Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viseljem el a kollégákat?

Hogyan viseljem el a kollégákat?

Figyelt kérdés

Felvettek egy Sparba. Kell a munka, kell a pénz, örültem, hogy most már lesz egy kis bevételem, így a koronavírus alatt. Párom nem dolgozik, szüleimmel élek. Így a párom és apám megtakarított pénzéből, illetve a tesómra járó családi pótlékból élünk. 5en vagyunk egy háztartásban. Ennyit magamról.


2hete vagyok ebben az üzletben, szakeladónak vettek fel. De ki vagyok közösítve, feszültek és nem hagynak kibontakozni, illetve nem segítenek sokszor. Gyomorgörccsel megyek be. Hogyan lehetne jobb a helyzet? Nem akarok felmondani. Az egyik kolléga akinek a helyére megyek, mondta, hogy az elődöm is 2 hétig bírta ott plusz volt egy másik emberke előtte, aki 3 napig bírta. Nekem tényleg kell ez a meló, mert éhen fogunk halni. 245.000 bruttó a fizetés. Mit tanácsoltok?


2020. márc. 29. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is most kezdtem én is sparba,legy magabiztsos mutasd meg hogy ügyes vagy!

MONDJUK NEKEM ROSSZ HIREM VANMEG UGYE 100KG IS VAGYOK!

TŐLEM TARTANAK

2020. márc. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vedd lazán a kiközösítést, - amikor látják, hogy a foglalkozás nem érte el a célját, elsimul körülötted a víztükör! Végezd el legjobb tudásod szerint, amit a főnököd kiad feladatként, a többieknek meg nem kell semmivel elszámolnod, - mosolyogj!
2020. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Egyesével próbálj közelebb kerülni hozzájuk. Hívd meg egy kávéra, kínáld meg cigivel, csokival, rágóval, ajánld fel a segítséged, mesélj magadról, mondd el, hogy nehéz ez neked, talán eggyel kedvesebb lesz veled valaki.

Kérj segítséget ha kell, ne várd, hogy maguktól észrevegyék, hogy segítség kellene.

Az őszinteség általában segít.

Ha úgy érzed, hogy veled van bajuk, kérdezd meg, kérd, hogy beszéljétek meg a normális munkavégzés érdekében.


Ha semmi sem segít, szorítsd össze a fogad és gondolj arra, hogy véget ér majd ez a helyzet és hogy minden forintra szükséged van.


Kitartást!

2020. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"illetve nem segítenek sokszor."


Én is sokat dolgoztam diákmunkásként a spárban meg ezer másik helyen, szerintem minden munkahelyen így van hogy nem segítenek.

2020. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Moncs85 válasza:
Az én taktikám az, hogy kedves és segítőkész vagyok akkor is amikor a kollégák bunkók próbálnak lenni, nem hunyászkodom meg, hanem próbálom poénnal elhárìtani a konfliktusokat. Mindig szorgalmasan dolgozom, hogy ne lehessen a főnök előtt rajtam fogást találni. Ha nem segìtenek és számon kéri valaki ha rosszul csinálod, akkor nyugodtan mondhatod, hogy te megpròbáltál segìtséget kérni de nem kaptál. Nagyon fontos, hogy ne vedd magadra ha mások gonoszan viselkednek, tudom hogy szörnyű ìgy szorongva dolgozni, de amìg nem enyhül a helyzet addig nem kell magadra venni a rosszindulatú kollégák bunkòzását.
2020. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!