Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sorrendbe tudnátok tenni a...

Sorrendbe tudnátok tenni a megyeszékhelyeket aszerint, hogy mennyire könnyen lehet munkát találni?

Figyelt kérdés

Az én sorrendem:

1. BP (mint főváros)

2. Győr

3. Debrecen

4. Székesfehérvár

5. Szeged

6. Kecskemét

7. Szombathely

8. Veszprém

9. Tatabánya

10. Nyíregyháza

11. Szolnok

12. Zalaegerszeg

13. Pécs

14. Miskolc

15. Eger

16. Békéscsaba

17. Kaposvár

18. Szekszárd

19. Salgótarján


Szerintem az utolsó és az első hely egyértelmű.

Ti hogyan tennétek sorrendbe?



2020. ápr. 6. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, mivel ez nagyban függ attól, hogy ki és mikor keres munkát.

Ha valaki pl él-hal azért, hogy lángossütő lehessen, akkor nyáron sokkal könnyebben talál munkát Siófokon, mint Kecskeméten. Ellenben ha valaki jó műszaki érzékkel, német nyelvtudással és releváns munkatapasztalattal rendelkezik, azt tárt karokkal várják a kecskeméti Mercedes gyárban, ellenben Siófokon nem sok szerencséje lesz ha ilyen irányban keresgél.

2020. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mik a szempontok? Milyen szakmában?

Például számomra Győr és Debrecen túl messze van, fel se vennének, mert egyértelmű, hogy nem fogok bejárni x km-ről.

Egy nővér vagy orvos meg egyet füttyent, és új helye van, lakhatással.

2020. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy csak ilyen kötekedős válaszok érkeznek. Nyilván helyi lakosként nézve értem azt, hogy milyen könnyű ott helyben elhelyezkedni, nem pedig Pécsről Szolnokra ingázóként. Nem is értem, hogy fordulhatott ez meg a fejedben? :D És általános szempontok alapján értettem az elhelyezkedést is, az összes iparágat egybevéve. Vagy szerinted a munkanélküliséget is úgy mérik, hogy a turizmusban dolgozni akarók/jogosultak 5%-a munkanélküli :D (csak mondtam egy számot) és amúgy Siófok nem is megyeszékhely.
2020. ápr. 6. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a "kötekedés" valójában rávilágítás volt arra, hogy a kérdésedre nincs objektív értelemben vett válasz, mivel semmilyen szempontból nem egységes és nem statikus a dolog.
2020. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha azt mondom, hogy az átlagember Salgótarjánban könnyebben kap munkát, mint Budapesten, akkor elfogadod ezt az állítást? Szubjektívan sem lehet tudni megítélni? :D
2020. ápr. 6. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a lényeg, akkor tessék az objektív lista:

1. Budapest

2. Minden más

2020. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

BP (mint főváros)


2. Győr



3. Székesfehérvár



4.Kecskemét


5.Szombathely



Az eleje szerintem ez, a többiről fingom sincs.

2020. ápr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
20%

Győrt, Kecskemétet lehet, hogy most hátrébb tenném.

Győrben az Audi, Kecskeméten épp a Merci sz*rja össze magát, beszállítóstul. Cudar idők jönnek ott.

Egernek is kapufa a turuzmus miatt. Az ország harmadik leglátogatottabb városa volt a hisztéria előtt.

Szeged előkelő helyét nem igazán értem. Szép kis város a sunshine city, de vann ott bármi is?

2020. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-as: Szegednek amúgy sok nagy munkáltatója van: ELI Lézerközpont (400 fő) , Epam (500 fő), British Petrol (500 fő) , SZTE (6000 fő) , Continental (800 fő) , Pick (3000 fő) , Sole-Mizo (1200 fő), NKM (1500 fő), Hansa-Kontakt (500 fő), Csillag Börtön (700 fő a rabok nélkül), Kész Zrt (200 fő), SZKT (600 fő), Volán (1000 fő), NNG (100 fő), IT-Services (100 fő), CAS (100 fő), Flóratom (200 fő) rengeteg hotel, szupermarket, néhány pláza - csak az Árkádban 800 fő dolgozik - és egy csomó KKV, és még legalább 2 tucat 100 főnél többet foglalkoztató cég van, amit lusta voltam felsorolni :D valóban nehéz elhelyezkedni és alig vannak álláshirdetések. Ennek nagyrészt az az oka, hogy az új állásokat elsősorban belsőleg hirdetik meg, ha senki nem tud ajánlani embert, csak akkor teszik fel a professionra vagy a workaniara.


Én a 12-13. helyre tenném Szegedet ebben a listában.

2020. ápr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!