Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben ki ajánlhatja...

Ebben az esetben ki ajánlhatja fel a tegezést ebben az esetben? .

Figyelt kérdés

A főnököm 65 éves férfi, én 22 éves nő vagyok.

Szerintem a férfinak kell, hiszen ő az idősebb és magasabb rangban van mint én.

Köszönöm a válaszokat!



2020. márc. 31. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem merném letegezni. Nem csak azért, mert idősebb és rangosabb, hanem mert az adott helyen én vagyok az új és nem én diktálom az íratlan szabályokat. A legtöbb munkahelyen tegeződés van, de van, ahol nem engedik. Az ő feladatának tartom úgymond megmutatni nekem, hogy mit szabad. És amíg nem tudok róla, addig úgy tekintek rá, hogy nem szabad.


Ha letegez, azzal nyilván feljogosít arra, hogy visszategezd, mert ma az egyoldalú tegezés már illetlenségnek számít (kivéve néhány speciális közeget).

2020. márc. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ő engem letegez, de én nem akarom őt letegezni, mert nem ajánlittam fel.
2020. márc. 31. 08:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyzetben egyértelmüen a fönöknek kell kezdeméyneznie, mert rangban is magasabb, jóval idösebb töled, hozzá képest gyerek vagy, ezért nem számít a nemed.
2020. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor jól gondoltam. :)
2020. márc. 31. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Lényegtelen, kölcsönös tegezés és kölcsönös magázás van. Nem csendőrpertu. Ha letegez, egyben fel is ajánlja a gesztussal.
2020. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha letegez azzal felajánlja a tegeződést.

Egyébként hivatalosan minden körülmények között a nő ajánlja fel a tegeződést férfi és nő között, azonos neműek között az idősebb/rangidősebb.

Én 3 hónapja kezdtem a munkahelyemen, mindenki tegeződött, így simán letegeztem egy 60 feletti férfit is, aki mégcsak vezetői pozícióban sincs. Erre magas hangon megjegyezte: "tegeződjünk nyugodtan, jó?". Gondolom azért, mert letegeztem, bár ő egyébként is egy elég érdekes ember.

Viszont volt olyan kollégám még régebben mikor én voltam 22 :) hogy a nagyanyám korú néni, na ő hiába ajánlotta fel és hiába tegezett, őt nem tudtam volna tegezni.

2020. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!