Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az érettségivel itthon minek...

Az érettségivel itthon minek kínlódnak annyit? Miért nem követik Hollandiát, érettségi idén nincs, kész, év végi jegy az érettségi és téma zárva?

Figyelt kérdés

Kínlódnak most már 1 hónapja legalább hogy mi legyen, eltolják - ne tolják, csak írásbeli csak szóbeli, online szóbeli, ekkor jelentik be de mégse akkor jelentik be se mégse, most húsvétig de mégse.... mi ez az egész?


Hollandia. Érettségi nem lesz és kész. Se írásbeli se szóbeli se ekkor se akkor. Év végi jegy az érettségi jegy egyben és csókolom. Téma lezárva. A felsőoktatásba való bejutás így is biztosított (már akinek...) érettségi bizi így is a kezükben lesz... hát akkor nem ők csinálják jól??

Nem szarakodnak, nem kínlódnak, offolták az egészet és haladjunk.

Nincs igazuk?


2020. ápr. 11. 09:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És közben mennek a megjegyzések hogy az érettséginél vannak fontosabb problémák is... hát oké rendben hát akkor pláne áll a kérdésem! Akkor ne kínlódjunk , érettségi nincs és kész, csókolom. És akkor lehet a "fontosabb" kérdésekkel törődni.
2020. ápr. 11. 10:02
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
De, igazuk van.
2020. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert nálunk az érettségi egyben a felvételi is, aminek van egy százalékos eredménye, az alapján számolódik a pontszám.
2020. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

"Mert nálunk az érettségi egyben a felvételi is, aminek van egy százalékos eredménye, az alapján számolódik a pontszám."


És Hollandiában tán nem így van? De.

Hát akkor?


Ott is és szinte az EUban mindenütt az érettségi egyben az egyetemi belépő is.

2020. ápr. 11. 10:21
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
De az úgy csalás lenne, sokkal könnyebben kapnának érettségit még vizsgázni se kelljen? Csak úgy megkapják? Vicc. Akkor inkább legyen ősszel. De normálisan.
2020. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem már tökmindegy, 7 éve érettségiztem de ha most tartanék ott, tuti nem örülnék egy ilyen ötletnek. A jegyeim közepesek voltak, mert nem érdekelt az iskola, majd az érettségiszünet utolsó 2 hetében megtanultam a tételeket és jó lett az érettségi. Amúgy meg országosan nézve, ami egy gyenge iskolában 5ös jegy évközben, az egy erősben lehet hogy csak 3as de érettségin nincs kecmec. Ez hogy lenne igazságos?
2020. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%

Na persze az kéne még! Megúszni az érettségit, mi?

Na, takarodj a szobádba tanulni hülyegyerek!

2020. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert már egy félév lement az oktatásból és nem mindenki úgy vitte az óráit, hogy majd azt számítják bele a felvételibe. Én is inkább dobtam az év végi jegyes lehetőséget és dupláztam az érettségi pontokat, mert nem voltam jóban néhány tanárral. Gyümölcsöző eredmény is szülte ezt a döntésemet, de nagy sz*rban lettem volna, ha fél év után keresztül vágják a terveimet.
2020. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Ahha. Szóval egy gyenge gyűjtő gimit ötös jegyét te egyenlővé tennéd a fazekas ötösével?


Vagy hogy?


Nem a jegyek számítanak, hanem a százalékok.


Az tök fain lenne, hogy a tanár megajánlja a százalékot, mindenből 90, és akkor mindenki a 475 pontjával mehet ahová akar?? Hol élsz te?


Abban viszont egyetértek, hogy nem kéne ez a cécó, 3 HÉTTEL az első vizsga előtt, még mindig nem tudok semmit, hogy mi lesz. Teljesen dekoncentrált vagyok tőle, és nem tudok a tanulásra koncentrálni. Persze ez én vagyok...


Viszont megértem azt is, hogy döntésképtelenek, azt nem lehet, hogy idén elmarad. Ez tudod mekkora kicseszés a felvételizőkkel?

2020. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ott is és szinte az EUban mindenütt az érettségi egyben az egyetemi belépő is.

——————————————-


Na ezt az egészen orbitális, oltári nagy baromságot honnan sikerült összehozni? Szinte egyik országban sem az érettségi az egyetemi belépő! Sem Romaniaban, sem Ausztriában, sem máshol!

Először írnak központi érettségit (bacalaureat, abitur) májusban majd onnan mennek felvételit írni július közepén- végén az egyetemre, ami sokkal nehezebb. Majd akit nem vettek fel mehet pótfelvételizni szeptember elején-közepén. Szóval a román és osztrák gyerek egész nyáron tanul, hogy felvegyék az egyetemre!

Nincs okod a panaszkodásra....

2020. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!