Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha pontokat egy keveset...

Ha pontokat egy keveset levontam hűsergkartyarol vasarlonak/talaltrol/ezert ki is rugtak, jogos volt?

Figyelt kérdés
2020. máj. 3. 04:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul, logikusan, értelmesen?!

Mert így úgy lehet értelmezni, hogy sikkasztottál, hiszen a hűségkártyán a pont= pénz. Ugyanis az pénzt helyettesítő eszköz..

Akkor viszont naná, hogy minimum kirúgnak.

Ha minimum 20 ezer Ft-ról van szó, fel is jelentenek.

2020. máj. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha a vásárló adta a kártyát és a kérésére váltottad be a pontokat, nem volt jogos. Benne van a szabályzatban általában, hogy az elvesztett, ellopott kártyát tiltani kell, különben felelősséget nem vállalnak, ha valaki felhasználja. Ha te találtad és önkényesen használtad fel, akkor viszont igen.
2020. máj. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kérdésed egy picit kuszára sikerült. Nekem az jött le, hogy loptál (talált kártyáról pénzt=hűségpontokat tulajdonítottál el) ami kirúgással járt teljesen jogosan.
2020. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, jogos.
2020. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Jogos, hiszen megloptad. Pl nekem is a Supershop kártyámon van vagy 4000 pont, amiért elég sokat vásároltam (persze nem a pontokért, de ha már adják, miért ne használjam ki). Szóval ez 4000 Ftnak felel meg, ha elhagyom, és más levásárolja, akkor elköltötte a pénzem, meglopott.

Tegyük fel, ha te sárban vagy hasonló helyzen dolgoztál és valakinek az otthagyott kártyájával vásároltál, akkor teljesen jogos, hogy kirúgták, mert neked az lett volna a kötelességed, hogy leadd a főpénztárosnak, ő meg továbbítja a központba, onnan meg továbbküldik a jogos tulajnak. Ráadásul ezen kártyák pontegyenlege neten nyomonkövethető, az is, hogy hol mikor vásároltak vele, szóval dolgozóként teljesen bukó a dolog.

És ha nem hűségkártyát, hanem paypassos bankkártyát találsz? Az is így levásároltad volna?

2020. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Máséhoz nyúltál, annak beleegyezése nélkül.

Jogos a kirúgás, mert megbízhatatlan vagy.

2020. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Teljesen megbizhato vagyok de kellett vasarolnom.
2020. máj. 3. 13:51
 8/19 A kérdező kommentje:
17 eves munkaviszony szünt meg. Azt momdtak ha együtt működök nem hivnak rendőrseget 17 ev volt. Egy masik aruhazban beköphetett egy nő mert regen a masik helyen dolgozott. Ezen mar nem tudok valtoztatni csak munka nelkül maradtam. Nem tudom, hogy ez az aruhazlanc mas helysegeben felvennenek e? Közös megeggyezes lett. A 17 vegkielegitest buktam.
2020. máj. 3. 14:08
 9/19 anonim ***** válasza:
Írd màr le elejétől a végéig, mert nem teljesen érthető
2020. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem értené a sztorit, a kérdéző más pontgyűjtőjéről vásárolt, ez kiderült és 17 év után kirúgták.


Most nem azért, de ez kb olyan mint ha találnál egy pénztárcát pénzzel. Akkor elvásárolod a benne lévő pénzt, mert vásárolnod kell? Ez lopás. Gondolom az illető látta a neten, hogy csökkent a pontegyenlege és panaszt tett.

Ha ezt meg merted lépni, akkor mi a biztosíték, hogy nem követsz/követték el mást? Ennél a láncnál elvágtad magad, mert hiába jelentkezel, ha látták, hogy ott dolgoztál tuti utánakérdeznek, hogy miért is lett vége a munkaviszonyoknak és hidd el nem fognak szépíteni.

2020. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!