Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az új kormányrendelet értelméb...

Az új kormányrendelet értelmében az Mt-től bármely pontban el lehet térni de ehhez a munkavállaló beleegyezése is kell? És mi van az ultimátumokkal?

Figyelt kérdés

Olvasom:


"A kérdéses, 47/2020. (III. 18.) számú kormányrendelet gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy a munka törvénykönyve bármelyik pontjától el lehessen térni a munkáltató hátrányára is, azzal a kikötéssel, hogy erről közösen kell megegyeznie a mukáltatónak és a munkavállalónak. „

[link]


Vagyis meg lehet oldani pl hogy ha nem akad elég munka akkor fizetetlenre menjen az ember, vagy a csökkent munka miatt csak csökkent bért kapjon-de ehhez kell a felek beleegyezése.


És akkor kérdem én az (ál)naiv!!


Mi a helyzet azokkal a szitukkal amikor ultimátummal küldik el az embert fizetetlenre (holnaptól nem jössz és kész) vagy nyírják meg a bérét (holnaptól csak 4 órát fizetünk ha nem tetszik ott az ajtó)

Akkor itt hol a felek beleegyezése????


Engem pl egyoldalúan fizetetlenre küldtek, senki se kérdezte beleegyezek-e, senki se kértem írjak alá bármit is...



Ja és hab a tortán a Kúria döntése!!

"Önmagában az új koronavírus-járvány nem minősül vis maiornak,“


Vagyis erre SEM hivatkozhatnak a cégek.


2020. márc. 23. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha hazakuldtek es Te hazamentél, ezzel elfogadtad a felteteleket, tehat beleegyeztel. Hol itt a gond?


Ha nem egyeztél volna bele, akkor kirugtak volna. Az jobb?


Orulj, hogy van meg egyáltalán munkaviszonyod! Sokan lennenek a helyedben.

2020. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Ha hazakuldtek es Te hazamentél, ezzel elfogadtad a felteteleket, tehat beleegyeztel. Hol itt a gond?


Ha nem egyeztél volna bele, akkor kirugtak volna. Az jobb?


1. Miért VOLT MÁS VÁLASZTÁSOM? Dönthettem volna úgy hogy maradok lévén a munkahely fizikailag is zárva az épület áramtalanítva lett? Maradhattam volna?? HOgy? Na válaszolj!



2. Amennyiben kirúg akkor az az én esetemben 60 napos végig fizetett felmondási idő + 3 havi bérnek megfelelő végkielégítés vagyis 5 havi bér a kezembe.


Tehát a válaszom IGEN JOBB LETT VOLNA Ha kirúg!!


Na erre valami okos?


És megvan a munkaviszonyom de egy fillért se kapok?? Hűű de jó nekem!! Na ki akar cserélni velem?

2020. márc. 23. 18:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy te mekkora egy balek vagy! :D :D
2020. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Ha hazakuldtek es Te hazamentél, ezzel elfogadtad a felteteleket“



Eleve ott kezdődik hogy a fizetetlent csakis én kérhetem . Csak én a dolgozó, és ez esetben nincs mibe „belemenni“ sem , mert ha én kérem nem kell belemennem sem, mert én kértem-más meg nem kérheti helyettem....


Na erre valami okos?



Ja aki szerint balek vagyok... még mindig jobban jártam mint a Suzuki 600 melósa...


aki egyik napról a másikra utca....


"Miután szerdán kiderült, hogy hétfőtől szünetel a termelés a gyárban, a Magyar Suzuki Zrt. esztergomi gyárából érkezett információk alapján 4-600 fő kölcsönzött munkással közölte péntek este a munkaerőkölcsönző cég képviselője, hogy hétfőtől nincs munkájuk a koronavírus miatti új helyzetből fakadóan, így mehet mindenki amerre lát, és hétfő reggelig ki is kell költözni a munkásszállóról.“



Ugye.. de biztos ők is mind balekok.

2020. márc. 23. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyeni munkavallalo vagy. Abban dönthetsz, hogy ott akarsz-e dolgozni, vagy nem. A munkaviszonyod megmaradt, tehat sem sok okod van lazadozni. Azert nem rugtak ki, mert akkor ki kellene fizetni mindent amiket felsoroltál. Nem hulyek! Fizetesnelkuli szabira kuldtek bízva abban, hogy ugy sem huzod sokaig, utana kenytelen leszel felmondani, akkor viszont mar nem jar vegkielegites. Ennyi.
2020. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"hogy ugy sem huzod sokaig, utana kenytelen leszel felmondani, "



Miért lennék kénytelen felmondani? Nem tilos a párhuzamos munkaviszony keresek mást itt meg nem mondok fel, helyette megkínálom őket első körben egy munkaügyi feljelentéssel utána meg egy munkaügyi perrel.

Vesztenivalóm semmi, az állást nem bukom el mert az voltaképp már el is buktam-mi tartana vissza attól hogy feljelentés per stb?


Et nem gondolták végig.

2020. márc. 23. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Ebben csak annyi a baleksag, hogy nem tudsz elmenni mashova dolgozni, hiszen munkaviszonyban vagy … ugyanakkor ha felmondasz, akkor elveszíted a végkielégítést. Dr Balek.
2020. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudod mit?

Visszavontam, nem vagy balek, hanem egy nagyon rafinált és dörzsölt ember, helyes, javaslom pereld csak be őket! :D :D

2020. márc. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
49%

"Ebben csak annyi a baleksag, hogy nem tudsz elmenni mashova dolgozni, „



Beleszólok. Baromság. Annyi állása lehet amennyit vállal. Én 1 helyen vagyok főállásban, 2 helyen részállásban. Hogy ezt hogyan látom el ahhoz köze senkinek semmi. De attól még 3 állásom van.

2020. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mellekallasa annyi lehet amennyit csak talal … de foallasa csak akkor lehet, ha az elozot megszunteti. Ha megszunteti, akkor nem jar vegkielegites.

Sakk-matt.

2020. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!