Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan engedhető meg munkahely...

Hogyan engedhető meg munkahelyen belül az 50%-os differencia a béremelés mértékében?

Figyelt kérdés

Aki itt nálunk minimálbéren van, az évről évre kapja a 8-10%-os emelést.

Aki pl itt volt 2015ben az kapott bruttó 105.000 ft-ot. Most 2020ban kap br 161.000 ft-tot. Ez barátok közt is 53.333 %os emelés.

Aki itt van 2015 óta és nem minimálos, az egy fillért se kapott emelésnek azóta. Az ugyanannyit kap most is mint 15ben kapott. 0% emelés.


Tehát akkor bizonyos embereknek évek alatt 50 % emelés, másoknak ugyanennyi idő alatt 0%.


Ez hogyan engedhető meg egy munkahelyen? Hogyan létezhet ilyen állapot?


2020. márc. 8. 16:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ööö munkatörvény könyv...

A minimál az a minimum amit adhatnak minimál alatt te sem kereshetsz elviekben.

Most akkor ha 2015 Ben kerestél havi bruttó 400ezret és azóta is annyi az még mindíg több a minimálbértől vagy nem?

A munkáltató ritkán áll elő nem minimálbéreseknél emeléssel mivel úgy van vele, hogy minek ha ennyiért is elvállalja valaki... Ilyesmiről a munkaadóval kellene beszélni, hogy hé há' emejjé má' me' 5 éve gyúrom neked a sok milliós profitot vagy valami hasonló.

2020. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Ilyesmiről a munkaadóval kellene beszélni, hogy hé há' emejjé má' me' 5 éve gyúrom neked a sok milliós profitot vagy valami hasonló."


Ezen már túlvagyok el is magyarázta szép ékesen hogy hát ott az ajtó kimegyek rajta és keresek olyan helyet ahol többet adnak. Mert itt ő nekem nem fog.

2020. márc. 8. 16:25
 3/17 anonim ***** válasza:

Balázska,

a minimálbér törvény szabályozta bér...

2020. márc. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Ezen már túlvagyok el is magyarázta szép ékesen hogy hát ott az ajtó kimegyek rajta és keresek olyan helyet ahol többet adnak. Mert itt ő nekem nem fog."


Akkor minek írod ki a kérdést? Elmondta a főnök, hogy mit csinálhatsz. Te úgyis maradsz akkor is, ha nem fizetnek semmit. Akkor meg? Ha nekem ilyet mondana a főnök, azonnal felmondanék. Ja, hogy ehhez tököt kéne növesztened...

2020. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azonos munkáért azonos bér jár egy cégen belül de nem teljesen értem a problémád, te már 5 éve is 161 ezer fölött kaptál és most az a bajod, hogy nem emeltek?

Ide a rozsdás bökőt, hogy te teljesen mást dolgozol mint azok akiknek emelik a bérét.

2020. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Ha nekem ilyet mondana a főnök, azonnal felmondanék"


És mi lenne az azonnali felmondás indok? Micsoda? Ezt írnád le hogy indok" ilyet mondott a főnök"?

??


És aztán majd a bíróságon (ha a cég elvinné az ügyet) mivel védenéd magad? mert ezzel nehezen.

2020. márc. 8. 18:29
 7/17 A kérdező kommentje:

"Én úgy tudom, hogy azonos munkáért azonos bér jár egy cégen belül"


Ez hol milyen jogszabályban van leírva? Mutass már rá! idézd már be! Hadd olvassam!

2020. márc. 8. 18:30
 8/17 anonim ***** válasza:

#6: Emelték a fizetést, szóval a szerződés egyoldalúan módosult. Ha nem írtál alá új szerződést, akkor kiskapu, de azonnal felmondhatsz.

Amúgy meg van annyi pénzem félretéve, hogy ha ez nem jön be, akkor a ledolgozandó hónapom kitudom fizetni. Sőt, a szabadságot is úgy szoktam kivenni, hogyha felmondanék, akkor kitudnám venni, amíg ott vagyok még.


És milyen bíróságról beszélsz? :D Rád tojnának. Senki sem pazarolna rád bíróságot. Ismétlem: Tököt kéne növesztened.

2020. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

": Emelték a fizetést, szóval a szerződés egyoldalúan módosult"


KINEK EMELTÉK??? Nekem nem. nekem a szerződés se módosult.

2020. márc. 8. 18:38
 10/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem a főnököd. Jól tette, hogy nem emelt neked. De, ne írj már ki erről naponta kérdéseket...
2020. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!