Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek ha jogtalanul...

Mit tehetek ha jogtalanul mondtak fel nekem?

Figyelt kérdés

tegnap voltam a kormány ablakban a gyed-et intézni és ahhoz kellet volna a munkáltató,és ott szembesített vele az ügyintéző hogy 03.14-e óta már nem vagyok bejelentve azaz tegnap volt 11 napja hogy nincs munkahelyem


13-án dolgoztam utoljára 14-én a tudtom nélkül kijelentettek és 15-én szólt a főnököm hogy ne menjek 2 hétig melózni a vírus miat mert kisgyermekem van, és maradjak otthon de azt az időt is fizetik természetesen nem tudta megmondani hogy pontosan mennyit


Nekem már akkor is gyanus volt ez az egész de tegnap sajnos be is bizonyosodott


2020. márc. 26. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát mondmeg neki ha úgy érzed hogy nem oké neked igy es hogy indokolja meg a kirugást.
2020. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Te terhes vagy?


Ha azt màr bejelentetted a munkahelyen onnanstol vedett vagy, azaz nem rughat ki.

Azaz mehetsz munkaügyi birosagra

Ha nem jelentetted be a terhesseget akkor barmikir kirughat ahogy akar.

Terhesen màr illik okosabbnak lenni..

2020. márc. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy terhes es csak egy kisgyermeked van raadasul gyedre jogisult akkoŕ a munkaltatok tamogatast kapnak az anya utan. Ezzel is segitik az anyàk munkaeröpiaci helyzetét

Akkor meg a munkaltato a jo hülye hogy olcsobb munkaeröt rug ki.

De màs munkahelyen nyugodtan reklamozhatod ezzel magad ugyanis x évig tamogatas jar utanad a cégeknek. Hamar felvesznek mashova igy

2020. márc. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja es passziv gyedre igy is jogosult vagy amugy. Azaz kapsz gyedet csak nyugdijnal nem fog beleszamitodni a nyugdijas idökbe. Ez a passtiv gyed
2020. márc. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok nem nő van 3 gyerekem és pont az a poén hogy ott van a feleségem aki tud rájuk vigyázni,mégsem mehettem be dolgozni mert a vírusra fogták hogy elkaphatom és bevihetem mint hogy meg mondták volna az igazságot hogy nem.kellek már

Megindokolniuk sajnos nem kell mert próba idő alatt küldtek el,de jogszabály szerint az utolsó munkában töltött napomat követően öt napon belül szólniuk kellet volna és ők ezt nem tették meg

2020. márc. 27. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!