Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy cég egy lépése kapcsán...

Ha egy cég egy lépése kapcsán azt közli „számítunk munkaügyi perekre“ akkor az annak elismerése hogy ők is tudják, jogilag nincs rendben amit tesznek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 8. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Felkészülnek a jogtalan, igazságtalan perekre.
2020. ápr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyoldalú fizetetlenre tevés, fizetés egyoldalú csökkentése, végkielégítés nélküli felmondások-ezek egyike sem épp az a "jogtalan igények" kategória...
2020. ápr. 8. 10:05
 3/11 A kérdező kommentje:

" jogtalan, igazságtalan per"



Ez meg egy darwin díjas beszólás mert egy per semmiképp sem lehet JOGTALAN, ez oximoron lenne, mert épp a jog az ami dönt egy perről, így az ALAPTALAN lehet de JOGTALAN soha.

2020. ápr. 8. 10:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Feltettél egy kérdést, amire igennel vagy nemmel lehet válaszolni. Én nemmel feleltem.
2020. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez inkább azt jelenti, hogy felkészültek az esetleges perekre, mert bár szerintük jogilag helyes és védhető az eljárás viszont feltételezik, hogy a munkavállalói oldal ezt másképpen látja.

Egy felelős cégvezető SOHA sem tesz olyat ami miatt biztosan elmarasztalják mert az nettó veszteség a cég számára. Max akkor, ha feltételezi, hogy nem derül rá fény.

2020. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
5: Mindjárt kifakad és rádcáfol.:)
2020. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet. Lehet elrettentésből mondta, Viszont ha van egy qrva jó munkaügyes ügyvédje, akkor lehet itt pereskedni valószínűleg tudnak olyan kiskaput vagy levédte magát, hogy ne jöjjön ki szarul a dologból.

De ha már felveszed/veszitek a kesztyűt, akkor arra az oldalra is jó ügyvéd kell, mert Kis Balázs gyakorin puffogtatott érvei ide kevesek.

2020. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Egy felelős cégvezető SOHA sem tesz olyat ami miatt biztosan elmarasztalják mert az nettó veszteség a cég számára. Max akkor, ha feltételezi, hogy nem derül rá fény.“


Mégis miért?

Példa.

Kirúgok 10 embert . Az összesnek járna végkielégítés, de egynek se adok.


ezzel spóroltam 10x 100 ft-ot. A számok csak példák.

A 10ből 8an benyelik nem mennek bíróságra mert hülyék gyávák tájékozatlanok.


A 10ből ketten mennek. Ezzel bukok a bíróságon mondjuk 2x 100 ft-ot.

Na de 10x 100-at meg eleve spóroltam!


Hát akkor nem megérte? 800 ft így is a zsebemben maradt.

Hazárdjáték, de ki a nyertes? Aki jogkövető és kifizet 10x 100at vagy aki reszkíroz és nyer 8x 100-at 2x 100 bukása árán?


Amikor egy cégnél voltam nem adott munkavédelmi ruhát noha kötelessége lett volna. Ezzel éves szinten olyan 1 milliót spórolt a cég. KIjött évben egyszer a munkavédelem és 100-200.000-re büntetett. Hű de elrettentő ha a cég spórol a simlivel 1 misit és 100 ra megvágják!


Hát nem megérte neki simlizni?


De várom az ellenvetéseket!

2020. ápr. 8. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
És ha megéri? Akkor nyugodtabb leszel?
2020. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak akkor ne szajkózzuk hogy ilyen nem lehet.

Amikor pizzériában voltam futár a főnök nekem fejtette ki hogy szarik ő minden munkaügyi ellenőrzésre be van kalkulálva neki a bünti is de még mindig jobb ha szabálytalanul üzemel és ezzel spórol 10 ft-ot és 2 ft a bünti, mintha szabályosan üzemelne akkor az 10 ft ba kerülne és 0 lenne a bünti.


De ha csal akkor meg 10 -2 = 8 ft a zsebében marad...

akkor nem megéri csalni?


Hogy ezt egyesek miért tagadják fel nem fogom.

2020. ápr. 8. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!