Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez első munkahelye...

Szerintetek ez első munkahelyen minimum mennyi ideig célszerű maradni?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve vagyok itt, összességében, a fizetést leszámítva, nem rossz munkahely de az utóbbi időben már kezd betelni a pohár a főnököm és az egyik kollégám miatt is.

Egy év alatt azért sokat tanultam a szakmáról, de még nem eleget, és máshova többnyire 2+ év tapasztalattal keresnek embert.

Ti mit csinálnátok?


2020. ápr. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden cégnél más a rendszer màst tanulsz, a legtöbb esetben nem kell az a tudas mashova amit egy cég nyujtott.
2020. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem vagy biztos abban hogy lesz helyette másik/jobb, akkor még maradj.


Én az első munkahelyemet 2 hónap után otthagytam. Nem jött be. Utána volt még 3-4 ilyen "futó kalandom", a mostani helyemen két éve vagyok.

A párom viszont az első munkahelyén 8 évig volt. Utána alig talált magának munkahelyet. Nem értékelik hogy valaki egy helyen töltötte szinte az egész életét.

2020. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kb.egy év (már ha nem jó),de írtad,hogy ennyi megvan.

A járvány miatt a helyedben most nem váltanék,ha nem muszáj.

2020. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Pozíciófüggő.

Nagy általánosságban, ha szellemi értékteremtő munkakör, akkor azért 2-3 évet érdemes lehúzni egy helyen (ha nincs valami nagyon durva ellehetetlenítő körülmény), pont a fent említett standard 2 év tapasztalat miatt, hogy papíron megfelelj az első szűrőn. Na meg a valós tapasztalatszerzés miatt és ne kelljen nagyon magyarázkodni a sok váltás miatt a következő interjún.

Operátor szinten akár 1-2 hónap után is le lehet lépni szerintem. Senkit nem érdekel

2020. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az első munkahelyemen 6 hónapot, a másodikon 1 évet dolgoztam, most vagyok a 3. munkahelyemen 1,5 éve és pont dupla annyit keresek, mint a legelső helyen, és 100x jobban érzem magam, mint a másodikon.


Nézelődni kell, és ha van olyan lehetőség ami szimpatikusabb, mint a mostani munkahelyed akkor jelentkezni. Ha felvesznek, akkor jó vagy nekik és tök mind1, hogy nem volt meg papíron a kerek 2 év tapasztalatod, ha meg nem úgyse vesznek fel és maradsz a jelenleginél. Veszíteni való nincs.


(Az előző hozzászólásokat nem is értem... ki az aki előbb mondd fel egy biztos munkahelyen és csak utána kezd el újat keresni... ez fordítva kell működjön)

2020. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


És ti mit gondoltok lehet tényleg várnom kéne a vírushelyzet miatt?

Bár szerintem új emberként mindig meg van a kockázata, hogy ha valakit el kell küldeni, akkor az újat küldik el.

Vagy mit gondoltok?

2020. ápr. 29. 10:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is kéne várnod (bár attól függ, milyen szakterületen dolgozol). Már csak azért is mondom, mert annál a szegmensnél, ahol én dolgozom, a profession.hu-n 3/4-ével visszaestek a pozíciók. Ha meg nem vársz, lecsúszhatsz a jó helyekről. Sok sikert!

Amúgy a fő kérdésedre válaszolva, én az első munkahelyemen 9 hónapot bírtam, minden nap gyomorgörccsel mentem be. A mostanit szeretem, de a helyzet és a pénz hiánya miatt sorban állnak fel az emberek, a kedvenc kollégáim is. Nem tudom mi lesz, muszáj lesz elmennem nekem is. Ráadásul titkolóznak a főnik, ami nekem unszimpatikus.

2020. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jónak látszó új helyet találsz, és a megrendelések miatt elbocsátásokra kényszerülnek, te leszel az első új emberként, akit elküldenek. Nem normális, aki nem látja, milyen bizonytalanok a vírus miatt az álláshelyek.
2020. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!