Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírod a futószallag...

Hogy bírod a futószallag melleti munkát, "rabszolgaságot" és monotonitást?

Figyelt kérdés
Milyen a monotonitás tűrésed? Van az a pénz? Milyen gyakran van pisi, cigi szünet?

2020. máj. 5. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Anno kitöltettek velem egy monotonitástűrés tesztet, 98% lett. :D Diákként sokat dolgoztam ilyen helyen, kellett a pénz... A szhünetekre nem emlékszem már, mindenesetre nem egy életcél... Hiába tűrtem jól, kreatív munkakörben jobban érzem magam és jobban is teljesítek. Meg többet is fizetnek nyilván.


Ha elveszteném a munkahelyem, nem lenne büdös a munka ott sem. De amíg lehet választani...

2020. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész jól bírom a monotonitást. Normális a műszakvezetőnk, mindent meg lehet vele beszélni. Szerencsés vagyok.
2020. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkán voltam egy ideig gyárban, de csak heti 1 napot. Szószerint ölte a lelkem. A munkatársak legalább jófejek voltak. Szünet elég lazán volt kezelve, olyan soron voltam, ahol szinte csak a gépeket kellett felügyelni. Szóval volt olyan, hogy a 8ból 6 órát dolgoztam. Cigizni nem lehetett az egész gyárterületen, szóval aki bagós, az oldja meg műszak előtt vagy után. Mosdóba is kimehettem, csak szólni kellett, hogy 5 percre kiugró, nézzen addig az én részemre is a szomszéd.

Egy másik gyárban csak egyszer voltam, ott volt félidőben 20 perc szünet, aztán ennyi, pisilni nem nagyon engedtek ki, viszont voltam olyan szerencsés, hogy az aznapi műszak amit kifogtam 30 perccel korábban végzett, mert meglett a darabszám. De elmenni előbb nem lehetett.

2020. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem
2020. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól bírom, és szeretem is, de olyan kötöttségekkel jár (éjszaka, délután, hétvége, ünnepnap vállalása), meg szar fizetéssel, amit én nem tudok vállalni.

Szóval hiába vagyok jó benne, nem érek vele semmit.

2020. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam, hogy jól. Utánna kiderült hogy nem jól gondoltam.


Sokszor állok ott a szalag mellett, csinálom a feladatom de fejben máshol vagyok.

2020. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ki nem állhatom a monotonitást. Volt anno, még betanuló koromban hogy AP számlákat kellett könyvelnem, öcsém.. az elején még élveztem mert új volt, de amikor napi 100 számlát kellett lekönyvelni, mindig ugyanúgy, na én ott elhatároztam hogy soha többet ilyet nem csinálok. Szerencsére csak 1 hónapig tartott, aztán jöttek a komolyabb feladatok nekem, de el sem tudom képzelni milyen lenne ha állandóan ezt kellene csinálnom. A szalag mellett meg tuti nem bírnám ki, egyrészt ennyi állás nem tesz jót a lábamnak, másrészt nekem alsósként is derogált elkéredzkedni pisilni a tanártól, felnőttként abszolut nonszensz.
2020. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán jó. ha lehet, soha többé nem dolgoznék sori dolgozóként.

A pisi, cigi szünet meg gyáranként kb. változó.


Két helyen voltam diákként, egy helyen meg rendes dolgozóként voltam, a másik hely meg nem kifejezetten gyár, de volt ott szalag is és termelés is.


Első helyen diákként:

fixen voltak a szünetek kb. Munkától is függ, hogy milyen egy nap. De már itt elkezdtem unni magam. Talán 2 óránként volt szünet.

Második hely diákként: az üzembe nem lehetett bevinni ennivalót, talán még innivalót se. Itt már légkondis volt a hely,tehát nem izzadt le ezerrel az ember.

Volt, hogy egy szünet ki lett hagyva.


A harmadik hely, ami nem kifejezetten gyár.

Emberektől is függött, hogy mikor van szünet.


A negyedik meg egy gyár volt, idénymunkásként voltam ott.

Első nap jöttek a dolgozók, küldtek szünetre, úgy óránként egy kicsit.

De másnap megláttam, hogy ugyanaz a munka ismételten, mint előző nap...


A cigiszünet engem nem igazán érint. Nem cigizek. Wc-re kikéreszkedni, meg pitizni a szünetért nem szeretek.

Soha nem akarok ilyen helyen kikötni, mert:

-megszabhatják, hogy mikor mehet az ember enni, wc-re

-egy idő után (mondjuk 3 óra elteltével) már nagyon lehet unatkozni

-nem lehet a szalag munkánál bármikor megpihenni egy percekre, ha megy a szalag, megy a munka is.Lényegtelen, hogy az ember kicsit 5 percre leállna.

-random módon bejelenthetik, hogy maradni kell este 6ig, este 10ig,másnaptól 12 óra

-van, hogy szombatot is elveszik az embertől, menni kell. Nekem fontosabb a magánélet, mint törtetés egy olyan munkahelyen, amivel nem leszek előrébb.

-volt olyan munkahelyem, ahol nem szerették, hogy ha leülök (ez volt az üzem), pedig lábam már fájt

-máshol olyan munkám volt, ahol le se lehetett ülni

2020. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!