Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szociális fóbiám van és...

Ha szociális fóbiám van és bárhova kell mennem rosszul vagyok, hogy kezdjek el munkát keresni?

Figyelt kérdés
Akinek hasonló problémája van, hogy kezdett neki a felnőtt életnek?

2020. márc. 9. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó felvetés. Én is ebben a cipőben járok, lassan 1 éve itthon vagyok munka nélkül. Előtte suliba jártam. Egyszerűen már akkor lever a víz, ha belegondolok , hogy megcsörren a telefon munkaügyben. Nem nagyon tudok kimozdulni a komfortzónámból. Ez így nem jó, már a hócipőm tele van azzal is, hogy itthon vagyok, nincs pénzem, nem látok lányokat se, az is hiányzik. De ugyanakkor rettegek a munkától, és hogy hivatalos helyekre kelljen mennem, olyankor izzadok, remegek. Attól is félek, hogy nem állom meg a helyem. Már az öngyilkosságon is gondolkodtam. Mondjuk nem tudom neked milyen szakmád van, nekem egy szaros érettségi, ha lenne valami normális egyetemi végzettségem, amit tudnék, szeretnék csinálni, lehet könnyebb lenne az egész.
2020. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanígy vagyok vele. Amikir nekikezdtem a felnőtt életnek, egy időre kimásztam a gödörből, de most egy ideje visszaestem. Félek elmenni bárhova is. Legjobb lenne itthogy egyedül dolgozni, de olyan szakmám van, amiben ez lehetetlen.

Ha értesz az informatikához, vagy tudsz jólbfordítani, az jó kiindulási alap. Sajnos rám egyik sem igaz.

2020. márc. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ideig raktárosként dolgoztam, eléggé magányos munka volt, gyakorlatilag senkivel sem kell érintkezned, max amíg elmondja a főnök, hogy mit csinálj. Most irodában vagyok adminisztrátor, de itt sem kell sokat kommunikálni. Egyébként régen én is nagyon asszociális voltam, szorongtam a nyilvánosságtól, de minél többször érik ingerek az embert, minél többször megy tömegbe, annál jobb lesz. Úgyhogy tessék csak kilépni a komfortzónából.
2020. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3asnak adok igazat!


Menjetek minél többet emberek közé és fokozatosan lecsökken a szocfóbia

2020. márc. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!