Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 18 éves srác ként szeretnék...

Pridoo kérdése:

18 éves srác ként szeretnék IT munkakörben itthonról dolgozni. Kinek van tapasztalata benne? Továbbiak lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy 18 éves srác vagyok egy vidéki kisfaluból. Jelenleg végzős ként Informatika szakon tanulok. Főként a programozás után érdeklődők, de ezt később az egyetemi éveim alatt szeretném kiteljesíteni. Szinte minden Ms office programot elég jól kezelek. Továbbá van alaptudásom Photoshop, Sony Vegas kezelésében. Jelenleg Java programozási nyelvet tanulok. Ezek mellett ismerem a Html, Css-t is. Hálózatból is rendelkezek ismeretekkel. Angol B2es nyelvvizsgával, és B kategóriás jogosítvánnyal is rendelkezem. Ezek mellett nem okoz gondot a 10 ujjas vakon gépelés sem. :D Mivel itt a környéken nem nagyon tudok Informatikában diákként dolgozni, ezért szeretnék valami itthonról végezhető munkát keresni. Eddig mindegy nyáron, sőt valamikor suli időben is dolgoztam, de főként fizikai, mezőgazdasági, gyári munkát. Szerettem ezeket is, de szeretném kihasználni a tudásom, és fejleszteni önmagam, ezért lenne jó inkább IT munkakörben dolgozni. Ezekből tudnám fedezni később az egyetemi éveimet, és mivel nagyon imádom az autókat, a közeljövőben autóvásárláson is gondolkoztam. Nyitott, barátságos, strapabíró személyiségnek tartom maga. Szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy milyen itthonról végezhető munkákat tudnék találni (nem kérdőív kitöltés, stb.) amellyel tudnám fedezni ezeket a terveimet. Előre is köszönök minden választ. :D

2020. márc. 24. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Programozók és Programozói Állások Facebook csoport
2020. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában ez nem úgy működik, hogy az első munkahelyeden van rá lehetőség. Szabadúszóként abszolút nem, az olyan helyek, ahol erre lehetőséged lenne, pedig nem azok, ahol gyakorlati szakmai tudás nélkül kíváncsiak rád. Külföldi multik, nagyobb magyar cégek esetében van erre lehetőség, de ahhoz be is kell kerülni. Ahhoz meg nem pár éves tudás kell hanem vagy normális tapasztalat vagy normális referenciák.


Amúgy amit az első javasolt, az nem rossz. Ha elrugaszkodott vagy, úgyis ki fognak röhögni ott

2020. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál a mai világban már mind olyan alap szintű tudásnak számít IT területen, hogy ezekkel nem nagyon lehet ilyen szinten labdába rúgni. Sajátítsd el magas szinte a programozást, azzal talán tudsz találni valami otthoni maszekot.
2020. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7%
Hát nem tudom mennyire alap, szerintem kérdező ha amit a kérdés alá leírtál kicsit átfogalma berakod egy önéletre, külön kiemelve az it skilleket akkor azért elég sok hresnek felcsillan a szeme, ezt tapasztalatból mondom
2020. márc. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

26/f programozó


Sajnos nagyon alap. Css és html nem is programozási nyelv (nyílván egy nem szakma belinek ezt nehéz elmagyarázni, de akit érdekel annak leírhatom miért nem), B2 nyelvvizsga és az angol szövegértés alap. Persze szép dolog hogy megvan, mindent apránként ér el az ember, még fiatal is vagy, de a piacon ez alap.Viszont ms programok hasznos skill, főleg az excell! Photoshop is hasznos, de az főleg magáncélokra. Én annó excell tudással dolgoztam több évet, suli közben otthonról, nyáron irodában. Otthoni munkát ismeretség révén szereztem, viszont nyári munkát magamtól találtam (persze az otthoni munkás excell tapasztalat sokat segített). Az excell hasznos és keresett skill pláne ha tudsz makrókat is írni és nem is annyira nehéz egy átlagnál magasabb szintet elérni ha programozói szemléleted meg van.

Én azt tanácsolom próbálj jelentkezni mindenre is ami excell, aztán vagy lesz valami vagy nem.

Webfejlesztés is jó ötlet, de felejtsd el a kódolást. Wordpress-et sajátísd el, nem annyira nehéz és elképesztő oldalakat tudsz vele csinálni. Viszont érdeklődőket nem tudom hogy tudnál találni. Én egy helyi, akkor indult pizzázó/hamburgerező helynek csináltam 5 éve 45k forintért. Persze ez úgy nézett ki, hogy ilyen kis cégeknek csináltam weboldalt, majd elküldtem nekik és írtam, ha érdekli őket vegyék fel velem a kapcsolatot. Több mint 10 weboldalt csináltam, egy írt vissza. És ez két hónap leforgása volt. Nyílván jól jön bármikor 45k, de azért ez nem egy biztos megélhetés.

Remélem tudtam segíteni valami, ha van kérdésed írj bátran! Ha most nem is, de egyetem alatt és után is fogsz találni munkát, kitartónak, okosnak és szimpatikusnak tűnsz az írásod alapján, sok sikert az élethez:)!

2020. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!