Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Autóipari multi esetén elfogad...

Autóipari multi esetén elfogadjam ha el akarnak küldeni szabadságra, vagy ragaszkodjak a 15 naphoz a szabadság megkezdése előtt?

Figyelt kérdés

Autóipari multi munkahelyemen is érezzük a járvány hatását.


Mint sokan mások, én is megnéztem ezer cikket arról, hogy mi várható a gazdaságunkban, milyen jogaink és milyen kötelezettségeink vannak.

Így most abban kérem a segítségeteket, hogy NE törvényi, hanem emberi oldaláról közelítsük meg a dolgot.


Amennyiben a közvetlen vezetőm megkérne arra, hogy másnaptól vegyek ki néhány nap szabit, mert nincs elég munka, cselekedjek a kérése szerint? Vagy mondjam el neki abszolút kooperatív hangnemben, hogy törvény szerint akár a fizetett, akár a fizetetlen szabadságot 15 nappal a bejelentéstől számítva kell kivenni, így én ezt a 15 napot kivárnám?


Azzal számolok, hogy az autóipar hatalmas bajban van és lesz, emiatt minél több napot kell eltöltenem munkában, és minél később kell megkezdenem a szabadságaim kivételét, mert előbb-utóbb el fogom veszíteni az állásomat.


Ha a főnököm kérése szerint cselekednék, és elkezdeném kivenni a szabadságaimat, akkor a munkaviszony esetleges megszűnésekor azokat a szabadságokat már nem fogják kifizetni, illetve nem tolódik ki vele a munkaviszonyom megszűnte.


Ti ragaszkodnátok a 15 naphoz? Gondolnátok arra, hogy egy ilyen megnyilvánulás miatt mit gondol majd rólatok az az ember aki 10 éve a vezetőtök, és esetleg ha életben marad a cég a válság után, ez hogyan befolyásolja majd a munkahelyi életeteket?


Én azt gondolom, hogy őt is fentről irányítják, elég magasról, ő nem tud és nem fog mérlegelni szociális dolgokról.

Nekem szükséges lenne mérlegelni a saját oldalamról, ha ezt ő nem tudja majd megtenni a cég oldaláról?


2020. márc. 29. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek rugalmasak kell lennie. Ha mondjuk leépítés lesz, én tuti azt tartanám munkában, aki segítőkész volt a válságos időszakban.
2020. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rendkívüli helyzet van, örülj neki, hogy csak fizetett szabadságra küldenek. A fiam cége ettől a héttől két hétre leállt, mindeni fizetett szabadságon van (előrehozták a szokásos nyári 2 hetes leállást). Ha ennek vége lesz, egyenlőre nem tudni, mi lesz a következő, de mivel a partnercégeik is leálltak, nem valószínű, hogy a 2 hét leteltével újra indul a munka.
2020. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben együttműködnék, és megköszönném hogy csak fizetett szabira küldenek.

Leépítések mindenhol lesznek, és valószínű hogy a törvények és a jogok ilyen avatott ismerői fognak a lista elejére kerülni.

2020. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám.
2020. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy csak szabadságra küldenek és nem fizezetlenre vagy nem rúgnak ki, sokan nem ilyen szerencsések. A cégek törvény szerint is rendelkezhetnek indokolt esetben a munkavállaló szabadságával, ezt a 15 napot csak nagyon rugalmasan illik kezelni. Én pl egy pár nappal előre szoktam szólni hogy mikor megyek szabadságra, sosem 15tel.
2020. márc. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked is biztos volt már olyan, hogy hírtelen kellett a szabi, gondolom elengedtek, mit szóltál volna, ha azt mondják nem mehetsz el, mert nem szóltál 15 nappal előbb?? Most kár ilyeneken rugózni...
2020. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsóval értek egyet...

Ha majd neked is kell hirtelen egy nap szabi bármilyen indokból, neked hogy esne, ha a főnököd teljesen nyugodtan és kooperatív hangnemben közölné, hogy ezt az igényedet 15 nappal előbb be kell jelentened?

2020. ápr. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!