Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan főnököt, aki fizetés...

Olyan főnököt, aki fizetés helyett letilt, hol lehet feljelenteni?

Figyelt kérdés
Több kollégámmal jártunk így. Szépen kértük a fizetésünket, nem akarták ideadni, jelenleg ott tartunk, hogy pár perce minden felületen letiltottak bennünket. Mindannyiunkat. Hol tudjuk őket feljelenteni?

2020. ápr. 23. 12:35
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Előtte elkérte a számlaszámunkat is, közvetlen azután tiltott le minket, hogy megkapta az üzenetet a számlaszámainkkal.
2020. ápr. 23. 12:37
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is nézd meg a kontódat, hogy ott van-e a pénz.

Másodszor meg a felüygyeleti szervnél tehetsz belejelentést.

2020. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkahely??
2020. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Semmi sincs a számlámon. Ha átutalás érkezik, azonnal sms-t kapok róla.
2020. ápr. 23. 12:51
 5/22 anonim ***** válasza:
Mit dolgoztatok? Szerződés van?
2020. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kávézóban voltunk pultosok. Újonnan nyílt a városunkban decemberben. Napi bejelentéssel dolgoztunk, szerződés nem volt. Nekem 33 600 forinttal, a kolléganőmnek pedig 35 000 forinttal tartoznak.
2020. ápr. 23. 12:53
 7/22 A kérdező kommentje:
Van egy éttermük is, ott tudomásunk szerint 4 vagy 5 olyan ember van, akinek tartoznak. A kéréseinket, hiába igyekeztünk szépen leírni, undorító, alpári stílusban reagálták le. Nem akarom annyiban hagyni.
2020. ápr. 23. 12:54
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén? Nekem volt normális munkaszerződésem és 250.000 forinttal lógott az akkori főnököm, amit a felmondásom után nem akart kifizetni.


Felhívtam az illetékes szervet, ahol egészen konkrétan azt mondták, hogy ők is maximum felszólítani tudják a fizetésre, de az hosszadalmas papírmunka és sokáig elhúzódik. Aztán amikor bementem személyesen, akkor közölték, hogy ha eljut a bíróságra, akkor az ügy "pitisége" miatt szintén hónapokig elhúzódhat az ügyem.


A nagy tanácsuk az volt, hogy próbáljak meg megegyezni a volt főnökkel. Kérdeztem, hogy akkor ők mire vannak, miért működnek, de erre nem tudtak válaszolni.


Talán egy jó ügyvéd segítene, de a tartozása kétszeresét vinné el a költsége.

2020. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

# 7/


Meg kell keresni a kávézó, és az étterem főbérlőjét akitől kibérelték a helyet, neki tudnia kell az elérhetőségét a pasinak, de a cégnév alapján az optenen-is kikérhető. Aztán ahányótokat nem fizette ki, szépen csapatostul odamenni!


Fizetni fog! A feljelentés ezesetben bajos, mert napi megbízási szerződés esetében NAP VÉGÉN kellett volna fizetnie.. Nem halaszthatta volna.

2020. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én ezt felvázoltam nekik. Mármint azt, hogy működik, ha elmegyek egy ügyvédhez, aztán meg közjegyzőhöz, és fizetési meghagyásos történetet indítok. Erre azt mondták, fenyegetőzöm. Nem fogták fel, hogy akkor az összes ügyvédi költség, a közjegyző díja, stb minden őket fogja terhelni, és nem 33 ezret, hanem 133 ezret is lehet, hogy ki kell csengetniük. Nem ment át a mondandóm lényege. Ilyen emberektől nem is tudom, mit vártam. Minden alkalommal könyörögni kellett, hogy adják ide a fizetést, mindig volt valami kifogás, hogy most a bérleti díjat kell kifizetni, most elment az árura. Telibesz##om, mire megy el a pénzük. Tanúim vannak rá, hogy ott dolgoztam, az üzletben meg bent vannak az aláírt jelenléti ívek. Ezért nem értem, miért egyszerűbb letiltani.
2020. ápr. 23. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!