Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiadhatja a munkáltató az...

Kiadhatja a munkáltató az összes szabadságot egyszerre?

Figyelt kérdés
A járványügyi vészhelyzet miatt édesanyámat már 3 hete szabadságon tartja a munkáltatója. Az autóiparnak szerelnek össze kismegszakítókat (Kínai cég), első körben mikor az egész kezdődött és csak pár megbetegedés volt, akkor felajánlották neki (mivel 60 feletti) hogy kivehet szabit, vagy fizetetlent ha akar, vagy betegre is mehet, de utána nem biztos hogy nem küldik el. Maradt. Mikor a csoportos megbetegedések szakaszába léptünk akkor elküldtek műszakokat szabira, hogy ne legyenek annyian bent egyszerre és majd rotálják a műszakokat, most már ez sincs. Mert hogy kiderült az autóiparban is sok cég leállt nincs megrendelés, nem tudnak munkát biztosítani, plusz a kínaiaktól nem jön anyag. Szabin van 3 hete. Kérdés ha ez így tovább folytatódik az szabályos? Kiadhatja a munkáltató (durva példa kedvéért) a összes szabit egyszerre, ebben az esetben időarányosságról nincs szó? Mi van akkor ha valakinek kiadják az összes szabit és utána munkahelyet vált? Ott már egy darab szabija sem lesz?

2020. ápr. 8. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Tudtommal csak a szabadságok 50% át adhatja ki az első fél évben, a másik fél évben jöhet a másik 50%. Persze számít az is hogy mi van a szerződésben milyen munkaidő keret stb... ezek re is vannak szabályok de ezt annyira nem tudom, fogalmam sincs. A munkáltató a dolgozók szabadságának 70% aval rendelkezik a maradékokkal nyilván nem. Meg itt a kérdés hogy ez amit anyuddal kivetetnek ezek mind a fizetett szabadságok vagy van benne esetleg túlóra amit csúszóra adnak ki, vagy munkaidő áthelyezés mert az már megint más.
2020. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha a munkahelyet vált, az elég érdekes helyzet, ugyanis csak időarányosan veheti ki. Ha ezt túllépi, akkor azokért a napokért járó pénz, ami már nem járna a kilépés miatt, levonásra kerül az utolsó munkabérből.
2020. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Valaki azt írta minap, hogy előre kivett szabit nemfizetethet vissza a cég ha munkaváltás történne.
2020. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Egyelőre a munka törvénykönyvét még nem hatálytalanították.
2020. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

" Ha ezt túllépi, akkor azokért a napokért járó pénz, ami már nem járna a kilépés miatt, levonásra kerül az utolsó munkabérből.“



Ez FALS, baromságot ne pofázzunk.

A szabit a munkáltató adja ki, annak minden felelősségével együtt és ha „túladja „ a szabit vagyis többet ad ki mint ami jár (vagy időarányosan járna) SEMMI jogalapja visszakövetelnie.

Az a cég kára, majd máskor odafigyel mit ad ki és mikor.

1 NAPOT SEM KÖVETELHET VISSZA ha már kiadta.


Jól néznénk ki ő adja ki és még ő pofázna hogy túl sokat vettem ki? Hát miért adta ki?

Az ő kára, az ő baja.

2020. ápr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó a munkáltató honnan tudná, hogy valaki ki akar lépni, és igen, levonják. Én is jártam már így, és nem magáncégnél dolgoztam, hanem közalkalmazottként.
2020. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem lehetne levonni, de vannak cégek akik megteszik. Van hogy aláíratják a dolgozóval, hogy hozzájárul, van hogy nem.

Ezt elkerülendő alkalmaz némelyik cég olyasmit, amit első ír, de ez nem jogszabály, hanem belső / céges szabály.

2020. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Nem lehetne levonni, de vannak cégek akik megteszik."


Akkor bíróság és el van intézve.

És a cég perkálni fog.


De ha van esze már a bíróság említésére is visszalép mert 100% bukó neki a sztori.

2020. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Utolsó a munkáltató honnan tudná, hogy valaki ki akar lépni"


Ez indifferens nem számít. Senkit se érdekel.

A munkáltatót semmi se kényszeríti rá hogy időarányosnál több szabit adjon ki, sőt elvileg meg se tehetné.

De ha van olyan állat munkáltató aki az év első negyedében felében már az éves szabit kiosztotta, hát szar ügy így járt, ezért a dolgozót kár nem érheti.



Jogalapja a visszakövetelésre NINCS.


Ha egy cég ezzel együtt megteszi akkor az csal és bíróság és ott majd eltaknyol.


Ennyi.


Ha a dolgozó meg olyan hülye hogy csak sápítozik-hát akkor így járt.

2020. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
En is az egész éveset töltöm de marha xar. Lejár, mehetek dolgozni. Nálunk behúzta első 2 hétben a féket, utána jelzett, hogy menjünk. Én visszakoztam, hogy home office, erre lerakott 4 órába, és szabikat élem felfele... ilyen is van.... utána, hogy tagadjam meg a melót? Rugassam ki magam?
2020. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!