Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki évtizedek óta ugyanabban...

Aki évtizedek óta ugyanabban a poizícióban dolgozik, az nem tud, vagy nem akar feljebb lépni?

Figyelt kérdés

Több munkahelyen is megfordultam már gyakorlaton, diákmunkán stb. És azt vettem észre, hogy rengeteg olyan ember van aki hosszú évek óta, vagy évtizedek óta dolgozik ugyanabban a pozícióban. (Közig, versenyszféra egyaránt)


Belegondolok abba, hogy évtizedekig ugyanazt a alsó-középkategóriás fizetést kapom, elmegy a kedvem az élettől.


Aki ilyen helyzetben van, annak nincs lehetősége akár csak egy középvezető lenni, vagy szimplán nem akar/nem érzi magát elég jónak?


2020. máj. 2. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahogy én látom, a többség nem akar. Meg van elégedve a megszokottal, mert az ismeri, az a biztos. (Szerinte)


Nem akarnak tanulni, nem akarnak fejlődni. Legalábbis az irodában ahol dolgozom ez megy.

2020. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálja jól. Lehet egy-két szinttel feljebb már nem felelne meg. Vagy a vezetőség dönt úgy, vagy saját maga. Én már utasítottam vissza előléptetést, nem adtak volna annyival többet, mint amennyivel több güri meg felelősség lett volna, nem beszélve a sok majomról, akikkel jópofizhattam volna.
2020. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nalunk peldaul ha fennebb lepsz 15-20% nagyobb fizuert majdnem duplajat dolgozhatod, es felelosseg is lesz dogivel.

Es amugy sem akar mindenki evente kocsit cserelni meg 6x nyaralni minden evben. Akkor minek a jobb fizu ha idegileg tonkretehet?

2020. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Is-is, minden élethelyzet más.

Egy operátor szintű emberben többnyire egyszerűen nincs több, sem értelmi képességekben, sem ambícióban, se semmiben.

Szellemi munkakörben meg még ezer és egy egyéb tényező is közbejön. De itt is alapvető lehet, hogy egyszerűen nem képes valaki magasabb szintű feladatok ellátásra. Közvetlen kollégák között is vannak ilyenek.

2020. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Aki jól dolgozik, azt nem léptetik elő, csinálja csak a munkáját, hadd gürizzen. Aki alkalmatlan, azt léptetik elő, hogy lehetőleg ne szúrjon el semmit, színezgessen csak excel táblázatokat, meg írogasson alá papírokat, máshoz úgyse ért.
2020. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

#3 "Es amugy sem akar mindenki evente kocsit cserelni meg 6x nyaralni minden evben."


Nem, csak irigykedni akarnak a másikra, meg köpködni, akinek jobban megy. Ők is akarnának jobb kocsit és évenként 6 nyaralást, csak a seggüket nehéz megemelni és kilépni a komfortzónából.

2020. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az rendben van hogy egy bizonyos szintig az előléptetéseknél nem mindenhol arányban a fizetés a felelősséggel és a plusz munkával, de ha ezt valaki visszautasítja akkor sosem jut el arra a szintre ahol már nagyon megfordul ez az arány a fizetés javára.
2020. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!