Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek fizikailag melyik...

Szerintetek fizikailag melyik a nehezebb munka az árufeltöltés vagy az autószerelés?

Figyelt kérdés
2020. márc. 15. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

autószerelés, egyértelmű.

Emelgess 40-50 kilós váltókat, 100 kilós motorokat, kerekeket, berohadt csavarokat, meg szétpajszerolni összegyógyult lengőkarokat, stb.

Mindezt egész nap állva, görnyedve, stb.


Mondjuk árut nem töltöttem még fel, de nem hiszem hogy ott vannak 50-100 kilós cuccok.


A szerelést csinálom folyamatosan, utálom nagyon.

2020. márc. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Fizikailag? Szerintem az árufeltöltés. Ott folyamatosan emelsz, pakolsz, hajolsz.
2020. márc. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi. Árufeltöltésnél is kell emelgetni 20-30 kilós dobozokat, ládákat, reggeltől estig folyamatosan pakolni, hajolni, guggolni, betolni, kihúzni, emelni, stb... és ezt kivétel nélkül minden nap, 8 vagy 12 órában végig kell csinálni. Autószerelésnél azért nem kell mindig szétkapni a motorteret.

Plusz erősen kétlem, hogy az autószerelők 100 kilós motorokat emelnének ki puszta kézzel. :) Nekem is van autószerelő ismerősöm, több is, egyikük sem súlyemelő.

Ettől függetlenül az is megterhelő fizikailag... de mivel mind a két szakmát tudják aktívan végezni nők is (és szintén nem 190 magas 90 kilós Gyurma Gyöngyikről van szó, hanem átlagos, 50-60 kilós csajokról), ezért szerintem egyik sem tartozik a nehéz fizikai munka kategóriába.

2020. márc. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Az árufeltöltők max a hatos zsugor vizet emelgetik, ami 2 literes flakomoknál 12 kiló és ezeket sem kell nagyon felemelni, mert a bontatlan zdugor általában a földön van, nagyon ritkán rakják polcra. Így nekik kis súlyokat kell nagyon sok alkalommal megmozgatni.


Ezzel szemben egy kisteherautó váltója lehet akár 80 kiló is és ezt kell felemelni 2 embernek 2 méter magasra és felrakni a helyére. Mindeközben azt a váltót forgatni kell, mert másként nem fér be a szűk motortérbe, így van, hogy 10 percig is tartani kell azt a súlyt a fejünk felett.

Persze a munka intenzitasa nagyon változó, van, hogy egy nap felrakunk 3 váltót de van, hogy egész álló nap a legnehezebb dolog amivel dolgunk van, az a 13-as villáskulcs.

40 kilós nők meg nem nagyon rakosgatnak fel váltókat, nem pajszerolnak dolgokat, akiket én ismertem, még a nehezebb kerekeket is a ferfi kollégákkal szedették le, viszont az árufeltő csajok a munkájuk minden részét maguk vegzik.


Mindent összevetve én még mindig a szerelést mondanám nehezebb melónak.

2020. márc. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szellemileg mindenképp az árufeltöltő a kimerítőbb, fizikai szempontból pedig az, hogy melyik részlegen vagy árufeltöltő.

Ha a pl. vizeknél vagy a kertészeti termékeknél, akkor az árufeltöltő nehezebb lehet, ha a mirelit termékeknél akkor is, hiszen folyamatosan ér a hideg-meleg, így a szervezeted erősen ki van ennek téve.

Ha a csokiknál vagy árufeltöltő akkor az autószerelő nehezebb fizikai munka.

Ha választani kéne én autószerelő lennék, mert sokkal izgalmasabb, kihívásokkal telibb, mint csak napi X órában pakolni az árut.

2020. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5#

Magyarázd már el nekem, hogy miért kimerítőbb szellemileg az árufeltöltés.

2020. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keresgess napi több 100 terméket egy boltzban és megtudod.
2021. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!