Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti váltanátok most (válság...

Ti váltanátok most (válság idején) munkahelyet a helyemben?

Figyelt kérdés

Még a koronavírus magyarországi kitörése előtt (2 hete) voltam interjún egy cégnél ami szerintem elég jól sikerült, meg is beszéltük, hogy hamarosan jelentkeznek a részletekkel telefonon. Azonban azóta "kitört a járvány" és a már ott dolgozó emberek is otthon vannak, így engem sem hívtak fel. Sőt mi több folyamatosak a leépítések és kilátásban vannak továbbiak.


Mostanában nem számítok hívásra, viszont ha mégis akkor szerintetek érdemes belekezdenem egy munkahely váltásba ebben az időszakban?


Jelenleg stabil helyem van máshol, ami biztosan túléli a válságot, viszont már régóta szerettem volna ezen az új helyen dolgozni, de most benne van, hogyha fel is vesznek akkor az elsők között leszek akiket a jövőben elküldenek.


Van valamiféle törvény ami attól véd, hogy munkanélkülivé tegyenek egy stabil helyről való váltás után?



2020. márc. 29. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En a jarvany elott mondtam fel, most fog lejarni a felmondasi idom, es elvileg aprilis 8-an kezdenek uj helyen ami most igy eleg bizonytalan jelenleg.
2020. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
hát most nem váltanék... rengetegen lesznek most munkanélkülivé
2020. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem ismered a próbaidő fogalmát, szerintem ne akarj váltani.
2020. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Most nem.
2020. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Az életem mostanában furcsán alakult az elmúlt hónapokban, de ez a helyzet azt mutatja, hogy ennek így kellett lennie. Tehát a válaszom. Nem.
2020. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztosan nem váltanék most munkahelyet, főleg, ha a mostani stabil.

A legtöbb ismerősöm munkahelyén először azokat az embereket rúgják ki, akik a legkevesebb ideje vannak a cégnél. Szerintem örülj annak, ami van. Később meg tudsz váltani

2020. márc. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak ahova jelentkeztem arra is régóta vágyom, nem szeretném, hogy elússzon. :(
2020. márc. 31. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan érdekled őket, akkor meglesznek az adataid nekik, fel tudjátok venni a kapcsolatot a járvány után, mikor kell az ember (már ha túléli a cég). De józan paraszti ésszel gondolj bele, hogy ha a meglévőket elkezdték kirúgni, akkor egy újat minek vennének fel? Nem tudnának munkát adni neked, ahogy a meglévőknek sem tudtak.

A jelenlegi helyed ellenben stabil, nagy botorság lenne ilyen vészterhes időkben ezt elhajítani. Én két állásomat is elvesztettem két nap alatt (mindkettő idegenforgalmi terület), mindkét cég haldoklik, egyáltalán nem biztos, hogy túlélik a válságot. A két kezem összetenném, ha biztos helyre várnának vissza, de sajnos nem ez a helyzet. Becsüld meg, amid van! Nehéz idők jönnek, szükséged lesz a munkádra, a fizetésedre. Ha pedig normalizálódott a válság, még mindig felkeresheted a másik céget, akik valószínűleg emlékezni fognak rád, ha tetszettél nekik az interjún.

2020. márc. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondold végig mennyi tartalékod van mert nem lesz könnyű másik helyetntalálni ha ez nem jön össze. Persze azért ott van a 3 hónap munkanélküli segély is. Szóval annyi haladékod van. De az új munkáltazónak is elmondhatodnaz aggályaidat hátha jófejek és igazst mondanak úgy könnyebb dönteni

Viszont ez a járvány ki tudja meddig tart. Szívni anvégtelenségig egy rossz helyen sem az igazi

2020. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak ha van 2-3 honapnyi felretett penzed, es ha e melle eltudsz menni a munkaugyibe...
2020. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!