Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen érzést keltett benned...

Milyen érzést keltett benned egy vagy több állásinterjú? Mire hívnád fel a figyelmet, milyen tanácsot adnál egy ebben nem jártas embernek?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ne feszulj, de nem is eroltess magadra latszat lazasagot. Ne fosd a szot es ne vigyorogj kenyszeredetten.


Probalj meg termeszetes lenni, nem birosagon leszel ... nem fognak kivegezni a vegen.

2020. ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Az állásinterjúkon a HR-eseknek az a "feladatuK", hogy kicsináljanak idegileg. Provokálnak. Ezzel vizsgálják a stressztűrő képességed. Egy jó tipp: ha megkérdezik, hogy mi a gyengeséged, akkor mondhatod azt, hogy túl precíz vagy.

Ha volt előző mh-ed, s megkérdezik, miért mondtál fel v rúgtak ki...

ha te mondtál fel v közös megegyezés: nem volt már kihívás, szeretsz tanulni és új ismereteket elsajátítani, s nem volt fejlődési lehetőséged.

2020. ápr. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem tudtam megállapítani, melyik állásinterjú hogy sikerült, mert mindig izgultam...

de amit tudnék tanácsolni:

- időben érkezzen az ember (nyilván azt mindenki tudja, hogy késni nem szabad, de ahogy tapasztaltam, akkor is furán néztek rám, amiért valahova fél órával előbb odaérkeztem)

- próbálj meg viszonylag felszabadult lenni, ne érezzék, hogy majd' meghalsz az izgalomtól (ezen kellett a legtöbbet dolgoznom)

- ne tanulj be előre ilyen tipikus "nyalós" válaszokat meg olyan válaszokat, amiknek az a lényege, hogy pozitív tulajdonságokat tüntetsz fel negatívként - az ember azt hinné, sok HR-es / főnök nyalógépeket keres, de ez nagyon nem így van... nálunk pl. azokat, akik direkt betanulták az önfényezős válaszokat egy legutóbbi interjúra, nem vették fel, mert látszott, hogy bemagolt / azt mondja, amit hallani akarnak (nyilván a legnagyobb hibáidat el lehet hallgatni meg lehet dolgokat becsomagolni)

- készülj kérdésekkel a munkával, céggel kapcsolatban, azt szokták díjazni (és nemcsak ilyenekkel, hogy milyen a fizu, van-e cafeteria, van-e utazási hozzájárulás, home office... hanem olyanokkal, amik azt mutatják, érdekel maga a munka is)

- nézz utána a cégnek interjú előtt, tudd, hogy mivel foglalkoznak

- ne locsogj túl sokat, ne árulj el magadról túl sok személyes dolgot

- ha rákérdeznek, miért jöttél el a cégedtől, ha negatív élményeid voltak, azt meg lehet mondani, de finoman... tehát nem úgy, hogy "szégyen volt, hogy az inkompetens főnökök nem adták ki a szabijaimat", hanem pl. "a munkakörülmények nem voltak megfelelőek"

2020. ápr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne erkezz korabban, de ne is Kessel. Tobbszor is odaertem fel oraval korabban es kellemetlen varakozas lett a vege.


Probald meg eladni magadat, mert igazabol errol szol az egesz, de ezt ne ramenosen tedd, az csak tavolabb visz a vart vegeredmenytol.


En igyekszek mindig szakmailag felkeszulten, nyitottan odamenni. Baratsagos stilust szoktam alkalmazni, miutan belejottem, sikerult eleg jo benyomast keltenem az interjukon. Ehhez viszont kellett egy 10-20 rossz interju, mire belejottem. Megeri gyakorolni, hogy kesobb jobban menjen.

2020. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

eladás, meggyőzés

te el akarodadni magad a cégnek, a cég el akarja adni neked a munkakört

ha mindketten elég nagyot hazudtok, akkor abból munkaszerződés lesz

2020. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden helyzet más, de az alapvető dolgokat jól leírták fentebb.
2020. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as nagyon jól összefoglalva. Azzal egészíteném ki, hogyha van valami necces sztori, pl azért jöttél el mert hülye volt a főnököd akkor add elő a finomított változatot valakinek, hogy külső szemlélőként ez hogyan hangzik.


Plusz készülj konkrét példákkal. Mi volt a legnagyobb hiba, amit megoldottál, mi volt a legnagyobb siker, mi volt az ami nem sikerült. A legtöbb tapasztalt interjúztató a korábbi tapasztalataira és a váltásaidra fogja kiélezni az interjút, ezek a kérdések ne érjenek váratlanul.


Annyit hozzátennék még, hogyha meghívnak interjúra papír alapján megfelelőnek találnak, az már fél siker. Valójában ezen felül kedvesnek és alázatosnak kell lenni és onnantól már a többi jelölt ön múlik a dolog. :)

2020. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!