör. Pedig hidd el, miután az első pár hétben kellően kipihented magad a „munkában” és megnéztél pár filmet, a következő hetek, hónapok egyre rosszabbak lesznek. Nagyon hamar lélekölővé válik a semmiért felkelni, a semmire bemenni egy olyan helyen, ahol egy senki maradsz, mert senki nem számít rád. Nincsenek valódi értelemben vett kollégáid, csak dolgozó emberek körülötted. Az idő meg csak telik, jár az agyad, hogy közben máshol a munkaidődet hasznos tevékenységgel, szakmai fejlődéssel tölthetnéd el. Persze én is ismertem olyat, akinek ez a vegetáció tökéletesen megfelelelt – én a végén már a gyomoridegtől alig bírtam bevonszolni magam. #3 voltam.

2020. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!