Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Villamosmérnöki diplomával...

Villamosmérnöki diplomával lehetsz villanyszerelő?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy pl. villanyszerelő vállalkozást csinálhatsz villamosmérnöki diplomával?

Autószerelő lehetsz járműmérnöki diplomával? Oké, hogy ez egy magasabb kategória, de pl. hogy autószerelő legyél magánszemélyként kötelező meglenni a mestervizsgádnak, ilyen diploma kivalthatja?


2020. márc. 22. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Most azt kérdezed, hogy egy agykutató elmehet-e kapálni?

Igen, elmehet.

2020. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Már találkoztam ilyennel. Mindenféle, esztétikai tekintetben is kifogástalan munkát végzett, szemben az OKJ-s végzettségűekkel.
2020. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ert a villamosmernok a villanyszereleshez?! Mert ha nem ertesz hozza, akkor hiaba indítasz egy vallalkozast … ki fog villanyt szerelni?
2020. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az egyetem után villanyszerelő szakképesítést kell szerezned ahhoz, hogy vállalkozó lehess. Biztos vagyok benne, hogy némi gyakorlat idő is kelleni fog, hiába fedi le ugyanazt a szakteruletet mindkét végzettség, nem fogsz érteni a villanyszereléshez a diplomával.
2020. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Engem a jogi része érdekelne, nem az hogy értek e hozzá vagy sem. Köszönöm?!
2020. márc. 22. 18:20
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
szerintem nem, mert kulon jogositvany kell
2020. márc. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
53%

Sajnos vagy nem sajnos, mérnöki diplomával kizárólag mérnöki tevékenységet végezhetsz. Szakmunkát nem!


És nem csak te, hanem akárki, bárki más esetében is ez a tény, ha szimplán jogilag érdekel. Ha, a valóságot nézzük a villanyszerelő a szakmunkás ő villanyt szerel, a mérnök meg effektív tervez. Ha, a villanyszerelésben lakó és kommunális épületekre gondolsz, akkor az épületvillamossági szerelő az, aki ilyen munkát végezhet, tehát vasútvillamossági, FAM szerelők és ilyesmi viszont nem. Az autószerelő dettó, a szakunkás bizonyítvány, a mestervizsga és a mérnöki végzettség nem felcserélendő és nem működik egyik a másikkal JOKER ként!


A diploma nem váltja ki a mestervizsgát, ami arról ad jogosultságot, illetve bizonyítványt, hogy az adott szakmának a mestere vagy. Hogy erről papírod legyen a szakmában kell dolgozni, tehát aktívan el kell töltened több évet, általában 6 év. Ezt a jogilag illetékes kamarától kérheted, azaz kapod, mert ők szervezik területileg a mestervizsgát (általában). Amennyiben egyéni vállalkozásban gondolkodsz azt megteheted akár autó vagy villanyszerelő ként, ha megvan a szakunkás bizonyítványod a kezedben. Azzal elmész az okmányirodába és kiváltod az egyénit, persze kell hozzá bankszámla, könyvelő stb. Diplomára szakmunkás vállalkozóit nem fognak kiadni, mert nem is adhatnak, mindegy milyen szakmáról van szó.

Csinálhatsz BT, KFT alapon működő vállalkozást, de ezeknek más a működési alapjuk, mivel ezek cégformák, de ehhez is kell szakmunkás bizonyítvány.

2020. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Villamosmérnökin egy fia konnektort nem tanulsz meg bekötni, se falat vésni, stb.

Tanulsz viszont programozni, digitális áramköri elemekből számítógépet építeni, differenciálegyenletet megoldani, Z-transzformálni, stb.

Annyi köze van a kettőnek egymáshoz, hogy az áram mindkettőt megbaxxa, ha nem vigyáz....

2020. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Azért valljuk be, aki az utóbbiakat megtanulja, lesz annyi IQ-ja, hogy falat véssen, bekösse a dugaljat, kiválassza a megfelelő kismegszakítót, méretezze az áramkört. Aki egy villamosmérnökit elvégzett, annak ez nem agysebészet... :)

2020. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!