Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fizetetlenre tesznek és én...

Ha fizetetlenre tesznek és én beadom emiatt a felmondásom, hogyan alakul a felmondási idő? Mert az meg fizetett lenne és jár, eltekinteni tőle nem lehet

Figyelt kérdés

Ezt össze lehet adni? Nekem nem megy.


Munkahely bezárt átmenetileg és mindenkit fizetetlenre tettek. Ne kezdjük az okoskodást, hogy egyoldalúan a cég nem tehet senki fizetetlenre, nincs joga hozzá, mert megtette, múlt idő, tény, nincs mit rugózni rajta.

Nem mi kértük, sőt minket meg se kérdeztek, de cég zárva, lehet hazamenni.

És akkor kérdésem: én most felmondok.

Mi lesz?

Mert felmondási idő az jár, és fizetett. Attól eltekinteni nem lehet.

De ugye bejárni ledolgozni azt nem fogom mert a cég zárva. De ez meg nem az én döntésem, erről én nem tehetek, így ez a cég dolga, attól még a fizetett felmondási idő az jár.

Szabira küldhet ugyan de az is fizetett, ráadásul ha időarányosan adja ki, nem is elég a 30 napra.


Na akkor ezt kéne összeadni mi lesz ilyenkor!


És akkor azt már meg se kérdezem a munkakör átadása ilyen helyzetben hogyan érvényesül, mert ahhoz egy nyitott cég kéne az összes kollegával-kinek és hogyan adom át a munkaköröm, ha mindenki otthon van? (de ez se az én dolgom igazából, ez megint csak a cég gyomorfájása legyen)


2020. márc. 30. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A fizetetlen után indul a felmondási idő. Nincs nagyon más választásod, mivel a cég nem termel, nem lesz miből fizessen. Nem véletlenül küldenek fizetetlenre.
2020. márc. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Mivel rendkívüli helyzet és jogrend van, hiába jön itt bárki a Munka törvénykönyvével most neked.

Normál esetben ezt nyilván nem tehetik meg, de most ez egy totál más helyzet. Nem igaz, hogy ezt nem lehet belátni.

Felmondhatsz, de nem fogsz ettől fizetést kapni, ha a cég bezárt, és nem tud adni semmit. Ez van sajnos.

2020. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem fizetett felmondás van, hanem a felmondási idöt le kell, lehet dolgozni és ezért fizu jár.

Viszont ha a cég nem képes munkát adni, akkor nincsen munkád és nincsen fizetésed. Viszont a szabi kivátelét szerintem nem tilthatja meg.

Ha leáll a cég akkor minimum két dologt ajánl fel fizu mentes szabit vagy normál szabit. A cégnek csak jó, ha most veszed ki a szabit mert akkor az év többi részében nem mész már el szabira.

Igen csak idöarányosan adhatja oda a szabit.

2020. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"A fizetetlen után indul a felmondási idő"



És ezt azt Mt mely pontja teszi lehetővé szerinted? Én ilyet az Mt-ben nem találok, én azt látom hogy a felmondási idő a felmondás közlését követő napon elindul (NAPTÁRI NAPON még itt sincs kiskapu) és a munkáltatónak nem kell elfogadnia csak tudomásulvételi joga van-vagyis nem érdekes mit szól hozzá, én leadom ő átveszi másnap indul a 30 nap.

Tudtommal ez van az Mtben.


Javíts ki ha tévedek!

2020. márc. 30. 10:20
 5/15 A kérdező kommentje:

"A cégnek csak jó, ha most veszed ki a szabit mert m kkor az év többi részében nem mész már el szabira."


Ez ÖNELLENTMONDÁS mert ha az év többi részében már nem megyek, akkor az azt jelenti az éves össze szabimat kiadta.

Nemde?

De ha az éves összes szabimat kiadja akkor az meg bőven elég a 30 napos felmondásra és megint oda jutunk hogy akkor ez végig fizetett időszak? Bejárni melózni nyilván még elvi szinten se kellhet elvégre szabi.

2020. márc. 30. 10:41
 6/15 b1812567 ***** válasza:

A mostani helyzetben a fene tudja mi hogyan működik...

De normál esetben a rendes felmondás az azonnal érvénybe lép, és a felmondási idő után megszűnik a munkaviszonyod.

Ha te mondasz fel, akkor a teljes felmondási időt le kell dolgoznod, de a munkáltató ettől eltekinthet (vagyis nem kell bejárnod). Azt viszont nem teheti meg, hogy a felmondási időre szabadságra küld.

A szabadságot, ha nem tudta kiadni, akkor ki kell fizesse, de nem az egész évre, hanem részarányosan. Ha volt túlórád, azt is ki kell fizesse.


Még egy lehetőség van elvileg, a rendkívüli felmondás, de annak szigorú szabályai vannak, és a jelen helyzetben mindenre rá lehetne húzni hogy vis major, szóval nem tudnád bizonyítani, ha a cég megtámadná a bíróságon.


A legjobb, ha megpróbálod, belemennek-e közös megegyezésbe, akkor azonnal is kiléphetsz, sőt, még végkielégítést is kaphatsz. De a szavaidból nem úgy veszem ki, hogy ennyire jó lenne a viszonyotok.

2020. márc. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzetben munkajogász se tudna erre érdemben válaszolni, mert a veszélyhelyzet miatt el lehet térni az MT-től kb bármiben.

Persze ha te ennek utánamész önköltségen, hogy ennek most mi a szabályos menete majd ezekkel alátámasxtod a felmondásod, majd ennek ellenére eltér a munkahelyed, akkor jogosan mehetsz bíróságra is. Viszont nem a gyakorin kapott válaszokba, feltételezéseidbe és lehet tévesen értelmezett jogi magyarázataidra kéne támaszkodni, hanem szakember általi tanácsra, ami meg nincs ingyen.

Szóval vagy utánajársz rendes, hivatalos úton vagy szívsz tovább. Több kérdést felesleges is félteni a témában, hiszen úgyis csak kötekedni tudsz.

2020. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"mert a veszélyhelyzet miatt el lehet térni az MT-től kb bármiben."


Így van!! de KÖZÖS megegyezéssel+


És ezt a cég máris felrúgta azzal hogy egyoldalúan fizetetlenre küldött.

Így innentől közös megegyezésről beszélni nettó értelmetlen.

2020. márc. 30. 11:24
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem fér bele a fejedbe, hogy a jelenlegi helyzetben az Mt-t akár a fejedre is kenheted!?

RENDKÍVÜLI JOGREND VAN!

Munkajogászok hada próbálja kitalálni, mi legyen most, és nincs válasz, csak eltérő elméletek és vélemények. MINDENKI bajban van, fel tudod ezt fogni?


Én ügyvéd vagyok, de nem tudok most az ügyfeleimnek sem válaszolni ezekre a kérdésekre, és nem azért, mert hülye vagyok, hanem mert jelenleg még nincs válasz.


Baj van mindenkinek, mindenhol. Sajnos. Sajnállak téged is, meg mindenkit, aki ilyen helyzetbe került, de most hiába lapozgatod a törvényt, ha egyszer nem, vagy legalábbis nem teljes mértékben kell alkalmazni most.

2020. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még azt se lehet elmondani hogy amíg a főnök fizet, addig az van amit ő mond. Mert már NEM FIZET. Innentől fogva miért is legyen az amit ő mond? MIért ki ő? eddig ő perkált és belőle éltem. De ennek vége már nem perkál. Innentől ő nem a főnököm, csak egy sz***rf****ű senki.
2020. márc. 30. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!