Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók a covid után...

A munkáltatók a covid után megfontolhatnák, hogy gyakrabban élnek a home office lehetőségével? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, ha vége a veszélyhelyzetnek, akkor a munkáltatók bevezethetnék, hogy mondjuk havonta/ hetente x napot home office keretein belül lehetne dolgozni. Szerintem ennek több pozitív hatása is lenne. Pl. aznap csökkenne az autóval munkába indulók száma, ezáltal a légszennyezés, kevesebben használnák aznap a tömegközlekedést. Ha nem kötelezően kellene otthon maradni, akkor én pl. heti 1x élnék a lehetőséggel, aznap nem kellene (olyan) korán kelnem, elvégezném a munkám, akár idő előtt, amit máskor beszélgetéssel, kávézással, ezzel-azzal töltök, a napon nagy részét pedig el tudnám tölteni főzéssel, takarítással stb, nekem nagy segítség lenne.

2020. máj. 11. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
18%

Őszintén,ha így egy-egy napra gondolsz,miért nem kérsz szabit?

Jó,két órát a közlekedéssel megspórolsz.

A lelked mélyén te is tudod,otthoni munka nem olyan hatékony.

2020. máj. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

"a napon nagy részét pedig el tudnám tölteni főzéssel, takarítással stb, nekem nagy segítség lenne."

Szerintem rendben lesz, de nyilván nem ér meglepetésként, ha levesznek majd 4 órásba. Nyilván belátod, hogy a háztartásod vezetéséért nem jár fizetés.

2020. máj. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Így folyamatosan hetek óta, nyilván nem olyan hatékony, sőt inkább megterhelő, de ha heti 1 napról lenne szó, akkor szerintem hatékony. Plusz ott van benned az is, hogy akkor előtte és utána lévő nap is kicsit keményebben hajtasz, ha esetleg valamit nem tudnál megcsinálni otthon.

Egyébként nincs az a mennyiségű szabadnap, hogy minden héten kivegyek egyet, plusz maradjon is hosszabb időre pl. nyárra.

2020. máj. 11. 09:48
 4/22 A kérdező kommentje:
Természetesen arra céloztam, hogy amint elvégeztem az aznapi munkámat, azután jönnének ezek a dolgok.
2020. máj. 11. 09:49
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a munkáltatóddal birkózd le. Amúgy annyit megsúgok, nagyon nem jársz közelében a megoldásnak, a munkáltató szempontjábol az értelmes indok ott kezdődik, hogy home office mellett többet spórol vagy több profitot termel, azt pont telibesz..rja, hogy neked kényelmesebb így főzni.
2020. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%

Én azért nem értem ezt a kérdést mert a legtöbb cégnél a heti 1 home office ami standard volt a vírus előtt is... :D


Fog egyébként engedni ebből a piac, de ez vezetőségtől függ. A nagyobb multik szerintem flexibilis ebbe lesznek, pláne az ITsokkal, viszont kisebb cégeknél, ahol nem annyira intelligens a vezetés talán még elzárkózóbbak lesznek. Ott a home officera fogják fogni a mostani rossz számokat, nem a vírus miatti gazdasági helyzetre, plusz ők lesznek azok, akik annyit fognak a kérelmekre mondani, hogyha nem tetszik fel lehet venni 50 ugyanilyen profilú embert azonnal... :/

2020. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
16%

Az állami cégek nem, mert hülyék, a magán meg nem, mert féltik a pénzüket, ami a munkavállaló hatékonyságából ered. Lehet lesznek olyan munkahelyek, melyek home office-ban kicsit jobban el fognak terjedni, pl ilyen honlap-kezelési, telefonos dolgok, de ezeknek egy jó nagy része is már így működik, szerintem csak elterjedtebbek lesznek.

De ez igazán kemény irodai munkájú, profitra hajtó munkahely nem fog ilyen szabad kezet adni. Nem hatékony. És a munkahelyet abszolút nem érdekli, hogy: "aznap nem kellene (olyan) korán kelnem, elvégezném a munkám, akár idő előtt, amit máskor beszélgetéssel, kávézással, ezzel-azzal töltök, a napon nagy részét pedig el tudnám tölteni főzéssel, takarítással stb, nekem nagy segítség lenne." Ezek egy rimánykodó nő szavai, nem pedig egy profitra törő emberéjé.

2020. máj. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

"A lelked mélyén te is tudod,otthoni munka nem olyan hatékony." Embere válogatja.Én meglepődtem magamon, mennyire nem ment az elején, és mennyivel jobban megy most, mint odabent.

Kérdező: Igen, sok munkáltató be fogja látni, hogy nem az ördögtől való hómofiszban várni a vízvezetékszerelőt.

2020. máj. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk egyébként nem volt korábban heti 1 nap home office sem. Teljesen új számomra a helyzet.

Nyilván az indoklás nem állná meg a helyét semmilyen kérelemben, csak a saját álláspontomat írtam le, illetve azt, hogy a környezetre pozitív hatással van jelen helyzet.

2020. máj. 11. 10:02
 10/22 A kérdező kommentje:
8-as: Igen pl. a szerelő is ilyen, vagy ha aznap csomagod érkezik.
2020. máj. 11. 10:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!