Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti a főnök, hogy...

Megteheti a főnök, hogy fizetetlen szabadságra hazaküld a koronavírusra hivatkozva?

Figyelt kérdés
Szerinte én miből fogom befizetni a számlákat meg a lakáshitelemet, nem áll meg az élet... Nem lehet valahol felleblezni? 2 hétre akar elküldeni, hogy kiderüljön mi bajom. (1 napig lázas voltam, bementem, ez volt tegnap, ma amikor bementem egyből rámförmedt, hogy minek jöttem be, mondtam neki, már nincs szabim). Már elmúlt a lázam, semmi bajom nincs. De nincs félretett pénzem, és nem fogom tudni a lakáshitelt befizetni.(Ügyfélszolgálaton dolgozom)

2020. márc. 11. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a mostani helyzetben a fene tudja megteheti e. Nehéz mert nagyon a megfékezés ellen vannak ami jogos,de téged is megértelek. Menj táppénzre.
2020. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Jogos részéröl, hacsak nem tudod hivatalos orvosi igazolással bizonyítani - és nyílván nem tudod -, hogy nincs bajod.
2020. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Koronavírustól függetlenül igaza van. A fąsznak kell végigfertőzni egy "sima influenzával" is másokat.
2020. márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Írasd ki magad táppénzre. Az is több mint a semmi.
2020. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
A csapból is ez folyik már jó ideje, hogy igen, megteheti. Meg is fogja, mert valószínűleg nincs kedve hetekre elveszteni az összes dolgozóját mert egy retardált szétviszi a koronavírust mert baszik táppénzre menni. Talán addig kéne nyújtózni, míg a takaró ér és akkor nem lenne ilyen problémád.
2020. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Megteheti.

Remélem most egyre több munkahely fogja hazazavarni az ilyen "munka hősét", aki nem bír a pcsáján maradni pár napig ha beteg.

Március elején nincs már szabid? Az elég komoly.... Na és a TB napjaid is elfogytak, vagy mi? :)

2020. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez tényleg fura hogy máris nincs szabid, de te dolgod, mire pazaroltad el. Jó volna ha lenne. Én is inkább lecsípek a nyaralható szabiból betegségre, mert valóban nagyon kevés a táppénz. És sajnos ezt nem értik meg azok, akiknek nem kell fizetni a lakhatásért.


Próbálj kompromisszmot kötni. Mindig az a legjobb, ha magatok közt meg tudtok egyezni. Menj TP-re kéttő, három napot, az nem túlélhetetlen kiesés. Utána viselj szájmaszkot hogy ne fertőzz és moss kezet minden alkalommal, amikor a maszk alá kell nyúlnod. (Orr vakarás után is!) Ezeket ígérd meg és tartsd is be!

2020. márc. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyfélszolgálaton dolgozol, akkor nem csak a kollégák kerül(het)nek veszélybe, hanem az ügyfelek is, szóval teljesen jogos, hogy nem enged betegen dolgozni.
2020. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkahely nem rendeli el, hogy a dolgozók hazamenjenek (és otthonról dolgozzanak, amelyik munkánál lehet), a főnök nem küldhet haza, de megakadályozhat a munkavégzésben, ha betegen bemész (nem csak koronavírussal).


Ergo, bemehetsz az épületbe, de, ha úgy gondolja jónak, nem engedi, hogy arra a helyre bemenj, ahol a kollégáid vannak.


Szóval ő nem kötelezhet arra, hogy otthon marad csak felajánlhatja.


Táppénzre meg simán elmehetsz.

2020. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy, a válaszomhoz még annyit;


"Szerinte én miből fogom befizetni a számlákat meg a lakáshitelemet, nem áll meg az élet..."


És szerinted a kollégáid, akiket megfertőzöl nem kevesebb fizetésből kell hogy kijöjjenek majd a ráppénz miatt?


A koronavírustól függetlenül; meg tudnám fojtani azt, aki hulla betegen jár be dolgozni. Már nem egyszer fertőztek meg az évek során.

2020. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!