Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tennétek a helyembe,...

Ti mit tennétek a helyembe, mit mondanátok a főnöknek?

Figyelt kérdés

A főnököm vissza akar hívni egy régi dolgozót. Most utánajár, hogy milyen vélemények vannak róla. Kolléganőm mondta, holnap engem is meg akar kérdezni, mert én évekkel ezelőtt dolgoztam vele. Az igazság az, hogy én nem akarom hogy vissza jöjjön. De akkor a főnök megkérdezi, hogy miért. Az őszínte válaszom az lenne, hogy mert félnék hogy ügyesebb lenne nálam, és egy követkwző leépítésnél őt hagynák meg, meg a munkában is egy állandó konkurencia lenne. De ezt ugye mégse mondhatom neki, azzal magamat járatnám le. Gondoltam arra, hogy azt mondom neki hogy sz_rul dolgozott és lassan, akkor biztos nem akarná visszavenni. De ez ugye hazugság lenne. De máskép meg lehet saját magammal szúrok ki...

Ti mit tennétek?

L/24


2020. ápr. 29. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy sumák aljas lelkiismeretlen ? Akkor hazudj valamit . Amennyiben nem megy akkor fontold meg neki van e biztos munkája és tudnal e versengeni irigykedni csatázni . Vagy esetleg keresnel e másik helyet ....
2020. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem értelek. A mostani kollégáid nem jelentenek konkurenciát?


Én nem hazudnék a főnöknek, nem ásnám alá más vagy ha kiderül hogy hazudtam, akkor saját magam boldogulását. Ha annyira félted az állásod, akkor mutasd meg, hogy jobb vagy vagy keress másik állást,

2020. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le, hogy most egyedül vagyok. Négyen voltunk regen, de a járvány minket is érintett és leépítések történtek. Így egyedül maradtam. És kezdtem megszokni és rájöttem hogy jobb ez nekem így. Még ha többet is kell dolgoznom. De legalabb nincs "vetélytársam". Viszont ha enyhül a helyzet, vissza akarnak venni meg valakit, de nem a régiek közül, hanem erre a kollégára gondoltak hogy visszahívják. Z a hlyzet röviden.
2020. ápr. 29. 21:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha megkérdezi, összpontosíts egy másik személyre, hogy te xy-nak jobban örülnél, szívesebben dolgoznál vele, úgy érzed, vele jobban ki tudtál jönni, ő közelebb is lakik, vagy kocsival jár, így rugalmasabban tudnátok egymást esetlegesen helyettesíteni, nincs pl gyereke, jobban lehet rá számítani, és hogy nagyon örülsz, hogy majd a te véleményedet fogja a legjobban figyelembe venni a döntés meghozatalakor, mert hogy mégiscsak te fogsz majd ezzel a kollégával dolgozni.
2020. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amit a 4-es írt az egész jó.

Ha visszakerdezne a fent említett emberre, én annyit reagalnek hogy "vagy jót mondok, vagy semmit", és kussolnék.

2020. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sosrm jó vissza menni sem regi ismeretlen kollegát újkent latni . Az ismertek közül valassz inkább ...
2020. ápr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondanék, hogy jobban örülnék egy új kollégának. Ha kérdezi miért, akkor azért, mert nem tartottad sos le szerencsésnek a 'felmelegitett toltottkaposztat', ugye érted?
2020. ápr. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#4 de en másnak se örülnék jobban. Max olyannak akiről tudom, hogy nalam gyengébb képességű, de olyat a főnök se akar fölvenni.
2020. ápr. 30. 05:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkoris két rosszabb közül kell a számodra jobbra szavaznod!

Bízz magadban!

Nem véletlenül te maradtál ott!

És attól mert valaki szakmailag esetlegesen ügyesebb, nem jelent semmit. Nem biztos, hogy a főnök jobban fogja őt szeretni, stb... Inkább arra koncentrálj, ki az, aki emberileg kedvesebb, egyenesebb nem sunyi, és arra voksolj!

2020. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem fogok hazudni. Mint ember, semmi bajom vele, szorgalmas, dolgozik, nem pletykás, nem irigy, nem kétszínű. Ha valamit mondanak neki, megcsinalja. Ilyen szempontból egyértelmű hogy vele akarnék dolgozni. De emelett még nagyon ügyes is, és hogy jobb lesz nálam és én majd nem kellekk. De mindegy, eldöntöttem, őszinte leszek. Meg fogom mondani, hogy bár nem sokat dolgoztunk együtt, úgy láttam jól dolgozik, és emberileg se volt bajom vele. Aztan majd a többit eldöntik ők.
2020. ápr. 30. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!