Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szoljak a fonoknek,...

Hogyan szoljak a fonoknek, hogy tul sok a munkam es segitsen valaki?

Figyelt kérdés
Boltban dolgozok. Nalunk az a szabaly, hogy mindenkinek van egy sora amit toltenie kell es mellette majdnem mindenki bevan osztva vagy egy pultba vagy kasszaba. Na most egy sort feltolteni 2-3 ora, foleg ha olyan sorrol van szo ami gyorsan lefogy es latvanyosan. Na az enyem pont ilyen. Ezzel nincs is gond, viszont minden pultban legalabb 2en vannak, igy mindenki ugy tudja otthagyni a pultjat, hogy nem kell visszarohangalnia, ha vevo van. En vagyok az egyetlen kivetel ez alol. Raadasul az en raktaram van a legmesszebb, igy nekem a bolt masik vegerol kell felrohannom, ha odaall egy vevo a pultomhoz amig en pakolok lent. Ha meg sokan vannak akkot vegkepp rossz nekem is, mert 3x rohangalok ide oda ugy, hogy ha lenne valtotarsam akkor azt megtudnam oldani egy korrel is, de a vevoknek is varnia kell, mert mire eljut hozzam, h vannak vevok es mire en feljovok az nem 1mp. De igy ugye tolteni is lehetetlen a sort, mert nem haladok. Aztan ott van az, hogy a fiuk (azaz en) szoktuk felmosni a padlot geppel, igy nekem extrem gyorsan kell a tobbiekhez kepest osszetakaritani a pultomba, mert kulonben nem tudok idoben elindulni a geppel es sose vegzek. Na most az en pultomnal eleg nehez es hosszu ido takaritani, zaras elott minimum 1 oraval elobb mar ott kell lennem es elkell kezdenem takaritani, vagy szinten elcsuszok idoben. Ja es kozbe a raktaramat is rendbe kene tartani. Na most ez ugy sikerul, hogy sose tudom se a polcom feltolteni teljesen (nem marad ido arat nyomtatni, menedzselni a lejart dolgokat), igy a polcom se jo, de a raktarba se tudok rendet tartani, mert egyaltalan nincs idom lemenni es ott eltolteni 30-40 percet pakolassal. Aztan mivel sose tudom elkezdeni idoben osszepakolni a pultot igy mindig valami koszos marad, vagy nem tudom utantolteni a kifogyott papiradagolot, esetleg attalcazni az arut, h ne usszon a reggelesnek a leben minden. Nincs idom meg annyira se, h megirjam a kolleganak, h mire figyeljen reggel. Igy a pult is 80%os tisztasagu csak, neha jobb, neha rosszabb. Aztan mostanaba meg a geppel valo felmosas is a nyakamba szakadt, hiaba volt velem egyszerre ott mas srac is, ez is akasztott ki a legjobban. Mert igy nem tudom idobe elkezdeni a mosast, mert csuszok az osszepakolassal is es igy vegul a bolt mosasa is egy odszecsapott valami lesz. Tehat osszegezve: minden osszevan csapva amit csinalok es megis este ugy fekszem le aludni, hogy csak munkaba menetel elott 20 perccel birok csak felkelni. Neha segitenek tolteni a polcom, olyankot hatalmas tehet esik le rolam. De amugy hiaba szoltam, mindenkinek megvolt a maga dolga es az en pultomba amugy se tud sok mindenki beallni, mert ahhoz kulon vegzettseg kene. Igy minden nap a szidast hallgatom, mindenki trehanynak nez es kozbe meg kikopom a tudom kb... Hogyan lehetne ezt felvezetni a fonoknek? Mert attol felek, h csak annyit kapnek valasznak: mindenkinek van reszortja, oldjam meg. Ja es ami kimaradt: mivel egesz nap nem tudok a pultomba lenni igy az ott levo arut se tudom rendesen menedzselni... Es a tobbi kolleganak aki engem valt nincs sora, igy nekik nincs ezzel bajuk.
2020. ápr. 29. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Hàt joval rövidebben..
2020. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először próbáld szóban levázolni neki a törtènetet. Ha nem lesz változás, akkor írásban. Vagy először írásban, utána szóban?
2020. ápr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Ennél kicsi összeszedettebben, és lehetőleg ne írásban. Az ugyanis sajnos nem megy neked.
2020. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi bajotok az írásával, kicsit bőbeszédű, de normálisan leírta hogy mi a helyzet.


Kérdező, neked azt javaslom hogy mondd meg a főnöködnek, hogy kevés az idő ennyi munkára ami rád van bízva, ezért nagyon kell sietned, de ez a munka rovására megy.

2020. ápr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a szó elszáll, és még akkor is el fog, ha amúgy jó viszonyban vagytok a góréval. De azt nem hiszem, mert trehány vagy, mármint ő azt hiszi. Szóval nyisd meg a vördöt és írj benne egy rövidebb levelet a problémáról. F7 után kopipészteld át a leveleződbe és már mehet is.
2020. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocs a sok rizsa miatt, de annyi minden felgyult bennem ezzel kapcsolatban, h muszaj volt ekkora terjedelem hozza, h leirjam. :D
2020. ápr. 29. 20:14
 7/7 A kérdező kommentje:
"Kicsit bobeszedu" :D na igen...
2020. ápr. 29. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!