Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben lehet fizetés...

Ilyen esetben lehet fizetés nélküli szabit kérni?

Figyelt kérdés
A munkahelyemre oda-vissza több, mint két órát kell utaznom. Távolsági busz, nem pesti vagyok. Az a baj, hogy tudom, hogy a környékről is sokan voltak Velencében pár hete, illetve gondolom nem kell bemutatni, hogy ezeken a buszon mennyire foglalkoznak a higiéniával. Gyárban dolgozom, de előre legyártottunk már sok elemet, tehát én úgy gondolom, nem hagynám cserben azzal a kollégáimat és a céget, ha fizetés nélküli szabadságot kérnék holnaptól. Igazából az egész gyárnál annyit tettek, hogy egyetlenegy kézfertőtlenítőt helyeztek ki a múlt héten , amit másnap már elloptak. A kollégáim nem veszik komolyan az egész vírus mizériát. Én szerencsére jó egészségben vagyok, viszont az idős szüleimmel élek. Szerencsére van tartalékunk, ha két hónapig kéne otthon maradnom akkor is valahogy kijönnénk szerintem. Két dologtól félek: 1. Kirúgnak 2. A cég vezetői kedden, vagy a hét vége felé kitalálja, hogy bizonyos százalékát állja a többiek fizetésének, de az enyémet nem, mert ugye én fizu nélkülin lennék. Táppénzre nem tudnék eljönni, az orvosi rendelőbe sem szívesen mennék e a háziorvos sem hiszem, hogy most ezzel akarna foglalkozni. Egy hónapra biztosan nem írna ki. Mi a véleményetek? A szüleim csak rám támaszkodhatnak és sose bocsátanám meg magamnak, ha miattam esne bajuk!!!!!
2020. márc. 15. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Tappenz
2020. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!