Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek, hogyan érjem el,...

Szerintetek, hogyan érjem el, hogy továbbra is home office-ban dolgozhassak?

Figyelt kérdés

A járvány miatt közel két hónapra home office-ban kellett dolgozni, és ez idő alatt számos előnyét látom az ilyesfajta munkavégzésnek is. A lelki békém is tökéletes volt valamint több időm volt és több pénzt is el tudtam rakni így, hogy otthonról dolgozok.

A munkám lehetővé tenné, hogy továbbra is így dolgozzak, azonban sajnos vissza kell térni az irodába.

Hozzá teszem nem vagyok a lusta lógós fajta és ebben a helyzetben is tisztességesen mindent megcsináltam, mindig elérhető voltam.

Szeretnék továbbra is így dolgozni, csak azt nem tudom, hogy hogyan tudnám rávenni a főnökömet arra, hogy megengedje a home office-t.

Olyan boldog lennék, ha sikerülne. Mindig is ez volt a vágyam, és most hogy megtudtam, hogy milyen jó ez nekem még jobban vágyok rá.


Ti mit tennétek? Mivel próbálkoznátok?

Nem egy multiról van szó, hanem egy kb 150 fős magyar kft-ről.



2020. máj. 2. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vázold fel a főnökodnek, hogy így nyugodtabb, kipihentebb vagy, tehát akár a munkád is hatékonyabb lehet.

Illetve ezzel akár költséget is spórolsz meg a főnökodnek, hisz nem használasz az irodában vizet, villanyt, ha többen otthon maradtok, akár kisebb iroda bérlése is elég.

2020. máj. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanaz a tervem, sokkal jobban vagyok de szerintem ez HR függő is. Nyilván érveket hoznék fel, sokkal work and life balance így, egészségebb tudok lenni, utazással nem megy el annyi idő, magadra több idő jut, csak jobban lehet koncentrálni a munkára, hatékonyabb vagy ha magad vagy mint állandóan csacsogó kollégák között. Így tovább, szerintem abban belemehetnének min. heti 2 nap otthonról. Szerintem megtanultunk otthonról dologozni az elmúlt másfél hónap alapjan, és aki lébecol az így úgy is feltűnik a főnöknek.
2020. máj. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elmondod a főnöködnek, amit itt is leírtál.

De ha visszahívtak, akkor valószínűleg ez nem lesz megoldható. Azt is figyelembe kell venni, hogy cégen belül ennek milyen következményei lennének. Nem csak a te munkakörödre nézve.

2020. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Milyen következményekre gondolsz?

Egyébként a cégnek két telephelye van. Ahol én dolgozok ott is van aki rendszeresen home officban dolgozik, és másik telephelyen is vannak akik otthonról dolgoznak. Szóval szerintem nem lenne megoldhatatlan és semmi negatív hatása nem lenne. Az elmúlt időszakban is rendesen működött a cég úgy, hogy mindenki otthon volt. Gyűjtöm az erőt, hogy beszéljek a főnökkel és bízom benne, hogy megengedi.

2020. máj. 2. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,

alapvetően egy dologra gondoltam, de van sok aspektusa a dolognak. Következetesen nem írod sem azt, hogy te milyen pozíciót töltesz be, sem azt, hogy azok milyet, akiknél már él ez a lehetőség. Vezetői szemmel ilyenkor azt is figyelembe kell venni, hogy ha téged home office-ba engednek, akkor az milyen hatással lesz az egész kollektívára. Elsősorban nem azért, mert szeretnek, vagy utálnak bent és hálát adnak-e amiért nem vagy köztük, vagy éppen hiányoznak a közös kávézások. Hanem mert jelen helyzetben nálunk ez a dolog majdnem olyan, mint egy extra juttatás. Vajon még hány ember érezné úgy hogy ez neki is jár/járna. Meg tudja-e adni a cég.

Most egy idegilenes, átmeneti helyzetben vagyunk. Az, hogy 1 hónapig így működnek a dolgok, nem azt jelenti, hogy tud működni folyamatosan is.

Na meg gondolom még hírből sem hallottál róla, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni a home office "munkahelynek", amit a munkáltatónak ellenőrizni is kellene rendszeresen.


#Utolsó

2020. máj. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezzel vigyazz. En is elertem evekkel ezelott a home officet, de ertelemszeruen a berem csokkent, hisz egyeb kiadasok - kiesnek.
2020. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem semmivel nem csökkenne. Sőt, több maradna meg hiszen nem lenne útiköltség.
2020. máj. 4. 14:55
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, te hogyan tudtad elérni?
2020. máj. 4. 14:56
 9/9 anonim válasza:
Egyébként én is sokkal hatékonyabban dolgozok itthonról.. sokkal kipihentebb vagyok
2020. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!