Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Járhat e kirugással a home...

Járhat e kirugással a home officehoz való ragaszkodás?

Figyelt kérdés
Irodai melónál ha a munkaválaló felajálja, hogy otthonról szívesen végzi a munkát de emberek közé nem akar bemenni kirúghatnak e? Főnök arra hivatkozva, hogy így nem tudja ledolgozom e a 8 órát illetve ha segítség kell hogy fogok kérni érvekkel jön. Most 2 hét szünet után hív minket befele. Szerintetek korrekten gondolkodik? Nem érti, hogy félek ettől. Mármint a vírustól.
2020. márc. 30. 04:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%

Igen, mivel jelenleg nem tilos kimenned ha dolgozni mész, és az elbocsájtás sem tilos.

Egyébként nyilván vannak tárgyalási lehetőségek, pl felveszed kamerával, ahogy dolgozol, vagy hasonlók.

2020. márc. 30. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 opened paradise ***** válasza:
48%
Az önkéntes karantént (ha nem okkal teszed, tehát nem érintkeztél olyannal, nem voltál külföldön) nem kötelesek kifizetni.
2020. márc. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Ok ezeket értem. De dolgozni akarok itthonról. Tehát megoldható lenne értitek? Vagyis tényleg az indok az, hogy így hogy kérnék segítséget ha szükséges. Tök egyszerű. Kamerával, online. Ahogy ott odahívnám a másikat hogy pillancson rá, ugyanez volna így is. Később ugyanúgy átkell majd állni. De úgy csinál a főni mintha ha eliskapjuk 2 hét pihi, utána minden mehet tovább. Ezazért nemígy működik.
2020. márc. 30. 06:17
 4/38 opened paradise ***** válasza:
40%

Ezt sajnos nem te választhatod meg.

Nincs törvény, ami miatt bele kéne mennie.

Ha meg tudod vele beszélni, akkor szerencse, ha nem, akkor meg nem kötelező megtartania.

2020. márc. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Dehacsak azt nézzük hogy mik az érveim ahhoz mit szóltok? Nem jogos, hogy 2 hétig nem, mostmeg ahigy fut felfele a dolog menjünk emberek közé. Tudom, hogy nem köteles ezt megértem. De mégis.... ilyen helyzetben a rugalmasság miértbolyan nehéz?
2020. márc. 30. 06:33
 6/38 A kérdező kommentje:
Kérdezem így akkor. Ti mennétek így dolgozni vagy sem? Kb megvan a 1.5 m két ember között.
2020. márc. 30. 06:39
 7/38 anonim ***** válasza:
11%

Itt a koronavírus, de attól még dolgozni kell. Mit szólnál hozzá ha az egészségügyi dolgozók bejelnetenék, hogy ők is home officeban nyomják?


Ha a főnök berendel akkor menned kell, vagy viseld a következményeket. Szerinted hány embert bocsájtottak el mostanában? Biztosan találnak helyetted másikat.


Javaslom, hogy szerezz be egy szájmaszkot és bringával járj be dolgozni. Én így teszem.

2020. márc. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Tudom mivel járhat, de jobban tartok az egészségemmel járó kockázatoktól sőt mivel én szeretnék dolgozni csak itthonról így nem fogható rám, hogy nem akarok dolgozni. Az egészségügy stb az más tészta. Ott nyílván nemlehet megoldani. De ez irodai meló. El lehet kuldeni az anyagokat, ott a net, a videóhívás, stb.
2020. márc. 30. 07:01
 9/38 anonim ***** válasza:
78%

Van olyan munkáltató, aki még mindig nem állt át home office-ra, holott megtehetné?


Ne csodálkozzunk, ha nemsokára exponenciális lesz a növekedés...

2020. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Van és sajnos ezvan ittis. Ok pl nyomtatni sajnos ott lehet csak de bent úgyis lenne más is.
2020. márc. 30. 08:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!